خانه / آخرین اخبار / دستگیری قاچاقچی کوکائین با ۱۷۰ میلیارد دارایی در ایران

دستگیری قاچاقچی کوکائین با ۱۷۰ میلیارد دارایی در ایران

سخنگوی ناجا از دستگیری قاچاقچی کوکائین یکی از مرزهای غربی کشور با ۱۷۰ میلیارد دارایی خبر داد.

سردار سعید منتظرالمهدی دیروز در نشست خبری اظهار داشت: یک قاچاقچی کوکائین در یکی از مرزهای غربی کشور دستگیر شد که این قاچاقچی تنها ۵۰ ملک در تهران داشت و ارزش دارایی‌های وی ۱۷۰ میلیارد تومان بود.

وی تاکید کرد:‌ تنها در یکی از حساب‌هایی که به نام همسر این قاچاقچی بود؛ یک میلیارد تومان پول موجود بود.

منتظرالمهدی همچنین با اشاره به اینکه چندی پیش در جنوب تهران ۳۷ کیلوگرم مخدر صنعتی شیشه کشف شد، گفت: قیمت هرکیلوگرم شیشه در حال حاضر ۵۰ میلیون تومان است که با یک حساب سرانگشتی ارزش مواد  کشف شده در این عملیات ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است.

سختگوی ناجا با بیان اینکه هر فرد معتاد برای هر بار مصرف شیشه باید یک سوت یا همان یک سانت شیشه مصرف کند، اظهارکرد: هر کیلوگرم شیشه معادل ۱۰ هزار سانت است و مواد کشف شده معادل ۳۷۰ هزار سانت است که می‌توانست ۳۷۰ هزار نفر را آلوده و درگیر کند.

وی در ادامه به موضوع کولبران اشاره کرد و افزود: با پیگیری‌ کارگروه مرز و تصویب شورای امنیت کشور معابر رسمی برای ورود کولبران مشخص شده و این افراد می‌توانند در برخی از معابر تا ۴۸ و در برخی از معابر تا ۵۶ نوع کالا را از مبادی رسمی وارد کشور کنند.

منتظرالمهدی با بیان اینکه این مصوبه موقتی است، خاطرنشان کرد: کولبری از مبادی رسمی باید انجام شود و تردد از مبادی غیرمجاز ممنوع بوده و پلیس نیز طبق قانون مجبور به مداخله است.

وی تاکید کرد که هیچ تضمینی وجود ندارد که در بار کولبرانی که از مبادی غیرمجاز وارد کشور می‌شوند سلاح و مهمات وجود نداشته باشد از این رو با توجه به اینکه پلیس در تامین امنیت با هیچ کس تعارف ندارد قطعا برای تامین امنیت مردم با تمامی تخلفات در مرز برخورد خواهد شد.

منتظرالمهدی با اعلام دستگیری پنج هزار جاعل توسط کاراگاهان پلیس آگاهی در کشور گفت: برخی از این جاعلان در حوزه فضای مجازی فعالیت داشتند. متاسفانه در حوزه فضای مجازی شاهد افزایش ۴۸ درصدی جرایم در سال جاری بودیم که از این تعداد ۷۸ درصد جرایم کشف شده است.

وی با بیان اینکه ۸۱ درصد جرایم رخ داده در این فضا نیز مربوط به جرایم مالی بوده است، گفت: شهروندان باید هوشیار باشند و بدانند که کلاهبرداران در فضای مجازی کمین کرده و به دنبال کلاهبرداری از آنان هستند. هنگام مراجعه به سایت‌های اینترنتی که امکان خرید اینترنتی در آن وجود دارد حتما باید به دو نکته توجه کنند، نخست اینکه سایت مذکور دارای این نماد باشد و دوم اینکه آدرس سایت پذیرنده حتما با عبارت HTTPS آغاز شده باشد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*