خانه / آخرین اخبار / رفتار زشت جوان عربستانی با دختر مهاجر و سیل فحاشی ها + عکس

رفتار زشت جوان عربستانی با دختر مهاجر و سیل فحاشی ها + عکس

چند روز پیش یک جوان خوش پوش عربستانی از خودش و یک دختربچه مهاجر که توی زباله‌ها دنبال چیزی به‌دردبخور می‌گشت، عکس گرفت و او را مسخره کرد. چیزی نگذشت که واکنش‌ها شروع شد و خیلی‌ها تلاش کردند آن دختربچه را پیدا کنند و به او پول بدهند.

 ماجرا در شهر جده رخ داده بود. جوان سعودی دختر ده ساله آفریقایی را دیده بود که با لباس تیم فوتبال الاتحاد توی آشغال‌ها می‌گردد. بلافاصله سلفی گرفته بود که با هواداران الاتحاد شوخی کند.

مردم عربستان سفر به عربستان زندگی در عربستان

عکس را روی اسنپ‌چت فرستاده بود و زیرش نوشته بود: “ببینید الاتحاد کجاست، توی زباله‌دان”.

کاربرهای دیگر عکس را روی شبکه‌های اجتماعی دیگر دست‌به‌دست کردند. کار حتی به بعضی رسانه‌ها هم رسید که عکس را در گزارش‌هایشان نشان دادند.

اما به‌نظر خیلی‌ها این عکس خنده نداشت. واکنش اکثریت قریب به اتفاق کسانی که عکس را دیده بودند، خشم و انزجار بود. می‌گفتند بدسلیقگی است، حتی نژادپرستانه، و این‌که مرد جوان از دختربچه استفاده ابزاری کرده.

مردم عربستان سفر به عربستان زندگی در عربستان

مرد جوان دوباره سراغ دختربچه رفت و برایش هدیه برد

این ماجرا تنها گوشه‌ای است از تنش موجود بین سعودی‌ها و مهاجرهایی که بیشترشان برای گذران زندگی به سخت‌ترین کارها تن می‌دهند.

تا همین اواخر کسی از سعودی‌ها با مهاجرها و حقوق‌شان هم‌دلی نداشت. در همین مورد هم بخشی از واکنش‌های منفی از خارج عربستان بود. اما سعودی‌های بسیاری هم عمل مرد جوان را محکوم کردند.

با این حال و در نهایت مرد جوان ویدئویی روی یوتیوب گذاشت و عذرخواهی کرد. حتی عکس دیگری از خودش منتشر کرد که نشان می‌داد دوباره سراغ دخترک رفته و به او هدیه می‌دهد.

هم‌زمان کاربرهای دیگر هم دنبال این بودند که به‌نوعی به این دختر کمک کنند. چون هویتش معلوم نبود، هشتگی روی توییتر راه انداختند که ترجمه‌اش می‌شود “جست‌وجو برای بچه جده”.

فرقان المهدی، کارشناس رسانه‌های اجتماعی که در لندن زندگی می‌کند به بی بی سی، می‌گوید: “جامعه سعودی جامعه سخاوت‌مندی است. باید ببینیم واقعا پولی را که قول داده‌اند می دهند یا نه. اما موضوع مهم‌تر از این یک دختربچه این است که ببینیم کلا در مورد مهاجران غیرقانونی چه باید کرد.”

طی سال های اخیر اخبار بسیار تکان دهنده ای از جامعه عربستان به گوش رسیده که سخاوتمندی جامعه مردان سعودی برای خرید دختران جنگ زده سوری، کتک کاری کارگران مهاجر تا حد مرگ، رسوایی اخیر درباره دو نوجوان ایرانی و بدرفتاری با زنان بخشی از آنها بوده است.

البته سخاوتمندی و بریز و بپاش های شاهزاده های عرب و سعودی را با پول و سرمایه های نفت ملت خود نباید فراموش کرد که دلارهاشان یکسر به جیب اربابان اروپایی خود سرازیر شده و دست آخر تبدیل به موشک ها و گلوله هایی می شود که  بیخ گوش شان بر سر آوارگان فلسطینی فرود آمده یا با وحشیگری های داعش سینه مسلمانان را می شکافد.

یک نظر ثبت شده

  1. شما متوجه نشدین بیچاره گفت وقتی آشغال متعفنی مثل خودش داره راست راست راه میره تو چرا تو سطل دنبال آشغال میگردی؟

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*