خانه / جالب و خواندنی / بیوگرافی مهدی امینی خواه +ماجرای پیشنهاد شاهرخ خان

بیوگرافی مهدی امینی خواه +ماجرای پیشنهاد شاهرخ خان

مهدی امینی‌خواه شب گذشته با حضور در برنامه «مردم گرام» درباره پیشنهاد همکاری با سینمای هند گفت: من دوستانی در امارات دارم که در کنار تولید فیلم‌های مستند، فیلم‌های کشور هند را خریداری و در خلیج فارس به نمایش می‌گذارند. یک روز که به آنجا سفر کرده بودم، به اتفاق آنها راهی کشور هند شدیم تا با شاهرخ خان برای خرید فیلم‌هایش مذاکره کنیم. در آن ملاقات شاهرخ خان متوجه شد که من در کشور ایران بازیگر هستم. همان جا به من پیشنهاد بازی در بالیوود را داد و گفت تو تا حالا در سینمای ما کجا بودی و ادامه داد اگر می‌خواهی در سینمای هند کار کنی، باید بدانی که فیلم طبق قوانین هند ساخته می شود. من همان‌جا پیشنهاد بازی در بالیوود را رد کردم و گفتم من طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران عمل می‌کنم و نمی‌توانم قوانین هند را رعایت کنم.

همسر مهدی امینی خواه مصاحبه بازیگران بیوگرافی مهدی امینی خواه بیوگرافی بازیگران اینستاگرام مهدی امینی خواه

علت کم‌کاری مهدی امینی خواه چیست؟

امینی‌خواه در ادامه درباره علت کم کاری‌اش گفت: چند سالی هست که حجم تولیدات صنعت سینمایی پایین آمده است. مثلاً اگر سالی ۱۰۰ تا فیلم تولید می‌کردیم، الان این تعداد به ۲۰ الی ۳۰ رسیده است. این حجم کم تاثیر می‌گذارد و باعث می شود کمتر سرکار باشیم. از طرفی من نباید نقش منفی را بازی می کردم. به این معتقد بودم که اگر در یک نقش بازی کنم، تبدیل به یک بازیگر کلیشه ای می شدم. ولی شاید از دید مردم نقش منفی مناسب من نبود و آن را دوست نداشتند. اگر مردم همان مهدی امینی خواه نقش مثبت را دوست دارند، من سعی می کنم دیگر در نقش های منفی بازی نکنم.

مافیا در سینمای ایران و کم‌کاری بازیگران

وی درباره تاثیر ورود بازیگران چشم رنگی در کم کاری‌اش گفت: بحث بازیگران چشم رنگی نیست. باید یک فیلتری برای ورود این آدم‌ها باشد تا آنها آموزش ببیند و بعد وارد این حرفه شوند تا بتوانند باعث افتخار سینما شوند. اگر با پارتی و آشنایی وارد این حرفه می‌شوند یا بقا دارند یا ندارند. من این را قبول دارم که یک تعداد آدم‌های چشم رنگی بدون آموزش وارد حرفه بازیگری شدند و به همان تعداد آدم های تحصیلکرده هستند که بیکار هستند. اگر این فیلترها وجود داشته باشد، دیگر شاهد مافیا در سینما نیستیم.

امینی خواه در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره همکاری با محمدرضا شریفی‌نیا گفت: او جزو دوستان خوب من است ولی من محتاج این نیستم که کسی دست من را بگیرد و کار دهد. من کارنامه هنری‌ام مشخص است. فارغ التحصیل این رشته ام و حدود ۳۰۰ فیلم بازی کردم. احتیاجی ندارم که تهیه کننده‌ای را ببینم و بگویم به من کار بدهد. من نه نیازمندم نه التماس می‌کنم. معتقدم رزق و روزی را خدا می دهد. خدا بخواهد، هیچ کس نمی تواند جلوی کار کردن مرا بگیرد.

 

گلایه امینی‌خواه از قضاوت‌های مردم در فضای مجازی

وی در پایان از قضاوت‌های مردم در فضای مجازی انتقاد کرد و ادامه داد: مردم بدانید هنرمندان بدون پشتوانه شما جایگاهی ندارند. در فضای مجازی با حرف‌های ناسزا دل هنرمندان را نشکنید و بی‌مهری نکنید. دست محبت شماست که ما را هنرمند می کند. هنرمند با احساس و روح لطیفش کار می‌کند. اگر این احساس را بگیرید، چیزی برای ارائه ندارد. پس در فضای مجازی مهربان باشید و بدون تحقیق قضاوت نکنید.

گفتنی است؛ نجمه جودکی در برنامه مردم گرام با هنرمندان گفتگو می‌کند؛ گفتگوهایی که گاه چالشی هم می‌شوند.

مهدی امینی‌خواه (متولد مرداد ۱۳۵۳) فارغ التحصیل رشته بازیگری از دانشکده هنر و معماری تهران بازیگر سینما و تلویزیون ایران است.

همسر مهدی امینی خواه مصاحبه بازیگران بیوگرافی مهدی امینی خواه بیوگرافی بازیگران اینستاگرام مهدی امینی خواه

خانواده مهدی امینی خواه

علاوه بر بازیگری یک تاجر است و به شدت ورزشکار، یک خواهر و سه برادر هم دارد

از نوجوانی در رشته های مختلف ورزشی حضور داشت، کمربند مشکی کاراته دارد، سه دوره قهرمانی اتومبیلرانی را کسب کرد، بوکسر است از داوران افتخاری بولینگ و بیلیارد است، مربیگری اسکی نیز میکند .

مهدی امینی خواه در سال ۹۴ در مراسم تجلیل از صادر کننده های نمونه تهران بعنوان صادر کننده نمونه مورد تقدیر قرار گرفت از فعالیت های اقتصادی وی اطلاعاتی در دست نیست

همسر مهدی امینی خواه مصاحبه بازیگران بیوگرافی مهدی امینی خواه بیوگرافی بازیگران اینستاگرام مهدی امینی خواه

به‌ نظر من‌ همسر باید یک‌ شریک‌ خوب‌ باشد زن‌ و شوهر یعنی‌ یک‌ رفاقت‌، یک‌ شراکت‌ و یک‌دوستی‌، زن‌ و شوهر باید برای‌ یکدیگر، آرامش‌ فراهم‌ کنند و به‌ هم‌ عشق‌ داشته‌ باشند تا بتوانند مسیر زندگی‌ را طی‌ کنند

instagram mehdiaminikhah

خبر ازدواج مهدی امینی خواه

فیلم‌های سینمایی مهدی امینی خواه

عنوان فیلمسال ساخت
زمان معکوس۱۳۸۹
سوگند۱۳۸۷
احضار شدگان۱۳۸۶
تلافی۱۳۸۶
ملودی۱۳۸۶
زن بدلی۱۳۸۵
قصه دل‌ها۱۳۸۵
چپ دست۱۳۸۴
شغال۱۳۸۴
جدا افتاده۱۳۸۳
زن زیادی۱۳۸۳
شاخه گلی برای عروس۱۳۸۳
برگ برنده۱۳۸۲
شور عشق۱۳۷۹
نسل سوخته۱۳۷۸
شب شیشه ایی
غوش دست۱۳۹۳
آخرین پناهگاه شیطان۱۳۹۱
سیزده۱۳۹۰
فوتبالیست ها۱۳۹۱
چگونه میلیاردر شدم۱۳۹۲
امپراتور۱۳۸۳
طعمه شیطان۱۳۹۳
طلوع۱۳۹۳
توکل۱۳۹۰
تفاخر۱۳۹۰
تاوان۱۳۸۷
پنجمین نفر۱۳۸۸
آمبولانس۱۳۹۲
سزارین۱۳۹۴
مجرم۱۳۹۱
دزد با وجدان۱۳۹۱
ماه از روی سکو۱۳۹۰
چراغ خاموش چراغ روشن۱۳۸۹
میراث۱۳۹۴
جدایی۱۳۹۴
تاروت۱۳۹۴
تسلیم سرنوشت قسمت ۱۱۳۹۲
تسلیم سرنوشت قسمت ۲۱۳۹۳

سریالهای تلویزیونی مهدی امینی خواه

 • راه سوم (۱۳۷۷)
 • باران بهاری(۱۳۸۴، مسعود رشیدی)
 • قاب‌های خالی (۸۷–۱۳۸۶)
 • پنجره (۱۳۹۰, قدرت‌الله صلح‌میرزایی)
 • دختری به نام آهو (۱۳۹۱، قدرت‌الله صلح‌میرزایی)
 • در قصه‌ها زندگی می‌کنند (۱۳۹۵، داود بیدل)
 • عملیات ۱۲۵ سری دوم
 • منظومه آتش
 • برای آخرین بار
 • مهمانی از بهشت
 • ماه و خورشید
 • صبح فرشته به کارگردانی امیر جاودانی زرین
 • بگو کی هستم
 • کژدم ۳۳
 • روشنایی دشت
 • همسفر
 • راه رفتن روی خطوط
 • شهر باران
 • هویت
 • نقش برآب
 • صدای زندگی

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*