طرز تهیه کمپوت سیب خانگی خوشمزه مجلسی و بازاری

0

طرز تهیه کمپوت سیب ساده ، کمپوت سیب قرمز ، طرز تهیه کمپوت سیب خانگی با ماندگاری بالا ، کمپوت سیب فوری ، کمپوت سیب خانگی ، کمپوت سیب چطوری درست میشه ، کمپوت سیب در شیشه

کمپوت سیب یکی از انواع کمپوت های بسیار خوشمزه و پرطرفدار است.این کمپوت خوشمزه را علاوه بر اینکه می توانیم برای میان وعده استفاده کنیم، می توانیم برای تزیین و خوشمزه تر شدن انواع شیرینی، کیک و دسر نیز استفاده کنیم، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کمپوت سیب در ادامه با ما همراه باشید.

کمپوت سیب قرمز کمپوت سیب فوری کمپوت سیب در شیشه کمپوت سیب خانگی کمپوت سیب چطوری درست میشه طرز تهیه کمپوت سیب ساده طرز تهیه کمپوت سیب خانگی با ماندگاری بالا

مواد لازم کمپوت سیب
سیب ۱۰ عدد
شکر ۶ قاشق غذاخوری
آب ۳ لیوان
گلاب ۱ قاشق غذاخوری
آب لیمو ترش ۱ قاشق مرباخوری

طرز تهیه کمپوت سیب

مرحله اول

برای تهیه کمپوت خوشمزه و خانگی سیب ابتدا سیب ها را به آرامی پوست می گیریم و به شکل دلخواه برش می زنیم. توصیه می شود به خاطر اینکه سیب ها پس از پخت له نشوند و ظاهر کمپوت خراب نشود آنها را به صورت درشت خرد کنید.

مرحله دوم

مثلا اگر بخواهیم به صورت کمپوت کارخانه ای سیب ها را خرد کنیم، همین که سیب ها را از وسط نصف کنیم کافی است. یا اینکه در صورتی که تمایل دارید آنها را به صورت کوچکتر خرد کنید، می توانید سیب ها را به صورت ۴ قاچ خرد کنید. .

کمپوت سیب قرمز کمپوت سیب فوری کمپوت سیب در شیشه کمپوت سیب خانگی کمپوت سیب چطوری درست میشه طرز تهیه کمپوت سیب ساده طرز تهیه کمپوت سیب خانگی با ماندگاری بالا

مرحله سوم

پس از اینکه سیب ها را تمیز کردیم و برش دادیم انرا می شوییم و در آبکش قرار می دهیم تا آب اضافی شان برود، سپس آب و شکر را داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم و روی حرارت متوسط قرار می دهیم تا آب به جوش بیاید.

مرحله چهارم

در ادامه گلاب و آب لیمو ترش را اضافه می کنیم و پس از کمی مخلوط کردن سیب ها را به قابلمه اضافه می کنیم و اجازه می دهیم سیب ها بپزند. حالا باید صبر کنیم تا شربت کمپوت قوام یابد و به غلظت مناسب برسد.

مرحله پنجم

نکته مهم در این مرحله این است که هر زمان سیب ها پختند باید آنها را از قابلمه خارج کنیم چون اگر بیش از حد بپزند له می شوند. اگر سیب ها پخته بودند و شربت کمپوت هنوز نیاز به جوشیدن داشته سیب ها را زا قابلمه خارج می کنیم.

مرحله ششم

سپس اجازه می دهیم شربت به تنهایی روی حرارت بماند تا به قوام برسد. پس از اینکه شربت و سیب ها اماده شدند اجازه می دهیم در دمای محیط بمانند تا کاملا خنک شوند سپس در ظرف در بسته در یخچال نگهداری می کنیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ