خانه / آخرین اخبار / پرنده های برزیلی در راه ایران + تصاویر

پرنده های برزیلی در راه ایران + تصاویر

یکی از مشاوران رئیس جمهوری برزیل گفت: ایران علاقمند به خرید ۵۰ هواپیما از این کشور است و  احتمال دارد ایران برای خرید ۱۰۰ هزار تاکسی گازسوز از این کشور سفارش دهد.

بر اساس این گزارش مذاکرات برای خرید هواپیماهای امبرائر توسط ایران به همراه خرید مجموعه ای از تاکسی ها، اتوبوس ها و کامیون ها در ماه اکتبر آغاز شده است. در آن زمان وزیر تجارت برزیل به ایران سفر کرده بود.

وزیر تجارت برزیل اخیرا اعلام کرده بود که کشورش حاضر است در قبال فروش کالا به ایران یورو و سایر ارزهای غیر دلاری را دریافت کند.

امبرائر، (به پرتغالی: Embraer) شرکت هوافضای برزیلی است، که در زمینه تولید هواپیماهای، مسافربری، تجاری و نظامی، همچنین تولید جنگ‌افزار و نیز ارائه خدمات، سرویس‌ها و فناوری‌های هوافضا فعالیت می‌نماید.

شرکت امبرائر در سال ۱۹۶۹ توسط دولت برزیل تاسیس شد. در ابتدای دهه ۱۹۹۰ این شرکت تا مرز ورشکستگی پیش رفت، که در سال ۱۹۹۴ با آغاز فرایند خصوصی‌سازی توسط دولت برزیل، از ورشکستگی نجات یافت.

دفتر مرکزی این شرکت در شهر سائو خوزه دوس کامپس، برزیل قرار دارد و سهام آن در بازار بورس نیویورک و بورس اوراق بهادار سائوپائولو معامله می‌شود. سهام‌داران اصلی شرکت امبرائر عبارتند از: بوزانو گروپ ۱۱٫۱٪ درصد، سیستل ۷٫۴٪ درصد، ئی‌ای‌دی‌اس ۲٫۱٪ درصد، گروه صنعتی داسو ۲٫۱٪ درصد، تیلز ۲٫۱٪ درصد، سافران ۱٫۱٪ درصد و دولت برزیل ۰٫۳٪ درصد. از تولیدات این شرکت، می‌توان به هواگردهای امبرائر ئی-جت و امبرائر ای‌آرجی ۱۴۵ اشاره نمود.

هواپیما برزیلی امبرائر Embraer

هواپیما برزیلی امبرائر Embraer

هواپیما برزیلی امبرائر Embraer

هواپیما برزیلی امبرائر Embraer

هواپیما برزیلی امبرائر Embraer

منبع: مشرق

یک نظر ثبت شده

  1. اینا بیشتر هواپیماهای خصوصیه!!! در راه ایران!؟

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*