مسافران اروپایی دوست دارند کدام اشیا را از هتل به سرقت ببرند! +آمار شگفت انگیز

0

شامپو، حوله یا خودکار اشیایی هستند که مسافران پس از پایان اقامت‌ در هتل، علاقه زیادی به بردن‌ آنها دارند. البته گروهی هم وجود دارند که از سرقت اشیای بزرگتر نظیر پتو، بالش، تابلو یا تلویزیون ابایی ندارند.

واقعیت زندگی در آمریکا زندگی در غرب زندگی در سوئیس زندگی در اروپا زندگی در اتریش ربدوشامبر بهترین هتل

یک پژوهش جدید که توسط یکی از وبسایت‌های گردشگری (Wellness Heaven Hotel Guide) انجام شده نشان می‌دهد، پرطرفدارترین شیئی که مهمانان هتل به بردن آن به عنوان “یادگاری” علاقه دارند، حوله است. ۷۹ درصد از اشیایی که توسط مسافران از هتل به سرقت می‌روند شامل حوله می‌شود.
وقتی حوله به عنوان یادگاری کافی نباشد، کار به بردن ربدوشامبر می‌رسد. در فهرست پرطرفدارترین اشیای دزدیده‌شده از هتل ربدوشامبر با ۶۵/۳ درصد، مکان دوم را به خود اختصاص داده است.
کسی که ربدوشامبر هتل را در چمدانش جای می‌دهد، طبیعتا وقتی به خانه رسید برای آویختن آن به چوب لباسی احتیاج دارد. برای همین گروهی از مهمانان به بردن چوب لباسی هم علاقه خاصی دارند. در پرسش از ۹۳۷ هتل مشخص شده که چوب لباسی (۵۰/۳ درصد) در مکان سوم پرطرفدارترین اشیایی است که از هتل به سرقت می‌روند.
برخی از مهمانان تنها به بردن خودکاری که روی میز تحریر اتاق‌شان وجود دارد، رضایت می‌دهند. ۳۸/۵ درصد از اشیای سرقت شده از هتل‌ها را خودکار تشکیل می‌دهد.
شاید قاشق و چنگال نقره‌ای که از مادربزرگ به ارث رسیده، بسیار زیباتر باشد، اما ظاهرا برای برخی از مسافران هیچ‌چیز جای قاشق و چنگال هتل را نمی‌گیرد. بعد از خودکار، قاشق و چنگال پرطرفدارترین شیئی است که مسافران در چمدان خود جای داده و به خانه می‌برند.
اما حال به نوبت به لوازم بهداشتی می‌رسد که در حمام اتاق قرار داده شده‌اند. شامپو، نرم‌کننده، خمیردندان یا گوش‌ پاک‌کن، بسته به اینکه مسئولان هتل تا چه اندازه در آراستن حمام دست و دلباز بوده‌اند، از جمله اشیایی است که مسافران به بردن آنها علاقه زیادی دارند. ۳۲/۱ درصد اشیای به سرقت رفته از هتل را لوازم بهداشتی تشکیل می‌دهند.
باتری‌‌هایی که در دستگاه‌های الکترونیکی قرار داده‌ شده‌اند، مثلا کنترل تلویزیون یا سیستم پخش صوتی هم از چشم برخی مسافران دور نمی‌ماند. باتری در خانه همیشه به کار می‌آید و برای صرفه‌جویی در خرید آن این گروه از مسافران ترجیح می‌دهند گوشه‌ای کوچک از چمدان خود را به باتری‌های “یادگاری” اختصاص بدهند.

واقعیت زندگی در آمریکا زندگی در غرب زندگی در سوئیس زندگی در اروپا زندگی در اتریش ربدوشامبر بهترین هتل
شماری از مسافران ابایی ندارند که اشیایی بزرگتر از باتری یا حوله را از هتل به سرقت ببرند. شاید مدتی است که تابلوی آویخته شده در اتاق نشیمن‌ خانه، دل مسافر را زده باشد و برای همین به محض اقامت در هتل، تابلوی تزئینی که به دیوار زده شده، به عنوان گزینه‌‌ای مناسب برای جایگزین کردن آن با تابلوی خانه مطرح شود. ۱۷/۶ درصد از اشیایی که از هتل‌ها به سرقت می‌روند آثار تزیینی و هنری موجود در اتاق‌هاست.
احتمال اینکه در مسیر برگشت هوا سرد شود و نیاز مبرمی به پتو باشد، برخی مسافران را بر آن می‌دارد که به هنگام بستن چمدان‌هایشان، پتوی اتاق را نیز هر چند به زور، در ساک خود جای دهند. آمار نشان می‌دهند که ۱۴/۹ درصد از اشیای به سرقت رفته پتو هستند.
کسی که پتوی هتل را در چمدانش جای می‌دهد، قطعا به بالش هم نیاز دارد. برای همین جای تعجبی ندارد که بالش بلافاصله در این فهرست پس از پتو در جایگاه دهم قرار بگیرد.
نکته‌ای که در این نظرسنجی توجه را به خود جلب می‌کند، ارتباط ملیت مسافران با اشیای به سرقت رفته است. مثلا مسافران اتریشی علاقه خاصی به سرقت ظرف و ظروف دارند، برای همین هم لیوان‌، بشقاب یا دربازکنی که در اتاق موجود هستند روز آخر راهی چمدان می‌شوند.
این فقط مسافران هتل‌های کم ستاره نیستند، که به بردن “یادگاری” علاقه دارند. در سوئیت‌های لوکس برخی هتل‌های پنج ستاره برای راحتی کار مسافران جهت رزو خدمات رفاهی، تبلت یا کامپیوتر قرار داده شده است؛ مثلا تبلت‌های کمپانی سامسونگ که حدود ۴۰۰ یورو قیمت دارند و ظاهرا بسیار مورد علاقه مسافران سوئیت‌های لوکس هستند. مکان ۱۲ فهرست اشیای پرطرفداری که از هتل به سرقت می‌روند، به تبلت‌ها (۹/۷ درصد) اختصاص دارد.
نظرسنجی از هتل‌ها نشان داده که مسافران فرانسوی غالبا علاقه خاصی به تلویزیون و دستگاه کنترل آن دارند. دستگاه کنترل تلویزیون (۸/۳ درصد) در مکان سیزدهم و دستگاه تلویزیون (۴/۶ درصد) در مکان هفدهم اشیای پرطرفداری قرار دارند که مسافران از هتل به سرقت می‌برند.
اگر گمان می‌برید سشوارهای موجود در حمام با وجود چفت و بست از خطر سرقت در امان هستند، باید گفت که اشتباه می‌کنید. سوئیسی‌ها ظاهرا شیفته سشوارهای هتل هستند. ۷/۶ درصد از دزدی‌هایی که از اتاق‌های هتل صورت می‌گیرد، مربوط به دستگاه‌های سشوار می‌شود.
هلندی‌ها ظاهرا نمی‌توانند از خیر لامپ‌های اتاق بگذرند. طبق این نظرسنجی آنها علاقه خاصی به بردن لامپ‌های هتل دارند. لامپ پانزدهمین شیء پرطرفداری است که از هتل دزدیده می‌شود.
بررسی‌ها نشان داده که زنان و مردان تقریبا به طور یکسان نسبت به سرقت اشیای هتل علاقه دارند. در عوض عامل سن در این میان نقشی قابل توجه داشته است. گروه سنی ۳۰ تا ۳۹ سال بیشترین علاقه را به بردن “یادگاری” از هتل دارند. یک یافته جالب دیگر سطح تحصیلات مسافران بوده است: اغلب کسانی که تحصیلات دانشگاهی داشته‌اند (۶۶ درصد) علاقمند به سرقت اشیای هتل هستند.
این نظرسنجی نشان داده که میزان دزدی از هتل‌های ۴ ستاره غالبا بیشتر از هتل‌های پنج ستاره است. در کاتگوری هتل‌های لوکس آثار هنری، پتو، تبلت، دستگاه‌ قهوه‌ساز، دستگاه تلویزیون، لامپ و تشک پرطرفدارترین اشیا برای سرقت بوده‌اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ