روز خیاط در سال ۱۴۰۰ چه روزی است؟

0

روز خیاط چه روزیه ، روز خیاط کیه ، روز خیاط در تقویم ۱۴۰۰

تاریخ دقیق روز جهانی خیاط در تقویم میلادی و جهان برابر با ۳ ژوئن است، اما در ایران و در تقویم شمسی روز خیاط در ۲۱ آذر ۱۴۰۰ نامگذاری شده که به روز ملی خیاط و خیاطی معروف است.

روز خیاط کیه روز خیاط اولین خیاط دنیا

اولین خیاط دنیا

یکی از پیامبران که نامش دوبار در قرآن آمده است حضرت ادریس (ع) است این پیامبر خدا که نام اصلی اش 《اخنوخ》 است، در نزدیک کوفه و در مکان فعلی مسجد سهله می زیست. شغلش خیاطی بود و مدت ۳۰۰ سال عمر کرد و با ۵ واسطه به آدم می رسد.

صحیفه از کتاب های آسمانی بر او نازل گردید تا قبل از ادریس (ع) ، مردم برای پوشش بدن خود، از پوست حیوانات استفاده می کردند. او نخستین کسی بود که خیاطی کرد و طرز دوختن لباس را به مردم آموخت و از آن پس مردم به تدریج از لباس های دوخته شده استفاده می کردند.

این پیامبر الهی بلند قامت و تنومند و نخستین انسانی بود که با قلم خط نوشت و همواره مردم را اندرز می کرد. ادریس (ع) بسیار درباره ی عظمت خلقت می اندیشید و با خود می گفت: این آسمان ها و زمین، خورشید و سایر پدیده ها، دارای پروردگاری است که آن ها را تدبیر نموده و سامان می بخشد.بنابراین او را آنگونه که سزاوار پرستش است باید پرستید.

ادریس تنها به عبادت و اندرز مردم اکتفا نمی کرد بلکه به جامعه توجه داشت که اگر ظلمی به کسی شود از مظلوم دفاع کند و در برابر ظالم بایستد.

روز جهانی خیاط چه روزی است؟

تاریخ دقیق روز جهانی خیاط در تقویم شمسی

جمعه  ۱۴ خرداد ۱۴۰۰

تاریخ روز جهانی خیاط در تقویم میلادی

۴ ژوئن ۲۰۲۱

تاریخ روز جهانی خیاط در تقویم قمری

۲۳ شوال ۱۴۴۲

روز خیاط در ایران :

در تقویم هجری خورشیدی روز ۲۱ آذر ماه به نام روز خیاطی نامگذاری شده است ، که این روز در تقویم سال ۱۴۰۰ روز یکشنبه می باشد .

ساتین

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ