خانه / آخرین اخبار / بررسی خروج ۲۲ میلیارد دلار ارز از کشور

بررسی خروج ۲۲ میلیارد دلار ارز از کشور

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: کمیته‌ای در کمیسیون اقتصادی مجلس برای رسیدگی به ماجرای خروج ۲۲میلیارد دلار ارز از کشور در دوره فعالیت دولت قبل تشکیل خواهد شد.
عبدالکریم رجبی در ارتباط با ورود کمیسیون اقتصادی به پرونده خروج ۲۲ میلیارد دلار ارز در دولت قبل که طی روزهای اخیر معاون اول رئیس جمهور اعلام کرد، اظهار داشت: باید کارگروهی در مجلس و به‌ویژه در کمیسیون اقتصادی برای رسیدگی به این موضوع تشکیل شود.

وی همچنین افزود: کارگروه مذکور باید رسیدگی کند: این میزان دلار از کجا آمده و چرا از کشور خارج شده است؟ به همین خاطر با تشکیل این کارگروه از دولت‌مردان دعوت می‌کنیم که مستندات خود را به کمیسیون ارائه دهند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تأکید کرد: در صورتی که ثابت شود این اتفاق افتاده و ۲۲ میلیارد دلار ارز از کشور خارج شده است، باید بدون اغماض با افرادی که چنین کاری را کرده‌اند، برخورد شود.

معاون اول رئیس جمهوری در چهل و سومین نشست فعالان بخش خصوصی هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفته بود: براساس تدبیر دولت گذشته و برای کنترل قیمت ارز، میلیاردها دلار از پول کشور را در قالب حواله یا پول نقد به صرافی‌های دوبی و استانبول فروختند و ظرف ۱۷ ماه، ۲۲ میلیارد دلار پول کشور به خارج صادر شد، در حالی که این رقم بسیار تعجب‌آور است.‬

جهانگیری همچنین چند روز قبل در رودبار تأکید کرد که ۲۲ میلیارد دلار ارز از کشور خارج کردند که ۳۰ درصد آن توسط یک صراف انجام شد و این پرونده در حال پیگیری است.

منبع: تسنیم

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*