خانه / آخرین اخبار / شکایت شرکت نفت علیه (قدرت تنجل) امین اموال زنجانی

شکایت شرکت نفت علیه (قدرت تنجل) امین اموال زنجانی

رسول کوهپایه‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به موضوع اقامه دعوای شرکت ملی نفت ایران علیه «قدرت تُنجل» امین اموال بابک زنجانی در شرکت «انویر» در ترکیه گفت: همانطور که قبلا گفته‌ام قدرت تنجل، اموال موکلم در ترکیه را تصاحب کرده است.
وکیل بابک زنجانی سوابق غلامرضا مهدوی سوابق رسول کوهپایه زاده بیوگرافی قدرت تنجل انور ایر اموال بابک زنجانی Onur Air

وکیل مدافع شرکت ملی نفت ایران می‌گوید این شرکت علیه «قدرت تُنجل» امین اموال بابک زنجانی در ترکیه اقامه دعوا کرده است.

غلامرضا مهدوی با اعلام این خبر اظهار داشت: شکایت شرکت نفت علیه امین اموال بابک زنجانی در شرکت «اُونر ایر» در محاکم ترکیه مطرح است و دادگاه ترکیه مشغول بررسی موضوع است.

وکیل مدافع شرکت ملی نفت ایران افزود: در حال حاضر پرونده به کارشناس ارجاع شده است تا دفاتر شرکت را بررسی کنند.

مهدوی در پاسخ به این سؤال که «قدرت تنجل» متواری شده یا در ترکیه است؟ گفت: این فرد اجالتاً در ترکیه است و باید ببینیم دادگاه ترکیه چه تصمیمی می‌گیرد.

وکیل مدافع شرکت ملی نفت ایران در پاسخ به این سؤال که آیا شرکت نفت از حکم صادره علیه زنجانی و دیگر متهمان پرونده راضی است یا خیر؟ اظهار کرد: شرکت نفت در این قضیه مالباخته است و در دادخواستی هم که دادیم، تقاضای برگشت پول و ضرر و زیان را کردیم. بحث حکم به نظر دادگاه بر می‌گردد که براساس موازین و با توجه به اتهامات و مسائل قانونی صادر شده است.

وی تاکید کرد: برای شرکت نفت مطلوب این است که این پول به خزانه بازگردد و مایل هستیم پول‌هایی که به ناحق از بیت‌المال برده شده، برگردد در حکم صادره نیز حکم به رد مال داده شده است.

مهدوی همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا دادگاه نسبت به ضرر و زیان این پول نیز ورود کرده است یا خیر؟ گفت: هنوز ورود نکردند اما دادگاه به طور قطع نسبت به این موضوع نیز رسیدگی می‌کند.

بابک زنجانی متهم اصلی پرونده نفتی ؛ ۲٫۶ میلیارد یورو به شرکت ملی نفت ایران بدهکار است که شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب پس از ۲۶ جلسه رسیدگی به این پرونده، برای زنجانی و دو متهم دیگر (م.ش و ح.ف.ه) حکم اعدام، رد مال و جزای نقدی صادر کرده است.

وکیل‌مدافع بابک زنجانی گفت: «قدرت تنجل» که پیش از این به عنوان امین اموال موکلم در ترکیه شناخته می‌شد، همان فردی است که اموال بابک زنجانی را تصاحب کرده است.
رسول کوهپایه‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به موضوع اقامه دعوای شرکت ملی نفت ایران علیه «قدرت تُنجل» امین اموال بابک زنجانی در شرکت «اُونر ایر» در ترکیه گفت: همانطور که قبلا گفته‌ام قدرت تنجل، اموال موکلم در ترکیه را تصاحب کرده است.
وی افزود: اکنون اتفاقی که افتاده و شرکت نفت هم تایید کرده این است که قدرت تنجل که یکی از امانتداران زنجانی بوده، اموال وی را در خارج از کشور مورد تعرض و سوءاستفاده قرار داده است؛ لذا ما باید تدبیری بیاندیشیم که حقوق بیت المال و حقوق موکلم در خارج از کشور هم ملحوظ نظر قرار گیرد.
کوهپایه‌زاده در ادامه بیان کرد: وقتی قانون صراحت دارد و آورده که هیچ متهمی را نمی توانیم بیش از دو سال در بازداشت موقت نگه داریم و مکلف هستیم که وی را با تامین قرار مناسب دیگری از بازداشت موقت آزاد کنیم، به‌ نظرم اگر زنجانی بعد از گذشت دو سال از بازداشت همچنان ممنوع الخروج می بود ولی با تامین قرار مناسب دیگری تحت تدابیر شدید امنیتی آزاد می شد، بسیار مناسب تر بود؛ چرا که زمینه برای سوءاستفاده افراد فرصت طلب از بین می‌رفت.
وکیل‌مدافع بابک زنجانی تصریح کرد: اکنون فرصت طلبان این فرصت را بدست آورده اند که به اموال موکلم دست اندازی کنند. اگر قرار باشد این تعرض مجددا تکرار شود باید در این خصوص تدبیری اندیشیده شود.
کوهپایه‌زاده یادآور شد: موکلم در تاریخ ۱۸ فروردین ماه سال جاری وکالت رسمی را به شرکت نفت داده که در خصوص اموال ترکیه موضوع را از طریق مراجع قضایی پیگیری کنند که این امر زمینه را از لحاظ حقوقی مناسب تر کرده تا شرکت نفت بتواند اقامه دعوا کرده و حقوق خود را استیفا کند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*