خانه / آخرین اخبار / نامه یک سرمایه گذار آواره به حسن روحانی

نامه یک سرمایه گذار آواره به حسن روحانی

سیروس گلپرور کار آفرینی که در ایران سرمایه گذاری کرده اما شرکت دولتی طرف قراردادش به تعهداتش عمل نمی کند، طی نامه ای به حسن روحانی رئیس خواستار توجه دولت وی به وضعیت و ۴۲ کارگر بیکار شده از کار شد.

به گزارش الف، متن نامه وی در ادامه می آید.

جناب آقای دکتر حسن روحانی
رئیس جمهور اسلامی ایران

با اهداء سلام و تبریک پیروزی شما در انتخابات

اینجانب سیروس گلپرور، در سال ۹۲ با انجام تحقیقات و اخذ مجوزهای لازم از جمله مجوز اداره محیط زیست برای بازیافت کنستانتره آهن از باطله معدن مس مزرعه اهر، سرمایه گذاری و کارخانه ای در نزدیکی این معدن تاسیس کردم و ۴۲ نفر را بکار گرفتم. همزمان با شرکت ملی صنایع مس ایران برای تحویل باطله معدن مس اهر با غنای ۳۲ درصد و بدون فلزات سنگین قرار داد منعقد کردم.
با ارسال اولین محموله در همان سال، مشخص شد باطله ارسالی بر خلاف قرارداد،۳۲ درصد آهن نداشته است. بعد از اعتراض من، قرار شد اولین مجموعه را عودت دهیم و محموله جدیدی تحویل بگیریم. اما این بار اداره محیط زیست دخالت کرد و بر خلاف مجوز قبلی، باطله ها را آلوده کننده تشخیص داد و از عودت آنها به معدن و حمل باطله های جدید، جلوگیری کرد.

از آن زمان حدود ۳ سال می گذرد و در این مدت ۴۲ جوان استخدام شده بیکار شده اند، سرمایه گذاری و کارخانه احداثی به حال خود رها شده من به دلیل خروجی نداشتن پروژه، نتوانسته ام به تعهدات مالی ام به شرکا و طرفهای تجاری ام عمل کنم و برایم حکم جلب صادر شده و مخفیانه زندگی می کنم. خانواده ام  متلاشی و سلامتی ام را از دست داده ام…

در این ۳سال، دایم به ادارات مختلف مراجعه کرده ام اما هیچ پاسخ موثری برای حل مشکل نگرفته ام. یا اشتباه را از مدیران قبلی می دانند و از خود سلب مسئولیت می کنند، یا پاسخ سربالا و از سرباز کن می دهند. با اتمام اندوخته مالی ام، امکان پرداخت هزینه های دادرسی هم ندارم.

جناب آقای روحانی؛ در این بلایی که سرمن آمده است، چه تقصیری داشته ام؟ از کجا می دانستم شرکت دولتی بر خلاف قراردادش عمل می کند؟ و از کجا باید حدس میزدم نظر اداره محیط زیست عوض می شود؟!

جاب آقای رئیس جمهور، با این نوع برخورد شرکت ها و ادارات دولتی، آیا کسی در این کشور، سرمایه گذاری اشتغال زا انجام خواهد داد؟

اکنون بعد از خدا چشم من و کارآفرینان بالقوه به واکنش شما به این مشکل است و امیدوارم با دستور قاطع شما برای جبران خسارتها و راه افتادن این سرمایه گذاری، بذر امید برای عمل به وعده های انتخاباتی جذاب شما در دل همه ملت و کارآفرینان این کشور جوانه زند.

سیروس گلپرور  ۱۸تیر ۱۳۹۶

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*