خانه / آخرین اخبار / کمپین نخریدن خودرو ایرانی به خارج هم رسید

کمپین نخریدن خودرو ایرانی به خارج هم رسید

اخیرا برگشت خوردن خودروهای ایرانی از کشورهای دیگر، اوضاع را وخیم تر کرده است

این روزها موج نخریدن خودروهای صفر داخلی با کمپینی که در شبکه های اجتماعی فعال شده، خودروسازان را به دردسر انداخته است و بازار راکد خودرو ایران را راکدتر کرده است؛ این در حالی است که اخیرا برگشت خوردن خودروهای ایرانی از کشورهای دیگر، اوضاع را وخیم تر کرده است

مردمی که طرفدار پر و پا قرص این کمپین هستند معتقدند، کیفیت خودروهای داخلی با قیمت بالای این روزهای آنها همخوانی ندارد و خدمات پس از فروش شرکت های خودروسازی نیز آنقدر بد و ناکافی است که به نظر می رسد خودروسازان اهمیتی برای جان و مال مردم قائل نیستند؛ به همین دلیل است که موج نخریدن خودروی تولید داخل روز به روز جدی تر و فراگیرتر می شود و در حال حاضر این فراگیری در خارج از مرزها نیز موج می زند.

کشورهایی مانند عراق که تا چند سال پیش، بیش از ۸۰ درصد بازارشان زیر سیطره کالاهای ایرانی بود، هم اکنون با اعتراض به قیمت بالای خودرو ایرانی، آنها را به کشورمان برگشت می زنند.

موسی الرضا ثروتی در گفت‌وگو با تابناک گفت: طی روزهای اخیر، تعدادی خودرو که به کشورهای دیگر از جمله عراق فروخته شده بود، به علت بالا بودن قیمت و پایین بودن کیفیت به ایران برگشت خورد.

نماینده بجنورد در مجلس افزود: خودروهای مرجوعی از کشورهای دیگر در حال حاضر با قیمت بسیار پایین، داخل کشور به فروش میرسد.

وی ادامه داد: قیمت خودروهای ایرانی برای کشورها دیگر ارزانتر از ایران است و دلیل این تفاوت قیمت این است که قیمتها در خارج از کشور ارزی حساب میشود.

ثروتی تصریح کرد: از سال ۹۲ تعرفه خودروهای خارجی در ایران، به امید بالا رفتن کیفیت خودروهای داخلی، کاهش یافت ولی گویا تغییری در کیفیت رخ نداده است و هم اکنون نیز تعرفه خودروی خارجی در ایران ۹۰ درصد می باشد که امیدواریم خودروسازان کشور برای رقابت با خودروهای خارجی، کیفیت را بالا ببرند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*