خانه / آخرین اخبار / کشتی گیران آزادکار ایران نایب قهرمان شدند

کشتی گیران آزادکار ایران نایب قهرمان شدند

رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد جوانان جام فدراسیون کشتی آذربایجان امروز (جمعه) در شهر باکو با نایب قهرمانی تیم ایران به پایان رسید.

در پایان این رقابت‌ها تیم ایران با کسب ۳ مدال طلا، ۲ نقره و ۳ برنز  و ۷۳ امتیاز به مقام دوم رسید. تیم آذربایجان با ۸۹ امتیاز اول شد و تیم گرجستان نیز با ۶۴ امتیاز به مقام سوم رسید.

پیمان بیابانی، کامران قاسم‌پور و امیررضا امیری در اوزان ۶۰، ۸۴ و ۱۲۰ کیلوگرم صاحب مدال طلا شدند، علیرضا گودرزی و حسین شهبازی در اوزان ۵۰ و ۹۶ کیلوگرم به مدال نقره رسیدند و خیراله قهرمانی، مهدی نیازی و احمد بذری در اوزان ۵۵، ۶۰ و ۷۴ کیلوگرم مدال برنز را از آن خود کردند.

نتایج کشتی‌گیران کشورمان در این رقابت‌ها به شرح زیر است:

در وزن ۵۰ کیلوگرم علیرضا گودرزی با شکست تمامی رقبای خود به دیدار فینال راه یافت، اما در این دیدار مقابل علی عباس رضا زادا از آذربایجان با نتیجه ۱۳ بر ۱۱ مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۵۵ کیلوگرم خیراله قهرمانی در دیدار رده بندی با نتیجه ۱۴ بر ۱۱ کانان آقام علی‌اف از آذربایجان را شکست داد و به مدال برنز رسید در این وزن نادر نصری از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۶۰ کیلوگرم پیمان بیابانی با غلبه بر تمامی کشتی‌گیران به دیدار پایانی رسید. وی در این دیدار نیز با نتیجه ۷ بر صفر از سد کادیسا کریا از آذربایجان گذشت و به مدال طلا دست یافت. در همین وزن مهدی نیازی در دیدار رده بندی با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد گئورگی پاسیکاشویلی از گرجستان گذشت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۶۶ کیلوگرم سامان شجاعی و محسن مصطفوی از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

در وزن ۷۴ کیلوگرم احمد بذری در دیدار رده بندی با نتیجه ۹ بر یک مقابل نیکا کنتچادزه از گرجستان به پیروزی رسید و مدال برنز را از آن خود کرد.

در وزن ۸۴ کیلوگرم کامران قاسم پور در دیدار پایانی مقابل زائور برادزه از گرجستان با نتیجه ۱۱ بر صفر به برتری رسید و صاحب مدال طلا شد. در همین وزن  ارشک محبی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۹۶ کیلوگرم حسین شهبازی به مدال نقره رسید. (رقابت‌ها به صورت دوره ای برگزار شد.)

در وزن ۱۲۰ کیلوگرم امیررضا امیری با پیروزی بر تمامی کشتی‌گیران به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار نیز با نتیجه ۵ بر صفر مقابل علی ماگومد آلیکسمویف از آذربایجان به برتری رسید و صاحب مدال طلا شد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*