درآمد روزانه احسان علیخانی از اشک مردم چقدر است؟

39

تنها پس از پخش چند قسمت از این مجموعه به دلایل متفاوتی همچون عدم نوآوری در موضوع و اجرا ، بد آموزی برای قشر مخاطب جوان و …انتقادات فراوانی به آن صورت گرفته است ، اما انتشار اسنادی از قرار دادهای مالی این برنامه تلویزیونی و نحوه اسپانسرینگ صورت گرفته ، تهیه کننده و مجری این برنامه احسان علیخانی را با چالشی جدی رو به رو خواهد کرد .

در ابتدا لازم به توضیح است که صدا و سیما سازمانی دولتی است و کسی حق فروش آنتن آن که به نوعی بیت المال محسوب میشود را نداشته و حتی در برنامه هایی که به صورت مشارکتی تهیه میگردند ، تمام درآمد ها به حساب سازمان واریز شده و پرداخت حقوق کارمندان از این درآمد ها صورت میگیرد .

میزان پرداختی سازمان صدا و سیما به تهیه کننده در برنامه های مشارکتی عظیم و با بیننده بالا در بهترین حالت به دقیقه ای ۵٠ هزار تومان میرسد ، که اگر بخواهیم ماه عسل را از این اصل مستثنی کنیم و آن را جز برنامه های مناسبتی مانند ویژه برنامه شب عید به حساب بیاوریم دقیقه ای ١٠٠ هزار تومان برای آن در نظر میگیریم که با محاسبه ای سرانگشنی در طول ٣٠ روز ماه مبارک رمضان مبلغ ٢۵٠ میلیون تومان عددی توجیه پذیر برای تهیه کنندگی این برنامه به نظر میرسد .

همسر احسان علیخانی ماه عسل بیوگرافی احسان علیخانی برنامه ماه عسل برنامه احسان علیخانی

جالب است که بدانید شنیده ها حاکی از آن است او مبلغ ١٢٠٠٠٠٠٠٠٠٠ ریال معادل یک میلیارد و دویست میلیون تومان را برای یک ماه طلب کرده است ، که علاوه بر این مبلغ ١٠٪ از دریافتی سازمان به عنوان حق آورندگی اسپانسر به آورنده حامی مالی تعلق میگیرد .

گفته می شود احسان علیخانی که تهییه کنندگی ویژه برنامه نوروز را نیز بر عهده داشت علاوه بر مبالغ دریافتی برای تهیه و مجری گری ، ٢٠٠ میلیون تومان نیز به عنوان حق آورندگی دریافت کرد .

با توجه به اینکه در اکثر موارد عوامل تهیه برنامه ها از تصویربردار و صدابردار گرفته تا منشی صحنه و تدوینگر و … کارمندان سازمان بوده و حقوقشان را از سازمان میگیرند ، پرداخت چنین مبالغی از جانب سازمان با وجود تمام بدهی هایش و تعدیل هایی که صورت میگیرد اصلا توجیهی نداشته و نیاز به شفاف سازی و پاسخ گویی به مردم دارد هرچند در رابطه با ماه عسل امسال اطلاعاتی از نحوه پرداخت حقوق عوامل در دسترس نیست و آنچه گفته شد روال کلی پرداخت در سازمان بود .

آنطور که شنیده ها حکایت میکند درنهایت سازمان صدا و سیما مبلغ هشت صد میلیون تومان را برای برنامه ماه عسل تصویب کرده که طبق محاسباتی که صورت پذیرفت نزدیک به چهار برابر بودجه برنامه های ویژه و مناسبتی و نزدیک به هشت برابر برنامه های روتین و متداول در تلویزیون ملی است .

درحالی که برنامه ای مانند خندوانه در شبکه تازه تاسیس نسیم با بودجه ای به مراتب کم تر توانسته در ساعات افطار جایش را درمیان خانواده های ایرانی باز کند و فرهنگ شادی و خنده ایرانی اسلامی را در جامعه جا انداخته و لبخند بر لب های مردم بنشاند .

به هر حال طبیعی نیست در شرایطی که بسیاری از هموطنان با مشکلات مالی دست و پنجه نرم میکنند و حتی قشر متوسط جامعه با ملاحظات اقتصادی عدیده ای رو به رو هستند افرادی یک شبه بیش از دویست میلیون درآمد کسب کنند و حتی در برنامه هایی که پیش از این رنگ و بویی دینی به خود گرفته و احساسات مردم را درگیر کرده به دنبال کسب درآمدهای نا متعارف باشند .

منبع: هفته نامه صبح

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 39 )
 1. افشین می گوید

  این خانه از پایبست ویران است

 2. داود می گوید

  با سلام
  لطفا در مورد موضوعی که اطلاعات دقیقی از ان ندارید صحبت نکنید اگر حرفی میزنید مدرک کافی نیز اراعه دهید نه از روی گفته میشود قضاوت و ان را انتشار دهید
  بهتر نیست که نظر مردم را نسبت به بهتر بودن ماه عسل نسبت به خندوانه بدانید به جای اینکه از طرف یه ملت از قول خود سخن بگوید
  از طرف کدام نظر سنجی به این نتیجه رسیدید که کدام بهتر است.

 3. آرین می گوید

  اولا مشخصه که همه ی این حرف ها ازروی حسادته.این حرف ها هرسال برای جریحه دارکردن احساسات مردم ودرنهایت ریزش مخاطب گفته می شه وهرسال هم مخاطبان این برنامه کم که هیچی زیادترهم می شن.درثانی گیریم حرف شمادرست .احسان علیخانی نخوره پولش میره توجیب مافقیر بیچاره ها ????این همه دارن میلیاردی پول بیت المال رومی خورند شماگیردادین به این بدبخت که انصافا برای حال خوبی که به مردم سرسفره های افطارمیده هرچی بگیره حقشه.

 4. ناشناس می گوید

  دخترای احساسی تو نتور برنامش میدمند .

 5. Mehdi161 می گوید

  لطفا شایعه پراکنی نکنید
  احسان علیخانی از بهترین و سرسخت ترین مجری هاست
  شما خودتون رو جای اون بزارید، میتونید این همه داستان ها ناجور افراد رو بشنوید و بازهم سرحال باشید؟؟؟؟

  پولشون حلالشون باشه هرچند مطمئنم این مقدار نیست هرچی هم که هست حلال حلاله !!

 6. بهنام می گوید

  آقا جان شنیده ها که نشد مدرک . مردم یلی چیزها میگن و ما هم خیلی چیز ها می شنویم. اگه قرار باشه هر شنیده ای رو باور کنیم که دیگه سنگ رو سنگ بند نمیشه.
  خواهشا بدون مدرک مستدل حرف نزنید.
  لطفا مدرک محکم بیارید.

 7. میلاد می گوید

  لطفا حرف بی پایه و اساس نزنید خودتون هم میدونید که اینطور نیست این عادت ما ها است که وقتی کسی تو کارش موفقه هزار جور حرف و حدیث براش در بیاریم
  کاش چند نفر مثل احسان علیخانی تو کل سازمان صدا و سیما بودن ای کاش

  1. فاطیمه می گوید

   ایول دقیقا منم باهات موافقم میلاد .. والاع به خدا

  2. Fahime می گوید

   ایول دادا کاش همه مثل شما فکر میکردن واقعا اگه عده ای مثل احسان بودن وضع صدا وسیما این نبود

 8. احمد می گوید

  اگه حقیقت باشه پس میشه نتیجه گرفت که فقط احسان علیخانی فیلم بازی میکنه

  1. ترگل می گوید

   مطمئن باشید اصلا حقیقت نداره

 9. سحر می گوید

  الحسود لا یسود.حسود هرگز نیاسود..واقعا که معلومه از رو حسادته. حالا یه مجری پیدا شده که کارشو با جذابیت هر چه تمام تر داره اجرا می کنه و برنامشون هم تا الان خیلی موفق بوده . هر روز دارید یه برنامه پشت سرش در میارید. حالا یه برنامه ای موفق هست شما باید کارشکنی کنید؟؟؟؟؟؟؟؟
  انشاله که به مقصودتون نرسید.

 10. علي می گوید

  من خودم از کارکنان پیمانی و پروژه ای یکی از قسمتهای فنی سازمان هستم. این خبر کاملا حقیقت داره متاسفانه.
  تمام کارکنان صداوسیما خبرش رو میدونند و ناراضی هستند از این تبعیض.

  1. امیر می گوید

   اصلا داداش حرف شمادرست !علیخانی پولی که می گیره روصرف جذابیت برنامه اش می کنه .بقیه ی کارکنان صداوسیما هم کارشون رودرست انجام بدن تامردم راضی باشن ومسئولین به اوناهم اعتمادکنن وکارروبسپارن دستشون.این که ماه عسل به اینجارسیده کار یه روز دو روز نیست که !!هرکی ندونه ماکه میدونیم علیخانی برای اینکه برنامه اش به اینجابرسه چقدرزحمت کشید. همین مسئولین صداوسیماچقدرمخالفت کردندبابرنامه شون واجازه ی پخش ندادند ویه مجری دیگه برای ماه عسل آوردند !!ولی مردم ماه عسل روباعلیخانی دوست دارندوبرنامه ماه عسل حالشون رو خوب می کنه. انصافابرای حال خوب مردم هرچقدرخرج کنن حق برنامه ماه عسله. نوش جون علیخانی.برنامه های دیگه هم تلاش کنن تامردم دوسشون داشته باشن وسازمان برای جلب رضایت مردم بهشون بودجه اختصاصی بده !!!

 11. علي می گوید

  خندوانه رو خوب اومدی.
  اینام که نظر دادن اطرفیان خودشن.
  کلا کسی نفی نمیکنه برنامه ماه عسل برنامه خوبی هست ولی دلیل نمیشه صدا و سیما برای این برنامه خیلی هزینه کنه مگه غرور ملیتون هست که …

 12. فاطیمه می گوید

  از حسودیه باو … بهترین مجری همین احسانه … به کوری چشم اون شایع سازا 😐

  احسان از بهترین مجریاییه که دیدم .. اون خندوانه با اون مجریش بایدم به مراتب کمتر بودجه بگیره…

  هیچ مجری بهتر از علیخانی نیست .. واقعا 🙂

  1. سحر می گوید

   باهات کاملا موافقم

 13. ناشناس می گوید

  مردم ما هنوز معنی بیت المال را نمیدونن .یه ادم … خودشیفته با به ویترین گذاشتن مصائب مردم برای خودش دکون باز کرده

 14. امیر می گوید

  حسود هرگز نیاسود شما هم اگر عرصه اش داری این گوی این میدان معذرت میخواهم اگر ۱۰۰ نفر مثل من وشما جمع بشویم نمی توانیم ۱۰ دقیقه مثل ایشان دل های دردمند را به وجد بیاوریم این خیلی هنر است

 15. مرضیه می گوید

  احسان فقط نقش بازی میکنه. یک مجری معمولیه که زیادی حقوق میگیره. بی انصافیه…..

  1. فافا می گوید

   مزخرفه همش با احساسات مردم بازی میکنه پیاز صداوسیما شهرت گرفته این همه پول برای اشک مردم ،خوب جای دیگه سرمایه باشه با این همه بدبختی تلویزیونن که بودجه نداره انقدر میگیره وگرنه …خیلی حرف میزنه واصلا دلنشین نیستن

  2. مهدیه می گوید

   واقعا متاسفم
   شما با چه دلیل و مدرکی اینا رو باور کردین مگه کم شایعه درست میکنن در مورد هنرمندان ما
   درضمن احسان یکی از بهترین مجری های ایرانه و هیچکی به پاش نمیرسه مخصوصا بعضی از مجری ها مخصوصا سالومه که با بدگویی اش نشون میده خعععععلی حسوده
   خدایا حسودها رو کم کن!!!!!!

 16. رها می گوید

  با سلام

  به نظر نمی رسه این مبالغی که ذکر شد در صورت صحت هم، زیاد باشه.

  البته اگه در نظر بگیریم که برای تک تک این سوژه ها چقدر تلاش میشه و اینکه اگه بد بینی رو کنار بذاریم صداقت و حسن نیت رو حس می کنیم و بسیار بر فرهنگ جامعه تاثیرگذارند.

  نباید ناراحت بشیم از اینکه کسی که کارش رو درست انجام میده درآمد خوبی داشته باشه، چون همه جای دنیا مجری های خوب جزو پولدارها هستن.

  هرچند تو همین صدا و سیما کسانی پول های هنگفت میگیرن که با اجراشون و برنامه های مسابقه و طنز و … به شعور مخاطب توهین می کنند.

 17. فاطمه می گوید

  خیلی خودپستد ه برنامه اصلا جالب نیست امسال حتی اجرا اینو خیلیها میگن وهمه توفیس اعتراض کردند همش ناله وغم اتصافا بودجه کم خندوانه ولی برنامش بهتره دلم شادمیشه موقع افطار دیگه ماه عسل تکراری شده وباید جمعش کرد مجری که درباره اعتیاد وترک نصحیت میکنه ولی خودش سیگار بکشه

  1. میلاد می گوید

   دختر خانوم لطفا چرتو پرت نگو
   احسان اصلا اهل این حرفا نیست
   لطفا تهمت نزن که سیگاریه
   والا من تو فیلمای رامبد بیشتر دیدم که سیگار میکشه

  2. حسین می گوید

   اول این که خندوانه با ماه عسل از زمین تا آسمان فرق می کنه خندوانه چه برنامیه با زور میگه فقط بخندین

   دوما :این قدر چهل کلاغ نکنین احسان علیخانی اصلا اهل سیگار نیست

   سوما:این قدر ماه عسلو نگاه کردین باید حداقل یاد می گرفتین که زود قضاوت نکنید وقتی خودتون ندیدید چرا تهمت می زنید .

 18. صدیقه می گوید

  آقای علیخانی بهترین مجری دنیاست و حق داره حقوقشو بگیره.

  1. مرضیه می گوید

   بهترین مجری دنیا؟؟؟؟ شوخی میکنی؟؟ خخخخخخخخخخخخخخ

  2. ترگل می گوید

   شایدبهترین مجری دنیا نباشه ولی بهترین مجری ایران هست…وحقشه هرچقدکه بگیره بابا این همه اختلاس میلیاردی شده هیچکس جرات نداره چیزی بگه حالا همه چشاشون رفته تو جیب این بیچاره خب به ماچه جقدمیگیره حقشو میگیره چون زحمت میکشه

 19. مریم می گوید

  مشکل ما اینه که میگیم چرا من باید روزی هفت هزار و یک مدیر روزی هفتاد هزار درامد داشته باشه چون منصفانه نگاه نمیکنیم اگه به گذشته برگردیم و تلاش های هر دو طرف رو ببینیم میفهمیم که اون مدیر باید بیش از این مقدار دریافت کنه ….احسان علیخانی قبل از شروع برنامه پنج تا شش ماه مشغول کارهای برنامست و در طول ماه رمضان هم روزانه ساعت ها زحمت میکشه تا مردم از برنامه لذت ببرند بیشتر از این هم بگیره نوش جونش … ما باید نگاهامون عوض کنیم به جای اینکه وقتی یه پولدار میبینیم بگیم اینا کلاه بردارن باید بگیم خداروشکر یه هموطنم فقیر نیست و داره خوب زندگی میکنه … کاش روزی برسه که در مورد هم زود قضاوت نکنیم و با دید حسادت به دیگران نگاه نکنیم … نوش جونت احسان علیخانی … کاش شما که این پست رو گذاشتید هم دیدتون رو نسبت به دیگران عوض کنید … سایت خوبی دارید …تشکر

 20. حسین می گوید

  این حرفارو تموم کنین . الان ماه رمضونه .حداقل تو ماه رمضون تهمت نزنیم . شما از کجا مطمئنید که این حرفا درسته .حداقل این قد ماه عسلو دم افطار نگاه کردیم به احترام اون لحظه ها قضاوت نکنیم .

 21. مجیدخان می گوید

  هیچ مجری نمیتونه بدون شیله پیله و پاچه خواری سازمان۵-۶سال تو صداسیمای ایران اونم تو بهترین ساعات پخش،برنامه اجرا کنه.علیخانی با ملت روراست نیست و تمام کاراش ادا و نمایشه.جالب اینجاست نیم ساعت اول برنامه هم فقط از خودش تعریف میکنه و جواب منتقدای فضای مجازی رو به تندترین شکل اونم رو آنتن صداسیما ممکن میده.و از اون استفاده شخصی میکنه.آخرسرهم وقت کم میاره و انتظار داره وقت اذان رو هم بهش بدن.خب اول برنامه کمتر با ملت کلکل کن که وقت کم نیاری.معمولا هم مهمونای شهرستانیشو دست میندازه و با تیکه پروندن مسخرشون میکنه.۷۵%وقت برنامه هم خودش حرف میزنه ونمیذاره مهمونا خودشون حرفاشونو بزنند.بعد یه عده میگن بهترین مجری دنیاست.

 22. Saeed.Feron می گوید

  عمو احسان کارش درسته هرکی ازش بد بگه حالشو میگیرم من از طرفدارای پر و پاقرص عمو احسان هستم و حتی میخوام در وصف توانایی هاش یه کار شعرموزیک بدم بیرون ……

 23. محمد می گوید

  برادر من انقدر پشت سر کسی چیزی رو ک نمیدونید حرف نزنید احسان علی خانی برای کل این ماه رمضان که حاصل عمل یه ساله اون هستش ۴۵ میلیون تومان میگیره. حقش هم هس چون یک ساله که دنبال این چنین مورد هایی هست

 24. samira می گوید

  احسان هرچی بگیره حقشه نوش جونش آخه به شماحسوداچه ربطی داره دیگه هم ازش بدنگین

 25. نازی می گوید

  داداش گلم نوش جونت حقته به این حسودا توجه نکن

 26. یه اهوازی می گوید

  لطفا زودقضاوت نکنید خوداحسان علیخانی توبرنامه درباره حقوقش اعتراف کرد

 27. سحر می گوید

  احسان عااااااااااااششششششششششششقققققققققققتتتتتتتتتتتتمممممممم شدیدا

 28. میلاد می گوید

  سلام
  ….. هر جی چی ادم حسود و نالایق و شایعه پراکنه
  شما ها خودتون اگه عرضه ندارین همچین برنامه مفیدی برای ملت ایران داشته باشین چرا سنگ جلو پای گروه ماه عسل میندازین؟

  اهای ساتین
  تو بیا همچین برنامه پر مخاطب و پر سود بساز
  همون یک میلیارد و دویست میلیون تومن نوش جونت

  حلالش باشه احسان علیخانی که حقانیتش با وجود دشمنانی مثل شما دروغ پرداز ها که فقط به شنیده ها تکیه میکنن همیشه ثابت میشه