رستم قاسمی درگذشت (علت فوت و بیماری رستم قاسمی)

0

رستم قاسمی درگذشت ، علت مرگ رستم قاسمی چیست ، رستم قاسمی چرا فوت کرد ، علت بیماری رستم قاسمی چه بود

علت درگذشت رستم قاسمی چیست

رستم قاسمی وزیر سابق راه و شهرسازی بعد از یک دوره تحمل بیماری صبح امروز (۱۷ آذرماه ۱۴۰۱) درگذشت .

مرحوم رستم قاسمی متولد سال ۱۳۴۳، از رزمندگان دوران دفاع مقدس بود که بعد از پایان جنگ تحمیلی، در راه سازندگی کشور خدمات فراوانی انجام داد. وی فرمانده پیشین قرارگاه خاتم‌الانبیاء از سال ۸۶ تا ۹۰ بود و همان سال به عنوان وزیر پیشنهادی نفت به مجلس معرفی شد و رأی اعتماد گرفت.

رستم قاسمی بعد از پایان دوره وزارت نفت، معاون اقتصادی نیروی قدس سپاه پاسداران در دوره فرماندهی سردار سلیمانی شد. وی بعد از پیروزی آیت‌الله رئیسی به ریاست‌جمهوری، به عنوان وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی از مجلس رای اعتماد گرفت اما به دلیل بیماری اوایل ماه جاری از این سمت استعفا داد.

سوابق رستم قاسمی رستم قاسمی

علی جعفری مشاور رستم قاسمی در توئیتی که خبر درگذشت وی را اعلام کرد، نوشت: سال گذشته و چند ماه بعد از انتخاب مهندس قاسمی به وزارت، نشانه‌های بیماری در وی ظاهر شد اما ایشان ضمن آغاز درمان، با تمام توان وظایف خود را دنبال می‌کرد، که متاسفانه از حدود دو ماه قبل بیماری ایشان تشدید شد. از رئیس جمهور درخواست کرد با کناره‌گیری او موافقت کند و پس از موافقت رئیس‌جمهور با استعفا، بلافاصله وارد فرآیند جدی درمان شد. متاسفانه پیشرفت بیماری سرطان به‌گونه ای بود که درمان افاقه نکرد و در نهایت امروز خانواده و همه دوستان و هم رزمانش را در غم از دست دادن خود سوگوار کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ