خانه / آخرین اخبار / بهترین کشورها برای مهاجرت کاری و زندگی و تحصیل

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری و زندگی و تحصیل

در تحقیق صورت گرفته از سوی سازمان توسعه و همکاریهای اقتصادی اروپا در سطح جهانی استرالیا در همه شاخص ذکر شده در رتبۀ اول قرار دارد.

مهاجرت به کانادا مهاجرت به استرالیا مهاجرت به اروپا مهاجرت به آمریکا سفر به تایوان توریستی تایوان بهترین کشور برای مهاجرت بهترین كشور برای زندگی

از سال ۱۹۶۱ سازمان توسعه و همکاریهای اقتصادی اروپا، با ارائه آمارهایی، وضعیت اقتصادی و روند پیشرفت و توسعه در کشورهای واقع در این حوزه را تشریح می کند. اما سوال اینجاست که آیا تولید ناخالص داخلی می تواند تنها شاخص ارزیابی سلامت و توسعه در یک کشور باشد؟ سازمان همکاری و توسعۀ اقتصادی اروپا در حدود ۱۰ سال است که با بررسی و ارزیابی سایر شاخص های از جمله مسکن، امنیت و حتی محیط زیست وضعیت هریک از این کشورها را مورد بررسی قرار می دهد.

ردیف
شاخص
کشورها(در سطح اروپا و جهان)
کدام کشورها در رتبۀ بعدی(در سطح اروپا و جهان) قرار دارند؟
کدام کشورها در وضعیت بدی در این شاخص قرار دارند؟
۱
کشورهایی که وضعیت مسکن خوبی دارند
ایالات متحدۀ آمریکا در شاخص مربوط به مسکن در رتبۀ نخست قرار دارد. طبق تحقیق صورت گرفته از سوی موسسۀ “زندگی بهتر” آمریکایی ها برای هر نفر به طور متوسط ۲ تا ۳ اتاق دارند. در حالیکه این تعداد برای کانادایی ها کمتر است. سازمان توسعه و همکاری اقتصادی اروپا اعلام کرده است که مسکن در ایالات متحدۀ آمریکا در وضعیت مساعد و بهداشتی قرار دارد و ۸۶% از آمریکایی ها از مسکن خود راضی هستند و خانوارها تنها ۲۰% از درآمد خود را صرف آن می کنند.
فرانسه از نظر وضعیت مسکن در رتبۀ ۱۱ در اروپا قرار دارد و ۹۱ درصد از جمعیت این کشور از وضعیت مسکن خود راضی هستند و شهروندان نیز ۲۱% حقوق خود را صرف مسکن می کنند.
ایالات متحدۀ آمریکا، کانادا، ایرلند، نروژ و بلژیک در رتبه های نخست تا پنجم شاخص برتر مسکن قرار دارند.
ترکیه، استونی، مجارستان، شیلی و لهستان
۲
کشورهایی که مردم در آنها حقوق خوبی دارند
با حقوق ۳۷۷۰۸ دلار(۲۹۸۲۸ یورو) درآمد خالص سالانه برای خانوارها، ایالات متحدۀ آمریکا در رتبۀ اول بهترین درآمدها قرار دارد.
فرانسه به لحاظ سطح درآمد در رتبۀ دهم در اروپا قرار دارد. درآمد سالانه خانوارها به طور متوسط رقم ۲۱۹۹۰ یورو را نشان می دهد.
ایالات متحدۀ آمریکا، لوکوزامبورگ، سوئیس، بلژیک و کانادا رتبه های اول تا پنجم بالاترین درآمدها را دارند.
برزیل، شیلی، ترکیه، مکزیک، استونی
۳
بهترین کشورها برای کارکردن
سوئیس در رتبۀ نخست کشورهایی قرار دارد که به راحتی می توان در آن کار یافت. نرخ اشتغال به میزان جمعیت رقم ۷۹% را در این کشور نشان می دهد و نرخ بیکاری سالیان متمادی است که از ۱،۴۶% تجاوز نکرده است. سوئیس در این دو شاخص از برخی کشورها همچون ایسلند جلو زده است. سوئیس مشخصه های مهم دیگری نیز دارد و آن سهولت یافتن شغل برای جوانان است. از سویی ثبات کار در این کشور در بهترین وضعیت ممکن قرار دارد و حتی از استانداردهای سازمان توسعه و همکاری اروپا نیز جلوتر است.
فرانسه در شاخص کار در میان ۳۶ کشور در رتبۀ ۱۹ قرار دارد. نرخ اشتغال در فرانسه رقم ۶۴% را نشان می دهد و میزان بیکاران بیش از یکسال با رقم ۳،۷۴% این کشور را در لیست ۱۰ کشور مهم مورد مطالعه قرار داده بود.
کشورهای سوئیس، هلند، نروژ، لوکوزامبورگ و ایسلند در این شاخص در رتبۀ اول تا پنجم قرار دارند.
ترکیه، استونی، اسلواکی، اسپانیا و شیلی
۴
بهترین کشورها برای تحصیل
فنلاند بهترین سیستم آموزشی را در میان کشورهای اروپایی دارد. ۸۲% از بزرگسالان در این کشور مدرک تحصیلات عالی دارند و این رقم برای افراد ۲۵ تا ۳۴ سال عدد ۹۰% را نشان می دهد.
۷۰% از فرانسویها دارای مدرک تحصیلاتی عالی هستند. در شاخص سیستم آموزشی فرانسه در میان ۳۶ کشور رتبۀ ۲۷ را دارد. فنلاند، ژاپن، سوئد، لهستان استونی رتبه های اول تا پنجم را به لحاظ بهترین سیستم آموزشی دارند.
مکزیک، ترکیه، برزیل، شیلی و پرتغال
۵
کشورهایی که بهترین محیط زیست را دارند
طبق آمار سازمان توسعه و همکاریهای اقتصادی اروپا، سوئد در این شاخص با کمترین میزان آلودگی آلاینده های هوا(تنها با ۱۱ میکروگرم) در رتبۀ اول قرار دارد.
در این شاخص فرانسه در میان ۳۶ کشوری که تحقیق بر روی آنها صورت گرفته در مقام هفتم قرار دارد. در این شاخص سوئد، انگلستان، ایسلند، آلمان و دانمارک در رتبه های اول تا پنجم قرار دارند.
شیلی، ترکیه، یونان، اسراییل و روسیه
۶
کشورهایی که بهترین مدیریت و نظارت بر دستگاهها را دارند
استرالیا در این شاخص دارای بهترین نظارت مدنی است. مردم استرالیا به طور اکثریت به نهادهای دولتی و کارکرد آنها اطمینان دارند.
استرالیا، سوئد، ایالات متحدۀ آمریکا، نیوزیلند، دانمارک
اسراییل، روسیه، استونی، اسلواکی، سوئیس
۷
کشورهایی که بهترین خدمات درمانی را دارند
سوئیس در این شاخص در رتبۀ نخست قرار دارد. طبق آمار سازمان توسعه و همکاریهای اقتصادی اروپا سوئیس دارای بهترین سیستم خدمات درمانی است و امید به زندگی در این کشور سن ۸۲ تا ۸۶ را نشان می دهد. اگر ایالات متحدۀ آمریکا کشوری است که بخش قابل توجهی از اقتصاد را به سلامت و بهداشت اختصاص می دهد، سوئیس بعد از فرانسه در مقام سوم قرار دارد. ۷۹% از سوئیسی ها در سلامت خوبی به سر می برند.
در میان ۳۶ کشوری که تحقیق بر روی آنها صورت گرفته، فرانسه در رتبۀ نهم قرار دارد. فرانسه ۱۱،۸% از تولید ناخالص داخلی کشور را به سیستم درمانی در سال ۲۰۰۹ اختصاص داد.
سوئیس، نیوزیلند، استرالیا، کانادا و اسراییل مقام اول تا پنجم را در سطح جهانی در این شاخص دارند.
روسیه، مجارستان، استونی، کره جنوبی و ترکیه
۸
کشورهایی که شاخص خوشبختی در آنها بالاست
ارزیابی شاخص خوشبختی امری دشوار است، اما سازمان همکاری و توسعۀ اقتصادی اروپا با درنظر گرفتن سطح رضایت مردم از زندگیشان این شاخص را مورد بررسی قرار داده است. در حوزۀ اروپا دانمارک در این شاخص در رتبۀ اول قرار دارد. شهروندان دانمارکی به میزان رضایت خود رقم ۷ تا۸ از ۱۰ را می دهند.
فرانسه در میان ۳۶ کشور در رتبۀ ۱۵ قرار دارد. دانمارک، نروژ، سوئیس، هلند و اتریش در رتبه های اول تا پنجم اروپا قرار دارند.
مجارستان، پرتغال، روسیه، ترکیه و یونان در سطح جهانی رتبه های اول تا پنجم را دارند.
۹
کشورهایی که شاخص تنظیم ساعات کار و تعادل میان زندگی خصوصی و کاری در آنها مناسب است
دانمارک در این شاخص در رتبۀ اول قرار دارد. دانمارکی ها در طول سال ۱۵۵۹ ساعت کار می کنند یعنی کمتر از سطحی که سازمان همکاریهای اقتصادی اروپا تعیین کرده است(۱۷۴۹ ساعت) به طور متوسط هر دانمارکی ۶۸% از روز خود را به فعالیتهای شخصی و تفریح اختصاص می دهد.
فرانسه در این شاخص در میان ۳۶ کشور در رتبۀ ۲۳ را دارد. دانمارک، بلژیک، اسپانیا، نروژ و هلند در رتبه های اول تا پنجم قرار دارند.
مکزیک، ترکیه، ژاپن، اسراییل، کره جنوبی،

 در تحقیق صورت گرفته از سوی سازمان توسعه و همکاریهای اقتصادی اروپا در سطح جهانی، استرالیا در همۀ شاخص ذکر شده در رتبۀ اول قرار دارد.

اینترنیشنز در سومین گزارش سالانه خود با عنوان “اکسپت اینسایدر ۲۰۱۶”، به نظرسنجی از ۱۴ هزار نفر پرداخته که یکی از گسترده‌ترین تحقیقات انجام گرفته تاکنون برای بررسی وضعیت زندگی کلی مهاجران به شمار می‌رود.

در این تحقیقات از مهاجران برای ارزیابی عوامل متعدد در تجربه زندگی‌شان شامل ایمنی و امنیت، بهداشت و درمان، شادی فردی و همچنین گزینه‌های فراغت موجود برای آنها و کیفیت حمل‌ونقل و سفر پرسش شده است. سپس این عوامل متعدد مورد ارزیابی قرار گرفتند تا در خصوص کیفیت زندگی به کشورها امتیاز داده شود.

پایگاه خبری بیزینس اینسایدر به بررسی کشورهایی پرداخته که بر اساس گزارش “اکسپت اینسایدر ۲۰۱۶”، بهترین کیفیت زندگی را برای مهاجران دارند. این کشورها عبارتند از:‌

۱_ تایوان: طبق گزارش اکسپت اینسایدر، این کشور جزیره‌ای کوچک بهترین کیفیت زندگی را برای مهاجران در میان سایر کشورها دارد و در همه زیرشاخص‌ها امتیاز بالایی را کسب کرده، اما بالاترین امتیاز این کشور در زیرشاخص بهداشت و درمان و رفاه بوده که در رتبه دوم قرار گرفته است.

۲_ اتریش: این کشور اروپای مرکزی کوچک در میان کشورهای مورد بررسی بهترین امتیاز را در زیرشاخص بهداشت و درمان و رفاه کسب کرده که کمک کرده اتریش در صدر این فهرست جای بگیرد.

۳_ ژاپن: علاوه بر اینکه ژاپن یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان است، مکان فوق‌العاده‌ای برای یک مهاجر به شمار می‌رود. مجموع امتیاز کیفیت زندگی این کشور با شش امتیاز بالا برای ایمنی و امنیت، بهداشت و درمان و رفاه و سفر و حمل‌ونقل افزایش پیدا کرده است.

۴_ اسپانیا: این کشور با داشتن سواحل زیبا، آب و هوای گرم و شیوه زندگی راحت، انتخاب خوبی برای مهاجران است. همچنین در گزارش اکسپت اینسایدر، رتبه دوم را در زیرشاخص گزینه‌های فراغت کسب کرده است.

۵_ کاستاریکا: این کشور بارانی کوچک در آمریکای مرکزی، بهشتی برای مهاجران شناخته می‌شود و از نظر شادی فردی در گزارش اکسپت اینسایدر، بهترین کشور شناخته شده است.

۶_ مالت: این کشور که از نظر گزینه‌های فراغت، بهترین کشور در میان کشورهای مورد بررسی بوده است، سومین کشور عالی در اروپا برای مهاجران شناخته می‌شود.

۷_ جمهوری چک: کشور دیگری که ممکن است مقصد آشکاری برای مهاجران به نظر نرسد، جمهوری چک است که با کسب رتبه چهارم در زیر شاخص سفر و حمل‌ونقل، در این فهرست در رتبه بالایی قرار گرفته است.

۸_ سنگاپور: این کشور کوچک به عنوان یک مرکز مالی معروف است، اما میزبان جامعه بزرگی از مهاجران است. این مهاجران از کیفیت زندگی فوق‌العاده‌ای برخوردارند. طبق گزارش اکسپت اینسایدر، سنگاپور بهترین امتیاز را در زیرشاخص سفر و حمل‌ونقل در میان کشورهای مورد بررسی دارد.

۹_ آلمان: این کشور که موتور اقتصاد اروپا به حساب می‌آید، یکی از بهترین کشورهای جهان برای مهاجران است و برلین پایتخت آلمان جذابیت زیادی برای جوانان انگلیسی دارد. بهترین امتیاز آلمان در زیرشاخص بهداشت و درمان و رفاه بوده است.

۱۰_ سوییس: این کشور که از نظر سیاسی بی‌طرف و مستقل است، اغلب در رتبه‌بندی کیفیت زندگی امتیاز خوبی کسب می‌کند و در فهرست اکسپت اینسایدر هم از این نظر مستثنی نبوده است. بالاترین امتیاز سوییس، رتبه پنجم در زیرشاخص سفر و حمل‌ونقل بوده است.

۱۱_ کره جنوبی: ممکن است این کشور گزینه بدیهی برای افرادی که مهاجرت می‌کنند نباشد، اما کسانی که به این کشور رفته اند، از کیفیت زندگی فوق‌العاده ای بهره‌مند شده‌اند. بالاترین امتیاز این کشور رتبه هفتم در زیرشاخص سفر و حمل‌ونقل بوده است.

۱۲_ کانادا: با وجود این‌که کانادا در رتبه‌بندی کیفیت زندگی در زیرشاخص ایمنی و امنیت رتبه چهارم را کسب کرده است، اما نتوانسته در میان ۱۰ کشور برتر برای مهاجران قرار بگیرد.

۱۳_ نیوزیلند: این کشور مانند استرالیا بهشتی برای شهروندان ناراضی نیمکره شمالی است که به دنبال شروع تازه‌ای هستند. نیوزیلند در زیرشاخص شادی فردی رتبه ششم را کسب کرده است.

۱۴_ پرتغال: این کشور یک مقصد تعطیلات کلاسیک برای اروپایی‌ها به شمار می رود و همچنین یکی از کشورهای محبوب برای مهاجران است که در آن از گزینه‌های فراغت خوبی بهره‌مند می‌شوند.

۱۵_ فرانسه: مهاجرانی که در سومین اقتصاد بزرگ اروپا زندگی می‌کنند، یکی از بهترین کیفیت‌های زندگی را نسبت به نقاط دیگر دارند و به مدد سیستم بهداشت و درمان پیشرفته فرانسه، از رفاه و بهداشت و درمان مناسبی برخوردار هستند.

۱۶_ استرالیا: این کشور به عنوان کانونی برای اروپایی‌های سرخورده معروف است که برای یک زندگی بهتر مهاجرت می‌کنند و این مسئله در موقعیت کلی استرالیا در این فهرست منعکس شده است. استرالیا در زیرشاخص کیفیت گزینه‌های فراغت، در رتبه ششم قرار گرفته است.

۱۷_ لوکزامبورگ: این کشور که به عنوان بهشتی برای بانکداران معروف است، در نظرسنجی اکسپت اینسایدر بالاترین رتبه را برای ایمنی و امنیت کسب کرده، اما در سایر زیرشاخص‌ها در میان ۱۰ رتبه برتر قرار نگرفته است.

۱۸_ اکوادور: این کشور آمریکای جنوبی کوچک که در شمال غربی اقیانوس آرام قرار دارد، با کسب رتبه پنجم در زیرشاخص شادی فردی، موقعیتش را از نظر کیفیت زندگی برای مهاجران بهبود بخشیده است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*