حمایت باشگاه شارلروا از فوتبالیست زن ایرانی/ حضور یاسمن فرمانی در ترکیب بلامانع است؟

0

ساتین نیوز – داور بازی با وایت استار از یاسمن فرمانی خواست بدون لگ بازی کند که بانوی ایرانی این پیشنهاد را قبول نکرد و روی نیمکت نشست و بدون ایجاد حاشیه در پایان شاهد پیروزی دو بر صفر تیمش بود.

یاسمن فرمانی در پاسخ به این سوال که آیا  این مشکل پیشتر هم برای او به وجود آمده بود یا نه؟  اینطور توضیح داد:« قبل از این در ۹-۸ مسابقه هم داورانی بودند که اجازه بازی نمی‌دادند، اما با آنها صحبت می‌کردم و می‌گفتند اشکالی ندارد. چون یک نفر بودم قبول می‌کردند. در بازی داور تصمیم می‌گیرد و شما هیچ‌گاه نمی‌توانی چیزی که به نفع تیم است را به داور تحمیل کنی. مربی و باشگاه هم تا الان از من خیلی حمایت کرده‌ و می‌کنند، اما داور تصمیم‌گیرنده نهایی است.»

باشگاه شارلروا که ریاست آن بر عهده بیات است و ریاست فدراسیون فوتبال بلژیک را هم برعهده دارد در این باره با کمیته داوران نامه نگاری کرده است تا مانع از تکرار این موضوع شود. باشگاه شارلروا در این نامه به این موضوع اشاره کرده حضور بازیکنان مسلمان با حجاب در مسابقات فوتبال مورد تایید فیفا است و حتی شاهد این هستیم که در مسابقات بین المللی بازیکنان کشورهای مسلمان با حجاب در بازی ها حاضر می شوند. در این نامه بدین موضوع هم اشاره شده که بازیکن تیم ما در نشانه احترام به فرهنگ کشورش با حجاب بازی می کند و این یک مسئله شخصی است و از آنجایی که فدراسیون فوتبال جهان بازی با حجاب را پذیرفته حضور یاسمن فرمانی در ترکیب تیم شارلروا با رعایت حجاب نباید مشکلی را از نظر قانونی ایجاد کند.

یاسمن فرمانی بازیکن تیم بانوان شارلروا همسر علی قلی زاده بازیکن تیم ملی و بازیکن تیم شارلروا است.

ورزشکار زن ورزش بانوان همسر یاسمن فرمانی همسر علی قلی زاده مهدی بیات کیست عکس ورزش بانوان شارلروا بلژیک زن فوتبالیست ایرانی دختر ورزشکار دختر لژیونر ایرانی بیوگرافی یاسمن فرمانی بازیکنان زن فوتبال اسامی لژیونرهای ایران اخبار ورزشی بانوان

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ