خانه / سیاسی / متهم فساد سه هزار میلیاردی در ختم مادر احمدی نژاد چه می‌کرد؟

متهم فساد سه هزار میلیاردی در ختم مادر احمدی نژاد چه می‌کرد؟

خدامراد احمدی متهم ردیف هشتم فساد سه هزار میلیاردی در مراسم ختم مادر محمود احمدی نژاد حاضر شده بود.
خدامراد احمدی یکی از نزدیکان محمود احمدی نژاد و از اعضای حلقه موسوم به علم و صنعتی ها به شمار می رود با این حال، حضور این محکوم پرونده فساد بزرگ مالی برای عرض تسلیت به رییس جمهور سابق در حالی است که او بر اساس حکم دادگاه پرونده مذکور به ۱۰ سال زندان محکوم شده است.
مراسم ختم مادر احمدی نژاد بیوگرافی خدامراد احمدی
غلامحسین محسنی اژه ای سی ام بهمن ماه ۹۱ در چهل و چهارمین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به تأیید حکم تعدادی از متهمان پرونده فساد بزرگ مالی رأی تأییدشده این افراد در شعبه ۱۳ دیوان عالی کشور را قرائت کرد که بر اساس آن متهم ردیف هشتم خدامراد احمدی معاون وزیر و رئیس سازمان ایمیدرو به‌اتهام اخلال در نظام اقتصادی به “۱۰ سال حبس و ردّ اموال دریافتی به‌عنوان رشوه به‌میزان ۹۰۰ میلیون تومان و پرداخت همین میزان جریمه نقدی و ۳۰ سال انفصال از مشاغل دولتی” محکوم شده بود.
خدامراد احمدی در زمان وزارت محرابیان در وزارت صنایع و معادن، به ریاست حوزه وزارتی منصوب شد و سپس به ریاست شرکت شهرکهای صنعتی ارتقا یافت. غضنفری پس از انتصاب به عنوان وزیر صنعت معدن و تجارت، ریاست یکی از بزرگترین بنگاه های اقتصادی کشور (ایمیدرو) را به خدامراد احمدی سپرد.
مراسم ختم مادر احمدی نژاد بیوگرافی خدامراد احمدی
بر اساس گزارش یازدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به فساد بزرگ مالی در شعبه اول دادگاه انقلاب تهران مورخ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۱، یکی از متهمان داستان پرداخت پول به خدامراد احمدی را چنین تعریف کرده است:«بعد از کمک یکصد میلیون تومانی به آقای خدامراد احمدی آقای مه آفرید امیر خسروی را دیدم، ایشان گفت: به خدامراد احمدی چیزی دادی یا نه؟ گفتم در حد مقدورات، پرسید مثلا چه میزان کمک می‌کنی. گفتم تا حالا یکصد میلیون تومان کمک کردم که مه آفرید امیر خسروی گفت اینها خرجشان خیلی بیشتر است. اگر می‌خواهی هوای شرکت (شرکت گروه ملی فولاد ایران) را داشته باشد، بایستی کلان کمک کرد و بحث پانصد میلیون تومان را طرح کرد و من تحویل آقای خدامراد احمدی دادم».
خدامراد احمدی در بخشی از دفاعیات خود در دادگاه با بیان اینکه در برخورد با مفاسد اقتصادی سازمان ایمیدرو مورد تأیید سازمان بازرس کل کشور بود، گفت: همیشه در زمینه واگذاری زمین شفاف‌سازی کرده‌ام و حدود ۱۵۰۰ فرزند شهید را در ایمیدرو و شهرک‌های صنعتی استخدام کردم. ۶۲ مدیر را با نظر دستگاه‌های امنیتی جابجا کرده و نیروهای انقلابی را به جای آنها قرار دادم.
این اظهارات احمدی مورد انتقاد فراهانی نماینده دادستان تهران در پرونده فساد ۳ هزار میلیارد تومانی قرار گرفت. او گفت: متأسفانه چند وقتی است شاهد آن هستیم که برخی از متهمان و وکلای آن‌ها برای دفاع از خود تلاش دارند به جبهه و ایثارگری وچنین کارهایی اشاره کنند. در حالی که باید بگویم با این روش دشمنان، نظام ما را مورد مضحکه خود قرار دهند.
نماینده دادستان پس از ارائه توضیحاتی، خطاب به خدامراد احمدی گفت:شما معاون وزیر بوده‌اید وقتی شما پست گرفتید باید خدمت ارائه می‌کردید شما را آنچنان باید زد که نتوانید از زمین بلند شوید.
خدامراد احمدی ۵ماه قبل از دستگیری در تیرماه۹۰ و قبل از اینکه توسط غضنفری به ریاست ایمیدرو منصوب شود در مصاحبه ای گفته بود: “برخی می گویند این محبوبیت به خاطر روابط عمومی بالایم است. به هر حال دوستان لطف دارند. یادم هست چندی پیش به همراه آقای رحیمی معاون اول رییس جمهور برای افتتاح چندین پروژه به آذربایجان رفته بودم.صنعتگران از همان فرودگاه به استقبالم آمدند و نگذاشتند من با تیم معاون اول باشم.”
حال حضور چنین فردی در مراسم ختم مادر احمدی نژاد در حالی که دوره محکومیت زندان خود را سپری می کند ابهامات متعددی را ایجاد کرده است. اولا آیا او در حال حاضر دوره محکومیتش را سپری می کند؟
اگر احمدی از زندان مرخصی گرفته است، رابطه فعلی او با احمدی نژاد چیست که در دورانی که رییس جمهور سابق خط قرمز اطرافش را پاک کرده و از دوستان سابقش هم تبری می جوید، خدامراد همچنان در زمره نزدیک ترین یاران او به شمار می رود؟
منبع : صراط نیوز

۴ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

 1. بسم رب شهداء و صدیقین

  سلام علیکم

  شاید این بنده خدا مرخصی گرفته و جهت عرض تسلیت خدمت آقای احمدی نژاد رفته باشد.

  به هر چه بگندد نمک ( قوه ….) می زنند وای به روزی که بگندد نمک( قوه ….)

 2. … بر کسانی که هنوز از احمدی نژاد و اطرافیانش حمایت میکنند . این پاک ترین دولت که از … آور ترین دولت ها در کل پیدایش ایران زمین بوده است .

 3. گردیده وطن غرقه ی اندوه ومحن وای
  ای وای وطن وای

 4. صد بارزندان ابد هم کم است چه برسد به ده سال زندان!
  عجبا که درسرزمین گل و بلبل دزدان آزادند …

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*