خانه / آخرین اخبار / هشدار احمدی مقدم به نامزدهای رد صلاحیت شده

هشدار احمدی مقدم به نامزدهای رد صلاحیت شده

اسماعيل احمدي‌مقدم در حاشيه برگزاري شانزدهمين اجلاس معاون اجتماعي نيروي انتظامي در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خوشبختانه حاشيه‌ها در خصوص تجمع يا ايجاد اغتشاش بعد از اعلام صلاحيت ها را نداشتيم اما ما بر اساس وظيفه آمادگي کامل داشتيم تا با حواشي و حادثه‌هاي رخ داده برخورد کنيم. البته اين آرامش را مديون رفتار نامزدهايي هستيم که به قانون تمکين کردند.

وي در ادامه با اعلام اينکه تبليغات انتخاباتي داراي چارچوب مشخصي است افزود: نمايندگان کانديداها با مراجعه به وزارت کشور مجوز برگزاري تبليغات را دريافت کرده و بايد آن را به نيروي انتظامي ارائه کنند تا ما بتوانيم هماهنگي‌هاي لازم را براي اقدامات انتظامي و تسهيل ترافيک انجام دهيم .صرف گرفتن مجوز از وزارت کشور کافي نيست به صورتي که روز گذشته کانديدايي بدون هماهنگي با نيروي انتظامي فقط با داشتن مجوز وزارت کشور قصد داشت تجمع تبليغاتي برگزار کند که از اين کار ممانعت کرديم البته بعدا اين مشکل رفع شد. همه نامزدها بايد مجوز خود را به پليس ارائه کنند تا هماهنگي لازم در حوزه انتظامي و ترافيکي تضمين شود و محدوده ترافيکي را مشخص کنيم. رئيس پليس کشور با بيان اينکه هيچگونه تجمع خودجوش مردمي براي انتخابات نداريم تاکيد کرد: تجمع خودجوش يعني اينکه عده‌اي با فراخوان در سايت و ارسال پيامک تجمعي را ساماندهي کنند و مردم را براي کاري فرابخوانند و خودشان هيچ مسووليتي را نپذيرند.البته تا کنون موردي از اردوکشي خياباني و ايجاد تشنج نداشتيم.
 تجمع مردمي بيشتر موجب ايجاد تنش و مزاحمت براي مردم مي‌شود که کانديداها بايد از اين کار خودداري کنند. احمدي مقدم با اعلام اينکه اقدامات براي کنترل مرزها تشديد شده است ،افزود: هم اکنون نيروهاي مرزباني در آماده باش 70 درصدي هستند که 3 روز قبل از انتخابات آماده باش 100 درصد افزايش مي‌يابد تاکنون موردي از ورود سلاح، تهديدات امنيتي و تروريستي از طريق مرز نداشتيم.
احمدي‌مقدم با اشاره به تسهيلات ترافيکي در ايام انتخابات گفت: ممکن است يک مسير يا چهار راهي در ايام انتخابات مسدود شود که رانندگان بايد از مسيرهاي جايگزين تردد کنند. خوشبختانه در ماه جاري به دليل تغيير زمان امتحانات ترافيک کاهش يافته است.
خبرنگار مهر از رئيس پليس کشور پرسيد که آيا فعاليت‌هاي ستادهاي انتخاباتي نامزدهاي رد صلاحيت شده قانوني است که وي در پاسخ با رد اين موضوع تصريح کرد: نامزدهاي رد صلاحيت شده حق ندارند ستاد رسمي داشته باشند البته ممکن است افراد علاقه‌مند به آنها به صورت گروهي دورهم جمع شوند اگر ستادهاي اين افراد به صورت علني بخواهند فعاليت کنند پليس با آنها برخورد مي‌کند. به نظرم مشکلي از سوي ستادها وجود ندارد البته برخي از نامزدهاي رد صلاحيت شده مي‌گويند تا پايان انتخابات در عرصه حضور دارند اين سخنان را براي اميدوار نگه داشتن هوادارانشان بيان مي‌کنند و بررسي دوباره صلاحيت کار درستي نيست و انجام نمي‌شود راي صادر شده قابل تجديد نظر نيست.
احمدي‌مقدم ادامه داد: اين‌ها فلش‌ها را به سمت رهبري مي‌برند و مي‌گويند از سمت رهبري حکم مي‌گيريم و اين در حالي است که ايشان فرمودند درامور صلاحيت‌ها دخالت نمي‌کنند. اين رفتار از سوي اين کانديداها شايسته نيست.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*