تنها راه قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا

1

بابک فرخی، هدف از غربالگری از طریق سامانه salamat.gov.ir را مراجعه نکردن هموطنان به مراکز درمانی اعلام کرد و افزود: وزارت بهداشت از این طریق اقدام به تشخیص میزان سلامت افراد و شناسایی افراد مبتلا به بیماری کرونا می‌کند.

وی گفت: بهترین راه قطع کردن زنجیره انتقال ویروس کرونا را بیرون نیامدن مردم از خانه است.

فرخی ادامه داد: همه افراد می‌توانند روزانه وضعیت سلامتی خود را در این درگاه اینترنتی ثبت کند.

وی به ۵ علامت شایع تب، سرفه، لرز، تنگی نفس و درد بدن به عنوان نشانه‌های بیماری کرونا اشاره کرد و افزود: این سامانه از طریق شماره تماس ۴۰۳۰ با کسانی که احتمال ابتلاء به ویروس کرونا تماس خواهد گرفت.

فرخی افزود: پس از گذشت این مدت حدود ۸ میلیون نفر در سطح کشور غربالگری شده اند که تنها ۴۴۱ نفری بستری شدند و بقیه با درمان سرپایی یا توصیه به استراحت، ترخیص شده اند.

معاون اجرایی مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت افزود: طرح بسیج ملی به چهار گروه تقسیم می‌شود. روز گذشته ۸۰ هزار بسیجی داوطلب برای کمک به مراکز درمانی معرفی شدند.

منبع : مهر

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

1 نظر
  1. ن می گوید

    یک مشت زبون نفهم که اسم خودشونو می ذارن مردم ایران با تمام این تفاسیر رسانه ها که میگن اصلا از خونه ها بیرون نیاین دارن میرن بیرون و مسافرت و خودشونو برای دید و بازدید عید آماده میکنن. بیچاره دکترا و پرستارا و پلیسایی که به خاطر مردمی که کرونا گرفتن دارن تو این وضعیت خدمت میکنن و اینطور از خودشون مایه میذارن. واقعا بعضی از مردم زبون نفهمن. تازه میفهمم چرا کشورمون بعد از این همه سال هنوز جهان سومه. یا تو این وضعیت احتکار میکنن یا میرن مسافرت و دید و بازدید و یا سر کار. یه کشور مثل چین که مرکز کرونا بوده تا این حد کشته نمیده که ما داریم میدیم.