خانه / آخرین اخبار / آیت الله سید عبدالحسین آیت اللهی (آقای بزرگ) درگذشت

آیت الله سید عبدالحسین آیت اللهی (آقای بزرگ) درگذشت

آیت الله سید عبدالحسین آیت اللهی (آقای بزرگ) از علمای فارس که روز نهم اسفندماه جاری به علت بیماری قلبی و تنفسی در بخش آی سی یو بیمارستان پیمانیه جهرم بستری شده بود، روز پنجشنبه دار فانی را وداع گفت.
اخبار فارس اخبار جهرم آیت الله سید عبدالحسین آیت اللهی
امام جمعه جهرم، معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان جهرم به مناسبت درگذشت این عالم روحانی، پیام مشترکی صادر کردند.

در پیام حجت الاسلام لطف الله دژکام و علیرضا صحراییان آمده است: ارتحال عالم فرزانه، حضرت آیت الله حاج سید عبدالحسین آیت اللهی (قدس سره) مشهور به آقای بزرگ را به پیشگاه امام عصر (عج)، مردم ولایتمدار شهرستان جهرم و بیت شریف حضرت آیت اللهی (ره) تسلیت عرض نموده، برای آن مرحوم علو درجات و برای آن بیت شریف از خداوند متعال اجر جزیل خواستاریم.
در ادامه این پیام آمده است: به احترام آن فقید سعید و ابراز همدردی با بیت رفیع آیت اللهی(ره) روز شنبه (پانزدهم اسفند)در شهرستان جهرم عزای عمومی اعلام می شود.

این پیام افزوده است: پیکر آن مرحوم عالیقدر ساعت ۹ صبح روز شنبه (پانزدهم اسفندماه) از چهارراه دفاع مقدس شهر جهرم به سمت مقبره خاندان آیت اللهی (ره) تشییع می شود، همچنین مراسم ترحیم آن فقید سعید همان روز از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۷:۳۰در همان مکان مقدس برای برادران و در مسجد امام جعفرصادق (ع) ویژه خواهران برگزار خواهد شد.

آیت الله سیدعبدالحسین آیت اللهی فرزند آیت الله سیدعلی اکبر آیت اللهی (آقای آقاعلی) و فرزندزاده مجاهد نستوه آیت الله سید عبدالحسین نجفی سالیان بسیاری در خدمت به نظام و هدایت و روشنگری مردم تلاش کرد.

این عالم روحانی در محضر استادانی همچون امام خمینی(ره)، امام موسی صدر، آیت الله محقق داماد و مرحوم آیت الله مشکینی به کسب علوم و فرائض دینی پرداخت و مبارزات مجاهدانه ای علیه رژیم شاه داشت و در زمان حیات خود نیز در امور عام المنفعه منشا خدمات بسیاری بود.
شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.

منبع: ایرنا

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*