کدام کشورها بیشترین ساعات اضافه کاری را دارند؟+ جدول

0

ساعات کار اداری در دنیا حدوداً هفته‌ای ۴۰ ساعت در نظر گرفته شده. اما به نظر می‌رسد این مسئله در کشوری نظیر ترکیه چندان جدی گرفته نمی‌شود!

طبق تحقیقاتی که توسط موسسه OECD انجام شده است تقریباً ۴۳ درصد افراد شاغل در ترکیه اعلام کرده‌اند در هفته بیش از ۵۰ ساعت اداری را مشغول به کار هستند. این مقدار به معنی ۱۸۵۵ ساعت کاری در یک سال است در ترکیه است در حالی که موسسه OECD میزان میانگین استاندارد ساعات کاری در یک سال را در حدود ۱۷۶۵ ساعت تخمین زده است.

در آمار دیگری که توسط OECD در مورد تفاوت بین ساعات کاری مردان و زنان منتشر شده است، تقریباً ۴۷ درصد مردان بیشتر از ۵۰ ساعت در هفته کار می‌کنند در حالی که تنها ۳۳ درصد زنان بالای ۵۰ ساعت در هفته را مشغول کار هستند.

از این نظر کشور مکزیک در رتبه دوم قرار دارد. در حدود ۲۹ درصد افراد شاغل در این کشور بیش از ۵۰ ساعت در هفته مشغول به کار هستند و پس از شاغلان در کره جنوبی با ۲۷ درصد در رتبه سوم قرار می‌گیرند.
کشور آمریکا که به فرهنگ کار محور نیز شهرت دارد در رتبه هفتم این جدول قرار می‌گیرد. آمارها نشان می‌دهد که حدود ۱۱ درصد افراد شاغل در آمریکا در هفته بیش از ۵۰ ساعت کاری فعالیت می‌کنند.
در نمودار زیر آمار ۱۰ کشور اول را در این زمینه مشاهده می‌کنید.
اضافه کار
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ