خانه / سلامت / درمان قطعی و خانگی شپش موی سر +علائم

درمان قطعی و خانگی شپش موی سر +علائم

درمان خانگی شپش سر با اسپند ، سس مایونز و سرکه و شامپو ضد شپش ،چطور خودمان شپش سر را درمان کنیم

نکته های مهم و کاربردی از شپش مو ی سر و درمان سریع آن را برای شما در ادامه انتخاب کرده ایم.

 موهای زیبا و بلند علائم شپش سر طب سنتی شامپو ضد شپش درمان شپش سر درمان خانگی بیماری شپش بهترین شامپو head louse

شپش موی سر head louse چیست؟

شپش سر نوعی حشره انگلی است که برروی سر، مژه و ابروها یافت می شودو وزانه چندین بار از خون انسان استفاده کرده . این حشره نمی تواند مدت زیادی بدون تماس با پوست بدن زنده بماند و فقط از طریق تماس مستقیم منتقل می شود.

بیشتر در کودکان خردسال و مهدکودک و در کودکان دوران ابتدایی شیوع دارد. این بیماری با تماس نزدیک سر و به اشتراک گذاشتن کلاه، شانه، روسری و سنجاق بین کودکان منتشر می شود و وقتی کودک مبتلا شود بقیه افراد خانواده نیز در معرض خطر ابتلا قرار می گیرند.  هرچند شپش سر مشکلی خطرناک نیست، اما می تواند باعث خارش شدید و غیرقابل تحمل شوند.

اصلی ترین راه ابتلا به شپش موی سر چیست؟

تماس مستقیم با لباس و رختخواب فرد مبتلا اصلی ترین  راه ابتلا است.

استفاده از کلاه و روسری فرد مبتلا

چطور متوجه شپش در موی سر بشویم؟

خارش شدید و آزاردهنده سر

برجستگی های کوچک و قرمز برروی سر، گردن و شانه ها

ذره های سفید بسیار شبیه به شوره سر  برروی پایه ی موها که بسختی کنده می شوند

موهای زیبا و بلند علائم شپش سر طب سنتی شامپو ضد شپش درمان شپش سر درمان خانگی بیماری شپش بهترین شامپو head louse

راه های درمان شپش موی سر

 درمان شپش موی سر

۱- ۲۵ گرم نعناع را با ۲۵ گرم میوه سرو کوهی و ۱۰ عدد میخک و ۱۰ عدد برگ عرعر را به مدت ۲۰ دقیقه در سرکه بجوشانید و بعد از ولرم شدن از صافی رد کنید و موهایتان را به ان آغشته سازید و اجازه دهید تا ۱ ساعت بر روی موهایتان بماند و سپس موها را شانه بزنید.

۲- ۳۰ میلی لیتر سرکه سیب را با ۱۵ میلی لیترروغن جوجویا و ۱۰ قطره اسانس پونه و ۱۰ قطره اسانس نیااولی و ۱۵ قطره اسانس عرعر مخلوط کنید و موهایتان را به دقت و کاملا آغشته به این مخلوط کنید و بعد از یک ساعت موی خود را شانه زده و بعد بشویید.

۳-  سرکه را گرم کرده و آن را روی سر خود بمالید. حوله یا کلاهی روی سر خود بگذارید و ۳۰ دقیقه صبر کنید و بعد بشویید. و یا اینکه مخلوط روغن معدنی و سرکه را بر روی موهای خود بمالید تا شپش ها از موهایتان جدا شوند. این کار را ادامه دهید تا به کلی شپش ها از موهایتان جدا شوند.

۴- هرگز از شانه های پلاستیکی استفاده نکنید و از شانه فلزی برای شانه زدن هر بخش از موی خود استفاده کنید. بعد از اتمام شانه زدن ، شانه استفاده شده را در آب صابون قرار دهید و خوب آن را شستشو دهید تا شپش های آن کشته شوند.

نکته:

زمانیکه شپش را درمان می نمایید، همه لباس ها و ملحفه های خود را در آب داغ و بهمراه پاک کننده ها بشویید. اینکار نتنها به فرآیند درمان کمک می نماید، بلکه جلوی انتقال شپش سر به سایرین را نیز می گیرد.

درمان شپش با سرکه و سس مایونز

مدیر گروه پوست دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به مراجعات مکرر به این دانشگاه و پرسش در مورد بیماری شپش گفت: شستن موها با سرکه یا آغشته کردن آنها به سس مایونز یکی از راه های درمان شپش یا بیماری پدیکولوزیس است.

دکتر محمد فکری افزود: در صورت آلوده شدن به بیماری پدیکولوزیس، تمام سر و موها را با سرکه خیس کرده، پس از نیم ساعت آبکشی کنید.

وی ادامه داد: سرکه موجب رفع چسبندگی و سست شدن کپسول تخم­ها شده و شانه دندانه ریز به جدا کردن آنها از موها کمک می­کند.

وی گفت: همچنین می­توان هنگام شب سر و موها را به­ خوبی با سس مایونز آغشته کرد به­ طوری که در تمام طول شب با استفاده از کلاه روی سر باقی مانده و روز بعد شستشو داده شود.

مدیر گروه پوست دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: مایونز موجب بسته شدن سوراخ ­های تنفسی شپش و از بین رفتن آن می­شود.

آنچه باید در مورد بیماری پدیکولوزیس بدانیم

وی گفت: آلودگی به شپش در مراکز تجمعی مانند مدرسه­، ورزشگاه­، پادگان، پرورشگاه و خوابگاه ­ها شایع بوده و آگاهی از علایم و نشانه­ های آن در مهار و حذف آلودگی های انسانی بسیار مؤثر است.

وی اظهار کرد: شپش از خون انسان تغذیه می­ کند و بزاق آن حاوی موادی است که ضمن اینکه از لخته شدن خون جلوگیری می­کند موجب ایجاد حساسیت و خارش شدید می­ شود.
دکتر فکری گفت: شپش قادر به پریدن و جهیدن نیست و حرکت لغزشی آهسته دارد.

موهای زیبا و بلند علائم شپش سر طب سنتی شامپو ضد شپش درمان شپش سر درمان خانگی بیماری شپش بهترین شامپو head louse
ویژگی­ های شپشوی افزود: شپش حشره­ای کوچک، بدون بال و خونخوار است و از آنجا که سطح خارجی پوست و مو را آلوده می­کند، انگل خارجی اجباری انسان محسوب می­شود.

وی گفت: طول عمر متوسط شپش ماده ۳۰ روز و رنگ آن بین خاکستری تا قرمز متغیر است و می­ تواند سر، بدن و عانه (دستگاه تناسلی خارجی) را در انسان آلوده کند.

مدیر گروه پوست دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار کرد: آلودگی به شپش، به دنبال تماس نزدیک بین فردی یا هنگامی که افراد خانواده در فصل­ های سرد و برای تأمین گرما لباس بیشتری می­ پوشند، شایع می­شود.

وی افزود: شپش به جامعه یا طبقه خاصی محدود نبوده و تمام طبقات را مبتلا می­کند.

وی گفت: شپش در آب قادر به تنفس نبوده و زنده نمی­ ماند، به همین دلیل از طریق شنا در استخر منتقل نمی­شود.

دکتر فکری ادامه داد: اگرچه بطور معمول شپش در جوامع فقیر و متراکم شایع­تر است ولی کلیه طبقات اجتماعی می­توانند در معرض خطر آلودگی با شپش قرار گیرند.

وی گفت: وجود شپش سر، بدن یا عانه را آلودگی به شپش یا پدیکولوزیس گویند.

وی اظهار کرد: تخم شپش که رشک (Nit) نامیده می ­شود، بیضی شکل، سفید رنگ و به اندازه ته سنجاق است و به ساقه مو در نزدیکی پوست سر و درز لباس فرد آلوده می­چسبد و به راحتی کنده نمی­شود.

شپش سر

مدیر گروه پوست دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: آلودگی در تمام گروه های سنی دیده می­شود ولی شپش سر در کودکان شیوع بیشتری دارد، دختر بچه ها به علت تماس بیشتر سر با سر یا تماس پوشش­ های سر بیش از پسرها به شپش سر آلوده می­ شوند.

وی ادامه داد: شپش تقریبا هر چهار ساعت یک­ بار خونخواری می­کند.

وی گفت: پای شپش به گونه ای است که می­ تواند به مو چنگ بزند، شانه زدن موجب شکسته شدن پاها و مرگ آن خواهد شد.

فکری افزود: طول بدن شپش یک تا سه میلیمتر است (کوچکتر از مورچه ­های خیلی کوچک) و با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است.

وی گفت: طول عمر شپش ماده حدود یک ماه و روزانه چهار تا شش تخم می­ گذارد که این تخم­ها در نزدیکی پوست سر که دما و رطوبت مناسب است، به موها می­چسبند (برخلاف شوره یا سایر پوسته ­های سر که به راحتی با برس جدا می­ شود).

مدیر گروه پوست دانشگاه علوم پزشکی کرمان افزود: محل شایع این تخم­ها در موهای پشت سر و پشت گوش می­باشد.

وی بیان کرد: گاهی تعداد این تخم ها آنقدر زیاد است که مانند سفیدی مو بروز می­کند.

وی تصریح کرد: غیر از تخم شپش در موارد آلودگی شدیدتر خود شپش نیز در روی موها مشهود است.

فکری گفت: نوزاد شپش پس از هفت روز از تخم خارج شده و پس از سه بار پوست­ اندازی بالغ می­شوند.

موهای زیبا و بلند علائم شپش سر طب سنتی شامپو ضد شپش درمان شپش سر درمان خانگی بیماری شپش بهترین شامپو head louse
نشانه­ های آلودگی به شپش سرمدیر گروه پوست دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: خارش مداوم پشت سر و گردن ناشی از واکنش حساسیتی پوست بدن فرد به بزاق شپش است.

وی افزود: باید توجه داشت که عفونت جدید همیشه سبب خارش سر نمی­شود، در بیشتر موارد، آلودگی به شپش سر بدون علامت است و آلودگی را والدین، آموزگاران یا مربیان بهداشت مدرسه تشخیص می­دهند.

وی گفت: شپش سر بیشتر در نواحی پشت گوش و پس سر زندگی و تخم­گذاری می­کند، از این­رو در هنگام بیماریابی باید به این نکته توجه کرد.

دکتر فکری اظهار کرد: گاهی در موارد پیشرفته غدد لنفاوی اطراف سر در ناحیه گردن برجسته می شود و گاهی خارش شدید سر باعث کنده شدن پوست و خراشیدگی شده و با اضافه شدن عفونت، ممکن است زرد زخم نیز بروز کند.

وی ادامه داد: در چنین مواردی باید به فکر شپش سر بود و سر بیمار از لحاظ وجود شپش یا تخم آن معاینه شود.

راه­های انتقال

مدیر گروه پوست دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: تماس مستقیم افراد سالم با افراد آلوده بیشتر در ازدحام جمعیت رخ می­دهد؛ تماس غیرمستقیم، مانند استفاده مشترک از وسایل شخصی آلوده مانند لباس­ها، بالش، پتو، ملحفه، شانه، برس، حوله، کلاه، گیره مو، گل سر، مقنعه، شال، روسری و چادر، کلاه، حوله حمام و غیره، همچنین زمانی که شیوع شپش در جامعه بالاست صندلی اتوبوس­ های شهری و بین شهری، تاکسی ­ها و سالن­های اجتماعات نیز در انتقال و انتشار شپش نقش دارند.

درمان شپش سر

وی افزود: اساس درمان در انواع شپش رعایت اصول بهداشتی فردی، حمام کردن و تعویض منظم البسه و درمان موارد بیماری است.

فکری گفت: از بین بردن و درمان شپش به دو روش فیزیکی و دارویی امکان­پذیر است.

وی اظهار کرد: پرمترین داروی انتخابی است که به صورت شامپو، محلول سرشوی، پودر، لوسیون و کرم موجود است.

درمان دارویی شپش سر

وی ادامه داد: مهم­ترین داروی انتخابی در درمان شپش فراورده های پرمترین می­باشد که بصورت شامپو و کرم ۵ درصد در بازار موجود است.

راه های پیشگیری از شپش سر

وی گفت: شستشوی لباس­ها و ملحفه­ ها در آب جوش به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه و یا استفاده از ماشین لباسشویی و خشک و اتو کردن درزهای لباس؛ رعایت بهداشت فردی بخصوص استحمام مرتب و شستشوی منظم لباس ها از جمله راه های پیشگیری از این بیماری است.

مدیر گروه پوست دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد: شانه کردن روزانه­ موی سر ترجیحا با شانه دندانه ریز چوبی، تمیز کردن همه روزه­ برس و شانه، استفاده نکردن از لوازم شخصی دیگران، پرهیز از تماس با اشیاء و لباس­های فرد آلوده، معاینه مرتب موها، گزارش و مراجعه موارد آلوده به مراکز بهداشتی از دیگر راه های پیشگیری از ابتلا به شپش است.

۱۸ دیدگاه

 1. با سلام بعد از استفاده از شامپوی مخصوص که شپش رو از بین میبره ولی تخمها معمولا روی مو باقی میمونن و بعد از خیس کردن با سرکه و شانه کشیدن بهتره اتوی مو هم کشیده بشه حرارت هر چه که باقی مونده رو هم میکشه

  (17)(7)
 2. به نظرم بهترین درمان شپش سر شامپو پرمترینه.

  (3)(8)
 3. من که همه چیرو رو سرم امتحان کردم موهام انقده ریخت از بس بهش همهچیز زدم فایده نداشت حالا با شپشا دیگه کنار اومدم هرکی قراره هم ازم واگیر شه به درک همون طور که من از دیگرون گرفتم این حشرات یه جزئی از انسان و موشه ، پس سخت نگیرن و به زندگی ادامه بدین

  (8)(10)
 4. سلام،دارم دیوونه میشم کمکم کنید، روغن زیتون میزنم هشت ساعت می مونه شپش اومده بیرون، ولی بعد از چند روز باز روغن زیتون زدم باز هم شپش بود، محلول زدم سرکه هم زدم، راهنماییم کنین، دیوونه شدم

  (9)(1)
  • روش استفاده از شامپوی پرمترین:
   ابتـدا باید موهـا را بـا آب مـرطوب نمـود، سپس موها را با شامپـوی پرمترین کاملا آغشته کرد تا شامپو، به سر و سـاقه مـوها بـرسد ،پس از ۱۰ دقیـقه باید سر را با آب فــراوان شست تا شامپو کاملا از بین برود. بهتر است بعد از یک هفته دوباره تکرار گردد تا نتیجه بهنری دریافت شود.

   درمان شپش تن:
   لباس‌ها باید مرتبا تعویض و با آب داغ شسته شود و پس از شستشو اطو کردن لباس ها توصیه می شود.
   استفاده ازشامپوی پرمترین و درصورت در دسترس نبودن از لوسیون گامابنزین استفاده شود.

   روش استفاده از پرمترین و لوسیون گامابنزن :
   مرطوب کردن بدن با آب، سپس آغشته نمودن شامپو یا لوسیون مذکور به بدن و شستشو با آب فراوان پس از ۱۰ دقیقه جهت نتیجه‌گیری بهتر، یک هفته بعد تکرار گردد.

   (9)(3)
   • من از پرمترین استفاده کردم اما خوب نشد بازم شوهرم رفت ی شامپوی دیگ شامپوی ضد شپش نلا گرف خوب شد ولی نمیدونم چطوری باز گرفتم شامپوی نلا میزنم خوب میشع من همه راه رو امتحان کردم اما جواب نمیده

    (9)(2)
  • سلام دوست عزیز، من تازه دخترم از شر شپش راحت شد، ولی پدرم در اومد، برادر کوچک و خودم هم خفیف بهش مبتلا شدیم، من با این کارهایی که انجام دادم ریشه کن کردم شپش و رشکهاش رو، علیرغم اینکه تو اینترنت مطالعه میکردم و اکثرا نوشته بودن نمیشه، هر روز سس مایونز بزن بزار ۵ تا ۶ ساعت روی موهاتون باشه، سس که زدی لایه لایه شونه کن، تا ۴ یا ۵ روز هر روز سس مایونز بزن، در این میان میتونی یه روزش رو روغن زیتون فراوان بزنی به موهات و حوله یا پلاستیک بزاری سرت مث روغن زیتون که سرت رو میپوشونی تا گرم باشه، شامپو پرمترین رو حتما دوبارش رو استفاده کن و در بین این یک هفته که تایم تکرار شامپوست، از این روشهای سس و روغن زیتون و ... استفاده کن، داخل حمام سس رو بشور با شامپو، بعد سرکه بزن و بزار ده دقیقه باشه، بعدشم نرم کننده خارجی فراوان به سرت بزن و با شانه مخصوص شپش دقیق و چند بار شانه کن، این مراحل رو باید هر روز تا یک هفته داخل حمام انجام بدی، مهمتر از همه اینا رعایت بهداشت داخل منزل است که هر روز باید ملافه و لباسهاتون رو با آب داغ ۶۰ درجه بشورید، هر روز، و حارو کنید تمام خونه رو، تنها راه خلاصی از شر این موجود موزی همینه، بایدددد حساسیت به خرج بدید، در مورد همه چیز ، سس زدن، سرکه زدن و ... و بهداشت خونه، من یکروز هم نشستم رشکها رو که حالا کم شده بودن و سست، از لابه لای موهاش جمع کردم، این خودش خیلییی کمک کرد

   (0)(0)
 5. من واقعا دیگه کم اوردم .دیگه نمیتونم .نمیدونم شما چطوری کنار میاید با این مسعله

  (9)(1)
 6. سلام میگن اسپند عالیه ی کارشناس نوشت بود و سس ماینوز میگن ریشع کن میکنه من دارم امتحان میکنم امیداورم جواب بده

  (8)(4)
 7. من خودم پی رالسال مطسفانه شپش داشتم. و یک سال درگیر شپش بودم و همه ی راه هارو امتحان کردم هیچ اتفاقی نیفتاد و هر یک ماه یک بار شاپو ضد شپش می زدم و خواهرم هر روز شپش هارو از سر من در می آورد تا اینکه خسته شدم و رفتم موهام رو مدل پسرونه زدم و افسرده شدم و امسال هم باز شپش گرفتم دیگه نمی خوام مو هام رو کوتاه کنم 😕😕 توروخدا کمکم کنید 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

  (5)(4)
  • تنها روش از بین بردن شپش این هست که یک تا دو قاشق اسپند(بستگی به حجم مو داره)آسیاب کنید و مثل چای دم کنید برای ۵_۱۰ دقیقه و بعد از اینکه مقداری خنک شد روی پوست سر ببرید و تمام سر آغشته بشه ریشه و ساقه مو بعد نایلون یا گواه پلاستیکی روی سر بذارید و کاملا بپوشانید موهارو و برای ۳۰_۴۰ صبر کنید ودر نهایت آبکشی کنید. ان شاء الله درمان کامل و قطعی میشه.التماس دعا.

   (2)(2)
  • خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ منم بخدا دوساله دارم دیونه میشم

   (0)(0)
 8. سلام من از پسرم گرفتم پسرمم تو مدرسه الوده شد خخ ی مدت خوب شدیم اما امروز دوباهر رشک تو سرمون دیدم دوباره اون کرا شروع میشه منم موهامو کوتاه نمیکنم میجنگم باهاشون تا از بین برن شماهم خیلی نگران نباشین مگه میشه نابود نشن

  (12)(0)
 9. قطعی ترین و موثر ترین راه درمان شپش سر و رشک مو

  نویسنده: arya - ۱۳٩۳/۵/۱

  سلام من دختر ۱۰ ساله ام از طریق یکی از همکلاسی هاش الوده به شپش سر شد. اوایل متوجه نشدم.مدتی بود که دخترم از خارش سر شکایت داشت. سرش رو بررسی کردم گمان کردم دچار شوره سر شده  .زیرا تخم شپش ها از نظر ظاهری به شوره شباهت دارند.لذا از شامپو ضدشوره استفاده کرد. اما خارشها ادامه داشت تا اینکه  یک شب  دیدم کنار شقیقه اش یک چیزی هست. فکرکردم خرده اشغال لای موهاشه . برش داشتم دیدم شپشه. اون شب وحشت کردم ظرف ۲ ساعت حدود ۲۰تا شپش بالغ از سرش خارج کردم روز بعد با تجویز دکتر شامپو پرمترین در دو نوبت به فاصله یک هفته استفاده کرد اما روز ۱۱ دوباره شپش ها روی سر دخترم پیدا کردم یک نوبت هم لیندان استفاده کرد اما بی فایده بود. . سرکه و روغن بدوم تلخ . سس مایونز و... رو هم امتحان کردم اما رشکها بعد از چندروز سر از تخم بیروون می اوردند. با اینکه تمام وسایل رو حرارت داده بودم و درمان گروهی انجام دادیم اما متاسفانه بیثمر بود.  متاسفانه خود من هم درگیر این مشکل شدم سر من هم الوده به شپش شد.دکتر پیشنهاد داد موهای دخترم کوتاه بشه. اما دخترم موهای بلندی داره و بیش از حد رو موهاش تعصب داره.  دچار افسردگی شده بود.واسه رهایی از این کابووس دست بکار شدم. باید راهی پیدا میشد. توی اینترنت زیاد سرچ کردم واسه درمان قطعی. اما  صددرصدی وجوود نداشت.تا اینکه متوجه شدم وقتی حرارت باعث از بین رفتن تخم ها و شپش ها میشود رو سر هم باید جواب دهد. اما اب ۶۰ درجه که نمیشد روی سر ریخت.  فکری به ذهنم رسید. اتوی مو.بله اتوی مو که توی اکثر خونه ها هست.موها رو دسته بندی کردم لایه های نازک مو رو از یک سانتی مونده به ریشه شروع به اتو زدن کردم. از ریشه به سمت ساقه و انتهای مو. به خصوص پشت گوش ها . همین که اتو از روی رشکها رد میشد بادمیکردند مثل بادکنک و خشک میشدند  این کار رو با حوصله و دقت انجام دادم  شاید ۳ تا ۴ ساعت وقت گرفت اما ارزشش رو داشت  همه از بین رفتند. تخم شپش یا همان رشک به شامپو مقاومه فقط شپش زنده رو از بین میبره.  با حرارت اتو مو از شرشوون واسه همیشه خلاص شید.  فرامووش نکنید تمام وسایل از قبیل رو بالشتی ملافه  حتی عرسکی که کودکان حین خواب با خودش به رختخواب میبره باید با دمای ۶۰ درجه شسته بشه. شانه برس مو کلیپس گیره سر باید ۱۰ دقیقه بجوشانید.  محل خواب رو هم با جارو برقی به دقت تمیز کنید بخصوص لای درزها. اتو کردن لباس ها و ملافه هم همین اثر رو دارد. اگر امکان شستن با این دما  یا اتو کردن بعضی وسایل براتون مقدور نبود وسایل مشکوک به الودگی شپش را در کیسه نایلونی مشکی قرار داده در انرا محکم کرده و ده روز در جای تاریک قرار دهید. تنها از بین بردن شپش و رشک از سر کافی نیست محیط هم باید پاکسازی شود. این قطعی ترین راه ممکنه. التماس دعا

  (6)(0)
 10. باسلام
  ماهم مثل خیلی از هموطنان دچار این مشکل سرسام آور شدیم دختر۸ساله ام از مدرسه گرفته بود و تقریبا همه راهها رو امتحان کردیم از جمله انواع شامپوهای مخصوص شپش .سرکه .جداسازی و خیلی کارهلی دیگه اما متاسفانه بعداز چند روز دوباره سرش پر میشد دیگه داشتیم دیوانه میشدیم تااینکه :
  جایی خوانده بودم اسانس نعنا حشرات بالغ رو فراری میده و نوزادهای اونها رو هم میکشه مقداری سرکه رو با ۱۵ الی۲۰ قطره"اسانس نعنا"تاکید میکنم اسانس نعنا نه عرق نعنا مخلوط کردیم و به تمام موها زدیم و بعد نیم ساعت شستشو دادیم ودیگه تمام برای همیشه
  امیدوارم از این روش نتیجه بگیرید

  (3)(0)
 11. من هم این مشکل رو داشتم اول با حشره کش بعد با سرکه بعد با شامپو ضد شپش بعد با کوتاه کردن مو موهام رو خیلی دوست داشتم مو هام تا پا هام حداقل میرسید اما تا بالای گوش کوتاه کردم ولی بعد از اون با اتو مو از شر این بیماری خلاص شدم و خیلی راحت اتو مو تخم ها و شپش ها رو سوزوند و به پایین اورد هر هفته ۳ بار مو ها رو کامل اتو مو بزنید امیدوارم همگی از این بیماری بد خلاص شیم من تقریبا ۳ سال این بیماری رو تحمل کردم شبانه روز دکتر میرفتم و هیچ فایده ای هم نداشت امیدوارم هممون سلامتی کامل رو به دست بیاریم

  (0)(0)
 12. سلام دوستان. من هم مبتلا شده بودم ک برام افتضاح آزار دهنده بود بعد از کلی درمان و ابتلای دوباره چند توصیه دارم: اولا شامپو پرمترین یک بار استفاده کنید و بعد بدین یکی رشکهای سرتونو ریز به ریز جدا کنه اکثرا مادرها در این مواقع تنها گزینه هستن که حاضر به کمک میشن. بعد ملافه ها و روسری هاتونو بجوشونین و بعد برای اطمینان سرتونو حنا بذارین اصلا حنا معجزه میکنه چون یک لایه رو موها میاره که اجازه رشد به رشک ها رو نمیده

  (0)(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*