گیاهانی برای افزایش انرژی بدن و بهبود عملکرد مغز

0

به نقل از تایمز آو ایندیا، انسان مدرن زندگی پرسرعت، با پیشرفت سریع، کار‌های زیاد و محیط پراسترس دارد. تمامی این موارد بر جسم و ذهن او تاثیر می‌گذارد. کمبود خواب، اشتها، بی علاقگی به تجمعات اجتماعی، و مواردی از این دست درپی زندگی ناسالمی که ما داریم بروز می‌کند.

با این حال، خبر مسرت بخش این است که می‌توانید با مصرف برخی گیاهان انرژی خود را افزایش داده و باعث بهبود تمرکز ذهنی خود شوید. در این مطلب به برخی از گیاهان می‌پردازیم:

مجله سلامت متخصص طب سنتی خواص مریم گلی خواص رزماری خدمات طب سنتی تقویت عملکرد مغز بهبود تمرکز افزایش انرژی مغز

رزماری

تحقیقات نشان داده است رزماری و به ویژه روغن تهیه شده از آن باعث بهبود عملکرد شناختی انسان می‌شود. استنشاق عصاره رزماری باعث وارد شدن آن به جریان خون شده و به طور مستقیم بر مغز تاثیر مثبت می‌گذارد. می‌توانید رزماری را به عنوان یک ادویه به غذای خود افزوده و از خواص آن بهره‌مند شوید.

گیلاس زمستانی

گیاه گیلاس زمستانی که با نام “پنیرباد خواب آور” نیز شناخته می‌شود از گذشته‌های دور در طب سنتی هند مورد استفاده قرار می‌گیرد. این گیاه توانایی قدرتمندی در بهبود عملکرد مغز دارد. تحقیقات نشان داده است مصرف گیلاس زمستانی باعث بهبود حافظه، افزایش تمرکز و توجه، و ارتقای پردازش اطلاعات در مغز می‌شود. همچنین این گیاه به افزایش انرژی بدن کمک کرده و به ویژه برای بهبود عملکرد ورزشکاران مناسب است.

نعنا

نعنا یکی از گیاهان پرخواص با رایحه‌ای شفابخش است. استنشاق عصاره گیاه نعنا به افزایش انرژی بدن، بهبود خلق و خو، ارتقای عملکرد ورزشکاران، و بیشتر شدن هوشیاری کمک می‌کند. همچنین عصاره این گیاه باعث کاهش خستگی و بی حالی، بهبود حافظه و افزایش انرژی فرد می‌شود.

مریم گلی

مریم گلی دارای ترکیبات مختلفی است که برای بدن بسیار مناسب است. مصرف مریم گلی باعث بهبود خلق و خو، افزایش هوشیاری، توجه و تمرکز، و ارتقای حافظه می‌شود. تحقیقات نشان داده است این گیاه به صورت موثری مانع از فعالیت یک آنزیم در فعالیت مغز شده و همین امر به بهبود عملکرد این اندام حیاتی کمک می‌کند.

جنسینگ

از دوره باستان جنسینگ به دلیل افزایش انرژی بسیار مورد توجه بوده است. این گیاه باعث تحریک فعالیت مغزی و بهبود عملکرد ورزشکاران و فعالیت‌های ذهنی می‌شود. با این حال، باید در مصرف این گیاه احتیاط لازم را به عمل آورد. جنسینگ با دارو‌های رایجی که برای درمان بیماری‌هایی همچون دیابت، افسردگی و بیماری‌های قلبی تجویز می‌شود تداخل دارویی دارد و باید پیش از مصرف با پزشک در این زمینه مشورت کنید.

منبع : باشگاه خبرنگاران

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ