پوشیدن کفش پاشنه بلند حرام شد! + چند فتوای مضحک

0

بسیاری از علما و اندیشمندان جهان عرب اعتقاد دارند که فتواهای وهابیون عامل هرج و مرج کنونی در دنیای عرب و ظهور گروه‌های تروریستی و اعمال خشونت‌بار آن‌ها در منطقه شده است.

روزنامه الاتحاد امارات سه‌شنبه به نقل از احمد محمد الشح، مدیر «مؤسسه قرآن کریم رأس الخیمه» نوشت که فتواهای نادرست و احساسی، عامل بحرانی شدن خاورمیانه و پیش آمدن وضعیت کنونی در کشورهای عربی شده است. وی در پانزدهمین همایش جایزه قرآن کریم در رأس الخیمه افزود: فتواهای نادرست است که موجب هرج و مرج در کشورهای عربی شده است.

مضحک‌ترین فتوا فتوای مضحک وهابی فتوای بی‌شرمانه وهابی فتواهای عجیب

در حاشیه این سخنان مفتی اماراتی، می‌توان به برخی فتواهای مفتی‌های وهابی اشاره کرد که موجب بحران‌های زیادی در منطقه و جهان شده است. از جمله این فتوا‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد: هر کسی که در بازی فوتبال گل بزند و سپس بدود تا بقیه او را دنبال و بغل کنند، باید به صورتش تف انداخت و تنبیه کرد.

برخی از این فتواها که تابناک منتشر کرده، به شرح زیر است:

بستن کمربند ایمنی حرام است، زیرا مانع قضا و قدر می‌شود.

شستن گوشت قبل از پختن بدعت است.

فوتبال حرام است مگر با شروط و ضوابط (اگر شروط وهابیت در فوتبال رعایت شود دیگر در زمین و بازی فوتبال، خطوط کناره زمین، خط وسط، داور، ۱۱ بازیکن، پنالتی، اوت و کرنر، تیرک دروازه و خیلی چیز‌ها معنی ندارد).

اهدای گل به بیمار حرام است.

پوشیدن کفش پاشنه بلند حرام است.

غذا خوردن با قاشق حرام است.

داشتن راننده یا خدمتکار در منزل حرام است.

دست تکان دادن برای بازیکنان فوتبال حرام است.

رانندگی برای زنان حرام است.

نوشتن مقاله در مطبوعات حرام است.

انداختن عبا روی کتف حرام است.

تروریست‌ها بدون پرداخت مهریه یا خواندن خطبه شرعی، مالک زنان اسیر سوری هستند.

فتوای جهاد نکاح که مفتی‌های وهابی با آن شرایط حضور زنان در گروه‌های تروریستی داعش و القاعده را فراهم کرده و یک نوع واجب دینی برشمردند، از جمله فتاوای بی‌شماری است که بهت و حیرت جهانیان را برانگیخته است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ