خانه / سیاسی / کليد روحانی ، کليد یک انبارِ داس بود

کليد روحانی ، کليد یک انبارِ داس بود

نماينده مردم تهران در مجلس خطاب به رييس‌جمهور گفت: آقاي روحاني؛ شما گفتيد با داس نيامدم و باکليد آمدم؛ اما با اين روند جابه‌جايي‌ها اين کليد ظاهرا کليد انبار داس بوده است

نمايندگان مجلس در جلسه علني  امروز یکشنبه 10 آذر دوفوريت طرح ممنوعيت به کارگيري و اشتغال بازنشستگان در مشاغل اجرايي و ستادي را مورد بررسي قرار دادند.

حميد رسايي نماينده مردم تهران در مجلس در موافقت با اين طرح اظهار داشت: ما اين همه نيروي کار جوان و فعال داريم که تعهد و تخصص دارند، ولي به تازگي در آموزش و پرورش و در فاصله چند روزه در استان‌هاي مختلف افراد بازنشسته را استخدام کردند و حتي در يکي از استان‌ها فردي که در دوبي شرکت داشته، الان مديرکل شده است.

رسايي گفت: آقاي روحاني؛ چرا شما از نيروهاي همفکري که در راي آوردنتان کمک‌تان کردند استفاده نمي‌کنيد؟ در اين خصوص رهبري مي‌فرمايند مديران ما نبايد پشت کارتابلي باشند؛ چرا که گزارش کارتابل‌ها جلويشان چيده مي‌شود و ديگر چيزي نمي‌بينند. بنابراين کساني که مي‌خواهيم در مديريت قرار دهيم بايد سابقه تخصص، تعهد و توان کارکردن داشته باشند. ولي وقتي افراد بازنشسته را به سر کار برمي‌گردانيم اميد ترقي و تغيير در بين کارکنان قطع مي‌شود و اين روال حاکم در دولت برخلاف اميد و تدبير است و روند اجرايي کند مي‌شود.

وي تاکيد کرد: وقتي افراد بازنشسته را به کار مي‌گيريم، ديگر در برابر مراجع نظارتي توان و مسئوليت پاسخگويي نخواهند داشت. اگر بازنشسته‌اي تخلف کند، چه برخوردي با وي مي‌شود؟ بازنشسته در مقابل قانون تخلفات اداري ديوان محاسبات فاقد مسئوليت لازم است. بنابراين حرف ما اين است که از اين افراد در جايگاه مشاوره و طراحي‌ برنامه و نه در جايگاه دوندگي و اجرا استفاده شود.

نماينده مردم تهران در مجلس با بيان اينکه افراد مسن محتاط هستند و اهل ريسک نيستند، گفت: اين موضوع براي مدير آفت است و مدير اجرايي بايد اهل ريسک باشد. من از آقاي روحاني سوال مي‌کنم؛ شما گفتيد با داس نيامدم و باکليد آمدم. با اين روند جابه‌جايي‌ها اين کليد ظاهرا کليد انبار داس بوده است؛ از همفکران جوان خود استفاده کنيد.

رسايي گفت: اين وضعيت حاکم باعث نااميدي مي‌شود و برخلاف تدبير است و نمي‌تواند اهداف و برنامه‌هاي دولت را محقق کند و همچنين موجب اشکالات زيادي در بدنه اجرايي کشور مي‌شود؛ وقتي مي‌گوييم کار، کار، کار بايد حال، حال، حال براي کار وجود داشته باشد.

وي افزود: وقتي افرادي در راس کار اجرايي باشند و قدرت لازم را نداشته باشند، بدنه اجرايي را فلج مي‌کنند.

نماينده مردم تهران در مجلس خطاب به نمايندگان اظهار داشت: شما سابقه‌اي داريد و سابقه کار اجرايي خود را در بحث قانونگذاري به کار مي‌گيريد و مي‌فهميد که فردي که توان اجرايي ندارد، موجب مي‌شود دولت در روند کار خود موفق نباشد و تحرک نداشته باشد و بدنه جوان دچار نااميدي شود.

در پايان دوفوريت طرح ممنوعيت به کارگيري و اشتغال بازنشستگان در مشاغل اجرايي و ستادي به راي گذاشته شد و وکلاي ملت با 166 راي موافق، 31 راي مخالف و 8 راي ممتنع از مجموع 222 نماينده حاضر در صحن علني آن را به تصويب رساندند.
منبع : تسنیم

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*