تعجب زوج گردشگر سوئیسی از کلیپس مو و آرایش دختران ایرانی (عکس)

5

«سالکا بوچر» و «سانجیو آدیهتی»، یک زوج جوان اهل سویس که بعد از یک هفته انتظار در ترکیه موفق به دریافت ویزای ورود به ایران شده‌اند، برای اولین‌بار است که به ایران سفر کرده‌اند. آن‌ها سفرشان را از تبریز شروع کرده و می‌گویند دیدن ایران آنقدر برایشان جالب بوده که حاضر شدند یک هفته در ترکیه زمان صرف کنند تا ویزا بگیرند.

ساپورت زن تهرانی زن ایرانی دختر تهرانی دختر ایرانی

 سالکا ۲۶ سال دارد و درباره اینکه چرا ایران را برای سفر انتخاب کرده، می‌گوید: زمانی که با «سانجیو» به بوسنی سفر کردیم، با یک ایرانی که گلیم می‌فروخت آشنا شدیم، برخورد او با ما بسیار خوب بود و پیشنهاد کرد از نزدیک ایران را ببینیم، به همین دلیل ما هم ایران را مقصد بعدی سفر خود انتخاب کردیم.

سالکا دانشجوی مددکاری اجتماعی است و در یک سیرک که مخاطبانش کودکان هستند، کار می‌کند و از اینکه توانسته ایران را ببیند خوشحال به نظر می‌رسد. او معتقد است که واقعا کشور زیبایی را دیده است.

این گردشگر جوان اظهار می‌کند: وقتی که مادرم متوجه شد می‌خواهم به ایران سفر کنم، تلاش کرد مرا منصرف کند و می‌گفت، آنجا کشور خطرناکی است؛ چون رسانه‌ها در کشور من صحنه‌های خوبی از ایران را نمایش نمی‌دهند. اما با این سفر متوجه شدم که ایران با آن چیزی که در اخبار کشورم می‌دیدم متفاوت است.

«سانجیو» که ۲۴ سال دارد، سابقه بازی در سریال‌های تلویزیونی از جمله «Best Friends» را دارد. او بعد‌ها شغلش را تغییر داده و اکنون در سیرک کار می‌کند و همانجا با «سالکا» آشنا می‌شود و با شروع تعطیلات تصمیم می‌گیرند که به ایران سفر کنند.

ساپورت زن تهرانی زن ایرانی دختر تهرانی دختر ایرانی

آن‌ها دو هفته است که به ایران آمده‌اند و بعد از آنکه تبریز، ارومیه و اصفهان را دیدند، به دل کویر زده‌اند و می‌گویند که از دیدن بازار تبریز و میدان نقش جهان بسیار لذت برده‌اند.

«سانجیو» با بیان اینکه تاکنون به ایران سفر نکرده است می‌گوید: برای اولین‌بار است که کویر را از نزدیک می‌بینم و چون کشور من کوه‌های زیبایی دارد، برنامه کویر را هم در سفرم قرار دادم.

او تاکید می‌کند: ایران یکی از زیبا‌ترین کشورهایی است که در سفر‌هایم دیده‌ام و از لحاظ جغرافیایی تنوع زیادی دارد.

ساپورت زن تهرانی زن ایرانی دختر تهرانی دختر ایرانی

«سانجیو» که از مدل مو و آرایش صورت دختران ایرانی تعجب کرده است می‌گوید: من و سالکا وقتی می‌دیدیم سر دختران از زیر روسری پف کرده است، احتمال می‌دادیم که زنان ایرانی حتما موهای بلندی دارند و آن را به زور زیر شال یا روسریشان جا داده‌اند، اما بعد‌ها متوجه شدیم که کلیپس موهای آنهاست که به این شکل درآمده است. البته آن‌ها زیاد هم آرایش می‌کنند.

سالکا و سانجیو بعد از سفر یک روزه‌شان به تهران و دیدن کاخ گلستان، بازار تهران، خانه مقدم و موزه ملی ایران باستان به کشورشان برمی‌گردند تا بقیه اعضای خانواده خود و دوستانشان را برای دیدن زیبایی‌هایی که دیده‌اند، به ایران دعوت کنند. (ایسنا)

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 5 )
 1. سینا می گوید

  حداقل جلوی خارجی ها آبروریزی نکنید!!!!!!!!!!!!!!!

 2. لنا می گوید

  میدونید چراتعجب کردن؟؟؟چون دراونجا این جور تیپها واین پوتینها واین آرایش زننده مخصوص زنان ناسالم هست…باخودشون گفتن به به کشور مثلا اسلامی چقدر جای کار داشته ومانمیدونستیم!

 3. افسانه می گوید

  تازه به دوران رسیده ها آبروی ایران رو بردن

 4. غلام می گوید

  جفتشون ایرانی هستن الکی گفتن ما سویسی هستیم. زیاد از این کارا میشه.

 5. لتکا می گوید

  واقعا برا اینجور دخترا متاسفم