لوکس‌ترین خودروهای وارداتی در فروردین ماه ۹۳ را بشناسید + جدول

0

در فروردین سال ۹۳ گرانقیمت ترین خودروی وارداتی بنز Sl 500 به ارزش گمرکی ۱۷۷.۰۸۴ دلار ( یعنی مردم کشورهای خارجی با احتساب دلار ۳۳۰۰ تومانی فقط ۵۴۰ میلیون تومان پرداخت می کنند )   که ارزش این خودرو در بازار برای مردم خوب کشورمون حدود یک میلیارد و ۶۶۰ میلیون تومان است.

 بازار خودرو در سال ۹۳ روزهای پر حاشیه ای را سپری می کند و قیمت انواع خودرو به خصوص خودروهای وارداتی به واسطه افزایش قیمت ارز افزایش قابل توجهی داشته است.
مشخصات بنز Sl 500 گرانقیمت ترین خودرو قیمت بنز SL 500 تویوتا لندکروز GRJ200L تویوتا لکسوس ES250 بنز SL 500 آخرین اخبار واردات خودرو

این در شرایطی است که واردات خودروی سواری به کشور در فروردین ۹۳ نسبت به مدت مشابه در سال قبل از نظر تعداد و ارزش به ترتیب ۳۴۸.۳۵ و ۳۴۴.۷۹ درصد افزایش نشان می‌دهد. همچنین وزن خودروهای وارداتی هم در ماه قبل به ۴۰۰۰ تن رسید که ۳۳۷.۴۶ درصد رشد نسبت به فروردین ۹۲ نشان می‌دهد.

خودروی سواری در فروردین امسال از نظر ارزشی سهمی معادل ۲.۰۸ درصد از کل ارزش واردات کالای کشور را به خود اختصاص داده و میانگین قیمت هر خودروی سواری وارداتی طی فروردین ماه سال ۱۳۹۳ مبلغ ۲۲ هزار و ۶۸۲ دلار بود که نسبت به سال گذشته با کاهش ۰.۸ درصدی مواجه شده است.

براساس تازه‌ترین آمار گمرک ایران، امارات، کویت و کره جنوبی سه مبدا اصلی واردات خودرو به ایران در فروردین ماه سال جاری بودند. اگرچه امارات به تنهایی سهمی معادل حدود ۹۰ درصد از کل واردات خودروی ایران را به خود اختصاص داده است.

این در حالی است که از ابتدای امسال شرکت‌های خودروسازی داخلی و وارداتی با کاهش عرضه و قطع فروش نقدی و پیش فروش بسیاری از خودروها، محصولات تولیدی را نه از طریق نمایندگی‌های رسمی فروش بلکه توسط دلال‌ها و با قیمت‌های بالاتر در حاشیه بازار عرضه و عملا زمینه گرانی ۳۰۰هزار تومانی تا بیش از ۱۰میلیون تومانی قیمت خودروهای داخلی و وارداتی و رونق دلالی با وجود وعده‌های قبلی تثبیت قیمت را فراهم کرده‌اند.

در همین رابطه محسن صالحی نیا معاون امورصنایع وزارت صنعت معدن و تجارت گفته است با توجه به مشخص بودن سیاست ها ، عرضه و تقاضای خودرو تعدیل خواهد شد.

صالحی نیا گفته است تعرفه وارادات انواع خودروها که در پایان سال گذشته تدوین و ابلاغ شده است تا پایان امسال تغییری نخواهد کرد.

در شرایطی که بهمن ماه سال گذشته محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت گفته بود واردات خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی به دلیل تاثیر احتمالی بر نرخ ارز فعلا ممنوع است اما بررسی ها در این مورد ادامه دارد. هم اکنون واردات خودروهای زیر ۲۵۰۰ سی سی آزاد است و به دلیل اینکه خواسته بخش خصوصی تثبیت نرخ ارز و کنترل تورم است، واردات این خودروها همچنان ممنوع اعلام شده است.البته دولت قرار است بررسی های بیشتری در خصوص آزادسازی واردات خودرو داشته باشد تا اگر تاثیر بر نرخ ارز نداشتند، در ممنوعیت واردات تجدیدنظر شود. همچنان واردات خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی ممنوع است و بر همین اساس ارزش خودروهای وارداتی کاهش پیدا کرده است.

اما در فروردین سال ۹۳ گرانقیمت ترین خودروی وارداتی بنزSl500 به ارزش گمرکی ۱۷۷۰۸۴ دلار است که ارزش این خودرو در بازار حدود یک میلیارد و ۶۶۰ میلیون تومان است.

در جدول زیر گرانقیمت ترین خودروهای وارداتی به کشور در فروردین ۹۳ آمده است:

خودرو

ارز واردات(دلار)

قیمت بازار (ریال)

بنز Sl500      

۱۷۷۰۸۴

۱۶,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰

مازراتی  کواترو پورته   

۱۳۴۸۸۰

۱۳,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰

بی ام و ایکس ۵

۷۱۵۵۶

۸,۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰

بنز ML350

۶۸۰۶۶

۱۱.۲۵۰.۰۰۰.۰۰۰

تویوتا لندکروز GRJ200L                

۵۴۴۶۴

۴.۳۵۰.۰۰۰.۰۰۰

بنز E 200

۵۳۵۳۸

۳.۹۰۰.۰۰۰.۰۰۰

بی ام و ۵۲۸ سال ۲۰۱۴

۴۷۷۳۵

۳,۴۰۰,۰۰۰,۰۰۰

بی ام و x3

۴۳۹۶۵

۳,۵۵۰,۰۰۰,۰۰۰

بنز c200

۴۱۶۷۴

۲.۹۵۰.۰۰۰.۰۰۰

تویوتا لکسوس ES250        

۳۳۰۳۸

۲.۷۰۰.۰۰۰.۰۰۰

نامه نیوز

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ