خانه / آخرین اخبار / جوک یمنی ها برای مصر و عربستان

جوک یمنی ها برای مصر و عربستان

پس از چشم پوشی «عبدالفتاح السیسی» از تمامیت ارضی مصر و و واگذاری دو جزیره این کشور به آل سعود، یمنی ها جوک جالبی برای این ماجرا ساخته اند.

آنها می گویند: “عربستان یک سال با یمن جنگید و آخر دو جزیره از مصر گرفت!”.

«سلمان بن عبدالعزیز» شاه سعودی در سفر به مصر، توافقنامه ترسیم مرزهای دریایی مصر و عربستان را با السیسی رییس جمهور مصر امضاء کرد که به معنای دست کشیدن مصر از حاکمیت خود بر جزایر “صنافیر” و “تیران” تلقی شده است.

این اقدام، با تظاهرات مردم و اعتراض نخبگان و حقوقدانان مصر روبرو شد و «علی ایوب» از وکلای مصر شکایتی تنظیم کرده است مبنی بر اینکه ترسیم مرزهای دریایی مصر و عربستان متوقف شود و کوتاه آمدن از حاکمیت مصر بر دو جزیره باطل است؛ چون این توافقنامه مخالف “توافق تقسیم مرزها در سال ۱۹۰۶” و مخالف “عدم صلاحیت مجلس برای رأی دادن در این مسئله بر طبق ماده ۱۵۱ قانون اساسی مصر است.

برخی نمایندگان پارلمان از میان مخالفان خواهان بررسی این توافقنامه شده‌اند و آن را خطرناک‌ترین توافقنامه‌ای می‌دانند که در دوره سیسی امضا شده است.

توافقنامه مصر و عربستان سعودی در شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک و تویتر نیز بازتاب هایی داشته است. یکی از کاربران عربستانی برای تمسخر مصری ها آورده است: “اگر بخواهیم مستنداتی رو می کنیم که اسکندریه و قاهره هم متعلق به عربستان است!!”

این اقدام عجیب مصری ها در حالی انجام شده است که مردم یمن با مقاومت سیزده ماهه در برابر حملات وحشیانه آل سعود و هم پیمانانش، یک قدم از مطالبات خود کوتاه نیامده اند.

چگونه یک رینگ اسپرت مناسب برای خودرو انتخاب کنیم؟

مقایسه پژو پارس LX TU5 با سورن ELX EF7

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*