خانه / آخرین اخبار / جزییات اعزام رایگان ۵۰۰ زائر بار اولی به کربلا

جزییات اعزام رایگان ۵۰۰ زائر بار اولی به کربلا

مدیر کل اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه از اعزام رایگان ۵۰۰ زائر بار اولی به عتبات عالیات خبر داد و گفت: این طرح از ۲۹ فروردین آغاز می‌شود.

حمید عسگری سوادجانی درباره طرح اعزام زائران بار اولی به حرم حسینی(ع) گفت: یکی از وظایف و رسالت‌های خطیر سازمان اوقاف و امور خیریه اجرای امینانه نیات واقفان خیراندیش است.

وی افزود: از همین رو برای اجرای دومین سال طرح اعزام زائران بار اولی به عتبات عالیات، درآمد کل موقوفاتی دارای در‌آمد بودند را به صورت سهمیه‌ای بین شهرستان‌ها تقسیم کردیم و از مبدا تا مقصد به همراه تکریم زائران را به عتبات می بریم.

مدیر کل اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه درباره نحوه شناسایی این افراد اظهار داشت: در این طرح افراد مراجعه نمی‌کنند و واقفان خود مشخص کرده‌اند که چه کسانی به زیارت عتبات نائل شوند. به عنوان مثال واقفی نیت کرده است که سادات فلان محله یا طلاب و دانشجویان فلان حوزه و دانشگاه بروند. در جاهایی که واقف تعیین نکرده است خادمان بقاع و مساجد شامل این طرح می‌شوند.

عسگری سوادجانی ادامه داد:این طرح از ۲۹ فروردین لغایت ۸ اردیبهشت برای بیش از ۵۰۰ زائر بار اولی اجرا می‌شود و بیشترین سهمیه را هم استان کرمان داراست زیرا موقوفات بیشتری دارد.

مدیر کل اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه از اجرای طرح به صورت کاملا رایگان خبر داد و افزود: تمام هزینه‌های این زائران را سازمان اوقاف و امور خیریه می‌پردازد و سرانه هر زائر یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌شود که البته به صورت زمینی سفر خواهند کرد.

وی اظهار داشت: امیدواریم شاهد وقف هایی بیشتری باشیم تا این سنت حسنه احیا شود.

چگونه یک رینگ اسپرت مناسب برای خودرو انتخاب کنیم؟

مقایسه پژو پارس LX TU5 با سورن ELX EF7

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*