خانه / سیاسی / از افتخار همکاری مشایی تا ناسزاگویی به احمدی‌نژاد!

از افتخار همکاری مشایی تا ناسزاگویی به احمدی‌نژاد!

در اواخر سال ۸۷ ، در روزهایی که تندترین انتقادات از سوی آیت الله هاشمی نثار احمدی نژاد می شد و احمدی نژاد نیز همه سرمایه خود را علیه هاشمی به کار گرفته بود…

برخی سیاستمداران در ایران هستند که به سادگی آب خوردن ، تغییر خط می دهند ، یکبار به چپ می زنند و بار دیگر یک راستی دو آتشه می شوند. با تغییر دولتی اصولگرا می شوند با حضور یک رییس جمهور جدید ، اصلاح طلب می شوند! همه ی این تغییر خط ها به یک چیز بستگی دارد ؛ باد کدام سو می وزد یا دولت مستقر، کدام طرفی است؟!

سوابق سید طه هاشمی حامیان احمدی نژاد بیوگرافی سید طه هاشمی اسفندیار رحیم مشایی احمدی نژاد

سید طه هاشمی” یکی از این افراد است ؛ وی در ایام اصلاحات ، درحالی که مدیرمسئول روزنامه انتخاب بود ، یکباره و به دلیل استقرار دولت اصلاحات ، به چپ زد و آنقدر چپکی رفت که معاون میراث فرهنگی دولت دوم سید محمد خاتمی شد! او سپس در ایام انتخابات ریاست جمهوری ۸۴ ، به حامی ششدانگ هاشمی رفسنجانی بدل شد. سخنان حمایتگرایانه ی عجیب وی در مورد رییس مجمع تشخیص ، هنوز در آرشیو اینترنت موجود است ؛ با این حال پس از پیروزی احمدی نژاد که دولتی کاملاً متفاوت با دولت اصلاحات بود و حتی درگیری جدی با هاشمی رفسنجانی شد ؛ طه هاشمی نرفت! او باز هم در تغییر خطی آشکار ، اینبار به راست زد و معاون جنجالی ترین نیروی احمدی نژاد شد ؛ یعنی اسفندیار رحیم مشایی!

نامه فدایت شوم طه هاشمی به مشایی: افتخار همکاری با مشایی ، نصیب هرکسی نمی شود

در اواخر سال ۸۷ ، در روزهایی که تندترین انتقادات از سوی آیت الله هاشمی نثار احمدی نژاد می شد و احمدی نژاد نیز همه سرمایه خود را علیه هاشمی به کار گرفته بود ، «سید طه هاشمی» در نامه ای «فدایت شوم» برای مشایی و در حمایت تام و تمام از رویکردهای دولت نهم و سیاست های احمدی نژاد ، خطاب به مشایی نوشت:  “پس از شنیدن خبر استعفای بنده بسیاری از هول حلیم در دیگ افتادند و به خیال خود این استعفا را در راستای اهداف سیاسی خود معنا کردند”.

طه هاشمی تأکید کرده است: افتخار همکاری با جناب آقای مشایی و دولت خدمتگزار که از هر نظر مورد تأیید مقام معظم رهبری مدظله‌العالی است، نصیب هر فردی نمی‌شود و خدا را شاکرم که علی‌رغم مشکلات تاکنون این توفیق همراه بنده بوده است.”

براساس متن استعفای طه هاشمی «‌این افراد با این سوء‌استفاده می‌خواستند یک تصمیم و مسئله کاملاً طبی و پزشکی را که به توصیه همکاران پزشک معالج وی انجام پذیرفته بود به منزله مقابله با دولت نهم و رئیس سازمان میراث فرهنگی تفسیر کنند.

وی می‌افزاید: «در حالی‌که همه آن تفسیرها و تحلیل‌ها خلاف واقع بود. بدون تردید آینده روشن و امید بخش در سایه عنایات حضرت بقیه‌الله الاعظم (عج) روحی و ارواح‌العالمین لتراب مقدمه الفداء‌، در پیش روی ملت بزرگ و انقلابی ایران است و علی رغم میل بدخواهان پیروزی در همه عرصه‌ها سرنوشت قطعی و مسلم کشور و مردم عزیزمان خواهد بود.»

طه هاشمی آورده است: «اینجانب هر چند که برای نشان دادن حسن نیت خود مایل بودم استعفای خود را پس بگیرم اما به دلیل توصیه اکید همکاران پزشک خواهشمند است ضمن موافقت با استعفا در کنار خودتان در یکی از زیر مجموعه‌ها نظیر مرکز ملی مطالعات جهانی شدن ادامه خدمت دهم.»

طه هاشمی البته عبارات دیگری نیز در مورد مشایی دارد. او آن ایام ، عبارات اغراق آمیز عجیب و بی مانندی در مورد شخص مشایی به کار برد که ناظران سیاسی را حیرت زده کرده بود.

طه هاشمی پس از برکناری از دولت احمدی نژاد

“طه” اما بازنایستاد! او پس از کنار گذاشتن از دولت ، با وجود تلاش مستمرش برای کسب یک پست دیگر در دولت احمدی نژاد ، از ایران رفت و راهی مالزی و اندونزی شد. او در این ایام ، در صفحه شخصی خود در فیس بوک ، تندترین انتقادات را نثار محمود احمدی نژاد و دولتش کرد ، انگار نه انگار که او تا همین چند هفته ی پیش ، عضو شاخص دولت احمدی نژاد محسوب می شد!

پیروزی روحانی ؛ بازگشت «طه» از مالزی!

پس از پیروزی دکتر روحانی در انتخابات ، طه هاشمی که در تمام ایام ۴ سال دولت دهم ، در ایران نبود و به فعالیت های پزشکی خود مشغول بود ، یکباره و کاملاً ناگهانی به ایران آمد. حتی سعی کرد نام خود را به عنوان یکی از وزرای پیشنهادی کابینه دولت یازدهم ، معرفی کند ، اما چنین نشد! سپس سعی کرد ، معاون یکی از وزرا شود، باز هم نشد! او اما ناامید نشد و از طریق محمد هاشمی (برادر آیت الله هاشمی رفسنجانی) به میرزاده معرفی شد و میرزاده نیز، بدون استعلام از شخص آیت الله هاشمی ، یکباره اعلام کرد که «طه» را به عنوان معاون فرهنگی خود منصوب کرده است!

او در این یک سال که معاون فرهنگی دانشگاه آزاد است ، سعی کرده دولت احمدی نژاد را با تمام قوت بکوبد و از سرمایه دانشگاه آزاد، برای کوبیدن دولت های نهم و دهم استفاده کند ، انگار نه انگار که خود ، از حامیان و نیروهای همان دولت بوده ، هر چه باشد «طه» اینک معاون فرهنگی دانشگاهی است که آیت الله هاشمی پدر معنوی آن است و طبعاً باید بر آن اساس، سخن براند! و مهمتر از همه آنکه این دولت، دولتی علیه دولت پیشین است، پس باید سعی کند هر چه می گوید براساس بادی باشد که اینک می وزد!

تعجب نکنید اگر فردا روز، دیدید دولتی دیگر بر سرکار آمده ، مثلاً دولت سعید جلیلی و «سید طه هاشمی» نیز ، یکی از حامیان و مدیران آن دولت! این اتفاق مرسومی است که متاسفانه در ایران ، چندیست آشکارا و عیان ، دیده می شود ، متملقین به جای شایستگان بر سرکارند ، همیشگی و ابدی!

شفاف نیوز

یک نظر ثبت شده

  1. مجید طغرالجردی

    درود برسید طه ها تاکور شود هرآنکه نتواند دید

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*