خانه / آخرین اخبار / حمله به اینستاگرام قاتل ستایش قریشی +عکس

حمله به اینستاگرام قاتل ستایش قریشی +عکس

عکس اینستاگرام امیر امین قاتل ستایش قریشی

جنجال و هجوم به اینستاگرام قاتل ستایش قریشی ماجرای قاتل ستایش قریشی حمله به پیچ قاتل ستایش قریشی

قاتل ستایش عکس تجاوز جنسی ستایش قریشی اینستاگرام قاتل ستایش اینستاگرام امیر امین

با پیدا شدن اینستاگرام قاتل ستایش دختر شش ساله افغانی که گمان می رود بعد از تجاوز به سبک فیلم های هالیوودی در حمام توسط اسید سوزانده شده است ماجرا وارد ابعاد تازه ای شد او که تا چند روز پیش توسط اطرافیان به‌ شدت سر به راه، مبادی آداب و فهمیده شناخته میشد

تا جایی که وقتی به آنها گفته شد این شخص مرتکب چنین جنایتی شده هیچ یک باور نمی‌کردند و تا پیش از اعتراف این نوجوان می‌ گفتند او را اشتباه بازداشت کرده‌اند اما عکس های منتشر شده در شبکه اجتماعی اش هاکی از تلاش به خودکشی و خودزنی و مشکلت جدی فکری او دارد

قاتل ستایش عکس تجاوز جنسی ستایش قریشی اینستاگرام قاتل ستایش اینستاگرام امیر امین

خودکشی و درخواست فیلم ترسناک

با انتشار چندین عکس از زدن رگ اش در زیر یکی از این عکس ها نوشته است ” امان از شکست عشقی “

اما نکته قابل تامل در آخرین پست اینستاگرامی اوست در جایی که با انتشار یک موجود خیالی و ترسناک خواسته است یکی اسم یه فیلم ترسناک بگه – شاید آخرین فیلمی که او در زندگی خود دیده باشد جواب معمای اقدام او باشد

هزاران کاربر ایرانی و افغان صفحه اینستاگرام منسوب به عامل قتل “ستایش قریشی” را کامنت باران کرده و شماری از کاربران نیز به توهین و فحاشی به “امیر امین” پرداخته اند.

پیشتر مقام های نیروی انتظامی اعلام کرده بودند که عامل قتل ستایش قریشی هفده سال دارد و روز ۲۲ فروردین ماه این کودک شش ساله را پس از ربایش به قتل رسانده و پس از بازداشت به جرم خود اقرار کرده است.

در صفحه اینستاگرام منسوب به “امیر امین” که از حدود ۲۱ هفته پیش تا پنج هفته پیش فعال بوده، ۳۱ عکس و نوشته پست شده است. اولین پست های ایسنتاگرام “امیر امین” به نوشتاری عربی، و چند عکس از رگ زنی و تیغ اختصاص دارد و نویسنده مدعی “شکست عشقی” است.

در برخی از عکس ها “امیر امین” به همراه برخی از بستگان و دوستانش مشاهده می شود. علاوه براین عامل قتل ستایش قریشی در یکی از پست های خود تصویری از اعضای داعش را منتشر کرده و نوشته است که آنها اگر به ایران حمله نمی کنند “از ترس بچه های ورامین” است.

در یکی از عکس های که چند هفته پیش از وقوع قتل ستایش پست شده، امیر امین را کنار دختری نشان می دهد و عامل قتل ستایش این دختر را “دوست دختر خود معرفی کرده است. عکسی از چند زن بدون پوشش به همراه برخی از عکس های مربوط سرعت اینترنت از جمله پست های دیگر صفحه اینستاگرام منصوب به “امیر امین” است.

در یکی از پست ها نیز عامل قتل ستایش نوشته ای را منتشر کرده که بر “ناموس” و “غیرت: تاکید دارد و نوشته است: “سلامتی اون پسرائی که وقتی یه شب تنها از یه کوچه رد میشی سرشونو میندازن پائین از بغلت رد میشن که احساس امنیت کنی، اینا کسائین که ناموسشون براشون خیلی مهمه!” دو تصویر پایانی این صفحه یکی به عکس “امیر امین و دوست دخترش” و “دیگری به نمایی از یک فیلم ترسناک اختصاص دارد.

هزاران کاربر در پای پست های اینستاگرام “امیر امین” به اظهار نظر و محکوم کردن قتل ستایش قریشی پرداخته اند و شماری از کاربران نیز به بحث های قومیتی با یکدیگر پرداخته اند. البته شمار قابل توجهی از کامنت ها نیز به فحاشی علیه عامل قتل ستایش قریشی و حتی اعضای خانواده اش منجر شده است.

تاکنون منابع رسمی انتساب این صفحه اینستاگرام به عامل قتل ستایش قریشی تائید نکرده اند.

به دنبال انتشار مطلبی در سایت رجانیوز مبنی بر این که طرح «اینترنت آزاد» و در دسترس بودن «بی‌قید و بند و بدون چارچوب» اینترنت یکی از عوامل پایین آمدن سن مجرمین تجاوز به عنف، قتل عمد و خشونت است، تهاجم مطبوعاتی گسترده‌ای علیه این مطلب به راه افتاد. عده‌ای طرح این مسئله را سیاسی‌کاری و سوءاستفاده تبلیغاتی برای اهداف جناحی دانستند و عده‌ای دیگر این ارتباط را به کلی انکار کردند.

رسانه‌ای شدن حساب اینستاگرام قاتل ستایش اما مهری تأییدی بر مطلب رجانیوز بود؛ این که دسترسی آزاد کودکان و نوجوانان به ماهواره و محتوای اینترنتی فاسد، اعم از سایت‌های پورن، شبکه‌های اجتماعی، دنیای بی‌پایان یوتیوب و… یکی از عوامل اصلی بروز جرم و جنایت این‌چنینی در سنین پایین –حتی پیش از سن قانونی- است. بررسی اجمالی حساب اینستاگرام شخصیت اول تراژدی ستایش نشان می‌دهد دو محور سکس (شهوت) و خون (خشونت) زیربنای اغلب تصاویری است که در این حساب وجود دارد؛ دو محوری که در فاجعه غم‌انگیز ستایش بسیار پررنگ بودند و البته برای نوجوان ۱۷ساله انباشت چنین حجم از خشونت و شهوت بسیار حیرت‌آور است، مگر آن که با محتوای فاسد «اینترنت آزاد» و «ماهواره» تغذیه شود.

قاتل ستایش عکس تجاوز جنسی ستایش قریشی اینستاگرام قاتل ستایش اینستاگرام امیر امین

با نگاهی بر حساب‌هایی که وی دنبال می‌کند (فالوئینگ) مشخص می‌شود سرمنشاء این شهوت و خشونت چگونه از مسیر اینترنت آزاد به دست هر نوجوانی می‌رسد. بخش قابل‌توجهی از ۱۱۰۰ حساب اینستاگرامی که از سوی قاتل ستایش دنبال می‌شد، مربوط است به مدل‌ها و مانکن‌های اروپایی و آمریکایی، بازیگران و خواننده‌های خارجی و برخی بدکاره‌ها که در شبکه‌های مجازی صفحات رسمی دارند و تصاویر برهنه و محرک خود را به رخ کاربران دیگر می‌کشند! ماحصل امر آن است که نوجوانی که هنوز به سن قانونی و بلکه به سن بلوغ نرسیده، با دسترسی کامل به آرشیو غنی‌ای از تصاویر مفسده‌آور، به مسیر گناه‌های فردی و جرم‌های اجتماعی کشیده خواهد شد.

ممکن است این سوال پیش بیاید که قبلاً که چنین ابزارهایی نظیر اینترنت، تبلت و گوشی با سیستم عامل اندروید وجود نداشت هم جنایات فجیعی از این قبیل به وقوع می‌پیوست و اشخاصی همچون خفاش شب و اصغر قاتل هم در تاریخ این کشور وجود داشتند. نکته ماجرا در آن است که این افراد هیچ کدام در سنین کودکی و نوجوانی دست به جنایات فجیع خود نزدند و در واقع در شرایطی بودند که نسبت به جرم خود شناخت داشتند. این که نوجوانی با ۱۶ و خرده‌ای سال سن که به طور طبیعی باید در حال آمادگی برای کنکور باشد، مرتکب چنین قتل فجیعی شود (که حتی با جنایات اصغر قاتل و خفاش شب هم قابل‌قیاس نیست) بیانگر آن است که درک و فهم او از محتوایی تأمین شده که در فضای مجازی وجود دارد و باز گذاشتن بدون چارچوب این فضا معادل است با افزایش احتمال تکرار «تراژدی ستایش»!

قاتل ستایش عکس تجاوز جنسی ستایش قریشی اینستاگرام قاتل ستایش اینستاگرام امیر امین

علاوه بر این، باید توجه داشت که در پدیده‌های اجتماعی از این قبیل، شرایط «مطلق» یا به عبارت دیگر «صفر و صد» حاکم نیست. نه بدون اینترنت آزاد و ماهواره، آمار تجاوز و شکنجه و قتل در نوجوانان به صفر می‌رسد و نه با وجود این ابزارها، آمار جرم و جنایت نوجوان‌ها صد می‌شود. بلکه این دو با هم رابطه مستقیم و شدیداً تأثیرگذاری و تأثیرپذیری دارند.

البته همان طور که گفته شده بود دسترسی کودکان و نوجوانان به محتوای فاسد ماهواره و اینترنت آزاد، تنها عامل جرم‌هایی همچون ضایعه ستایش نیست، بلکه یکی از عوامل آن است که البته اهمیت زیادی هم دارد. عواملی نظیر میزان پایبندی شخص به دین و مسائل اخلاقی و تربیت خانوادگی فرد هم در بروز تجاوز، قتل و جنایت در سنین نوجوانی تأثیر به‌سزایی دارد، اما هیچ کدام از این عوامل باعث نمی‌شود آثار سوء و فوق‌العاده خطرناک دسترسی بی‌قید و بند نوجوانان به اینترنت و ماهواره از بین برود.

۴ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

  1. ربطی به اینترنت نداره برادر رجا مشکل از فرهنگ مهاجر ستیزی ماست سعی نکنین از هرچیزی برای فرار استفاده کنین کل دنیا اینترنت آزاد و بدون فیلترینگ دارن چرا تو کشورای اروپایی همچین چیزی رخ نمیده بابا جان ……

  2. حالام بشین دیدگاه رو بررسی کن بعدم سانسورش کن چیزی ک تخصصتونه دیکتاتورای مضخرف

  3. بدون شک فرهنگ مبتذل ماهواره ها و شبکه های اجتماعی فاسد را می توان یکی از اصلی ترین دلایل این جنایات کثیف دانست . وقتی که از صبح تا شب پای مزخرفات ماهواره مدام روابط کثیف جنسی رو ترویج می کنه ، نوجوان های ما به بیماران جنسی و رذلی تبدیل می شن که حاضرند برای ارضای هوس خود دست به هر سوء استفاده و جنایتی بزنند. در ضمن بهار خانم هر جایی که ابتذال و فساد باشه جنایت هست . کی گفته در کشورهایی که این شبکه های فاسد در دسترس همه است ، این جنایات رخ نمیده؟! آمار وحشتناک تجاوز و کودک آزاری در تمام دنیا حاکی از همین تاثیر پذیری افراد از محیط فاسد اطراف شون هست.

  4. باسلام هر قتلی محکومه ولی افغانایی که که هیچ کشوری از جمله اروپا که ازمهاجرانشون با تیربار گلوله وپرت کردنشون تو دریا جلو کوسها ازشون پذیرایی کرد حتی پاکستان افغانهارا نمیپذیرن به کشورشان انها خوب ذات پ افغانارو باید گفت شناختن اما بعضیها با طرفداری از افغانیا وتعریفهایی که معلوم نیست از چی میکنن معلوم نیست چیو دنبال میکنن منظورشون چیه تاریخ رانخوندن ۱۱۳۵ حمله وحشیانه بی دلیل افغانیها به کشورمون وکشتن وغارت اجدادمان ودزدیها ی انها البته ام نزدیک صد در صد افغانهایی که قیاافه وشمایل شون معلومه نزاد مغول ی دارن هر روز مزاحم دخترا میشن ودختر بازی می کنن درد سر برا پسر بچها درست میکنن والبته اذدواج با اونها بسیار کار اشتباهیه حوادثها که هر روز یکی از هزار جنایتها وکثافتکاری اونارو بازگو می کنن مثال چهار افغانی که تو جاده بهشتزهرا بعنوان کمک گرفتن ماشین زن وشوهری را متوقف وزن را جلو شوهرشان تجاوز وکتکشان زدن البته خیلی از افغانها ام هستن در ایران از اول انقلاب تا حال بعضی هاشون دستگیر قانون شدن با دروغ و جعل اسنادو سند سازی خودشانرا ایرانی معرفی ودرارگانها سازمانها دارای پست و مقام وشغل شده اند مردم و دولت باید برای همیشه فکری بکنند

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*