خانه / سیاسی / بیوگرافی محمد دهقان ،نایب رئیس مجلس +نحوه تماس

بیوگرافی محمد دهقان ،نایب رئیس مجلس +نحوه تماس

محمد دهقان (متولد ۱۳۴۱ در شهرستان طرقبه شاندیز)، از اعضای جبهه پایداری (اصول گرا) ، نمایندهٔ حوزهٔ انتخابیهٔ چناران و طرقبه شاندیز در دورهٔ هفتم مجلس شورای اسلامی بوده‌است. وی در دوره‌های هشتم و نهم نیز از همین حوزه نماینده مجلس بوده است. که در انتخابات مجلس دهم با کسب آرا مجددا به مجلس راه یافت .

نایب رئیس مجلس شماره تماس نمایندگان مجلس شماره تماس محمد دهقان سوابق محمد دهقان بیوگرافی محمد دهقان

در جریان برگزاری انتخابات هیئت رئیسه موقت دهمین دوره مجلس شورای اسلامی مسعود پزشکیان با ۱۵۴ رای و محمد دهقان با ۱۳۶ رای به عنوان نواب رئیس مجلس انتخاب شدند.

تأسیس خبرگزاری دانشجو (SNN) یکی از فعالیت‌های مؤثر وی در عرصه فکری و سیاسی بود.

در سال ۱۳۸۲ دهقان با رأی مردم به عنوان نماینده شهرستان‌های چناران و طرقبه‌شاندیز با کوله‌باری از برنامه برای توسعه کشور و منطقه وارد مجلس شد. تشکیل فراکسیون توسعه روستایی و ریاست آن و درخشش وی در جایگاه نایب‌رئیسی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس و پیشنهاد طرح‌های تخصصی و مهم برای توسعه روستاها و نیز مبارزه با فساد خیلی زود توجه نمایندگان مجلس، مردم، رسانه‌ها و بسیاری از مسئولین ارشد کشور را به این نماینده مجلس معطوف کرد. دهقان که چهره‌ای برجسته و اثرگذار در مجلس بود بارها و بارها با برگزاری جلسات متعدد، تذکرات مهم و ارسال نامه‌های بسیار به رؤسای جمهور، وزرا، معاونین وزرا مهمترین مسائل منطقه و کشور را یادآور شد و نقش مهمی در سرعت بخشیدن به قطار توسعه کشور و شهرستان‌های چناران و طرقبه‌شاندیز بویژه در موضوعات گازرسانی، طرح هادی، آبرسانی، آسفالت راه‌ها و ارتقاء ساختار اداری منطقه داشت.

در سال ۱۳۸۶ بار دیگر دکتر دهقان کاندیدای نمایندگی مجلس شد و مردم قدرشناس چناران و طرقبه‌شاندیز به پاس خدمات کم‌نظیر و پرثمر وی، با افزایش ۳۰۰ درصدی رأی در چناران، این جانباز و آزاده دفاع مقدس را برای دومین مرتبه با رأی بی‌سابقه ۳۸ هزار و ۸۷۵ نفری راهی بهارستان نمودند.

در این دوره نیز حضور فعالانه و مدبرانه دکتر دهقان در مجلس و بیان دیدگاه‌های تخصصی وی در کمیسییون حقوقی و قضایی مجلس و بیان نظرات کارشناسی در زمینه‌های مختلف حقوقی، اصلاح ساختار مجلس و شوراها و سایر مسایل مختلف توسعه کشور و نیز نقش محوری او در مبارزه با فساد و همچنین حضور وی در شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان، زمینه حضور وی را در صدر دستگاه قانون‌گذاری کشور فراهم آورد و در دومین سال از مجلس هشتم، نماینده مردم چناران و طرقبه‌شاندیز با رأی نمایندگان مجلس به ترکیب اعضای هیئت رئیسه مجلس راه یافت.

نایب رئیس مجلس شماره تماس نمایندگان مجلس شماره تماس محمد دهقان سوابق محمد دهقان بیوگرافی محمد دهقان

توفیقات دهقان در قامت نماینده مجلس به همین جا ختم نشد، چراکه در بسیاری از موضوعات مهم کشور از جمله حل اختلافات بین دولت و مجلس، تحقیق و تفحص از قوه قضائیه، رسیدگی به حوادث پس از انتخابات سال ۸۸ و بسیاری از چالش‌های کشور، او همواره یکی از ارکان منتخب نمایندگان و نظام برای رسیدگی به این موضوعات بود و همین امر سبب شد که در سال سوم فعالیت مجلس هشتم، نماینده چناران و طرقبه‌شاندیز به عنوان انتخاب اول نمایندگان مجلس برای عضویت در هیئت رئیسه مجلس انتخاب شود تا او به عنوان یک سیاستمدار جوان نقش خود را در سیاست‌گذاری‌های کلان مجلس و کشور ایفا نماید.

۲ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

  1. احمد یوسفی گلبهار

    سلام آقای دهقان وقت بحیر خواهشا اینسری ما جانبازان و ایثارگران از شما که خودنان زجر کشیده۸سال دفاع مقدس میباشید لت نمایندگان دیگر ایثارگر رایزنی کنید و این لایحه جامع ایثارگران اگه دائمی شده ابلاغ و به ریاست بنیاد که طرف ایثارگران نیست و یکسره جوابش بوجه مالی میباشد پیگیری کنید که اجرایی بشه بیشتر این لایحه اصلا بار مالی نمیخواد که اجرایی نمیشه انشاءالله که بعد چند سال شما ایثارگران نگذارید خاک بخوره بخصوص به فکر جانبازان ورصد پایین باشبد مگه امکان داره بتونن با ماهی چهارصد تومان زندگی کنن

  2. با سلام آقای دکتر دهقان:خواهشا در خصوص رفتار مسئولین حراست سازمان ها و وزارت خانه ها تحقیق و تفحص لازم صورت پذیرد خیلی سلیقه ای و مغرضانه با آبروی و سرنوشت کارکنان بازی می کنند. و در تعیین پست و انتصاب ها دخالت بی جا و کاملا سلیقه ای می کنند.ضمنا اطلاع رسانی فرمائید که چه ارگانی بر رفتار آنها نظارت می کند. با تشکر و سپاس

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*