مخترع ۲۷ ساله اتریوم در یک شب میلیاردر شد

0

به گزارش ساتین به نقل از عصرایران، با رشد نجومی قیمت “اتریوم” مخترع ۲۷ ساله این ارز دیجیتال یک شبه به جمع میلیاردرهای جوان دنیا پیوست.

ویتالیک بوترین” ۲۷ ساله مخترع “اتریوم “با رشد قیمت این ارز دیجیتال در بازارهای جهانی دیروز (دوشنبه) به جمع میلیاردرهای دنیا پیوست.

بوترین متولد روسیه و بزرگ شده کاناداست اما هم اینک در شهر “زاگ” سوییس زندگی می کند و “بنیاد اتریوم ” را از این شهر اداره می کند.

او هم اینک دارای ۳۳۳ هزار و ۵۰۰  سهم اتریوم در کیف پول دیجیتالش است و از روز دوشنبه با بالا رفتن قیمت هر اتریوم به بالای ۳۲۰۰ دلار ارزش خالص دارایی اتریوم او در بازار رمزارزها به بیش از ۱ میلیارد و ۲۹ میلیون دلار رسید.

تنها طی ۱ هفته گذشته ارزش اتریوم بیش از ۳۰ درصد رشد داشته است و این رمز ارز به یکی از سودآورترین رمزارزهای دنیا تبدیل شده است.

روز دوشنبه ارزش کل اتریوم در بازار رمز ارزهای دنیا با افزایش قیمت به بیش از ۵۰ میلیارد دلار رسید و این رمز ارز پس از بیت کوین در مقام دومین رمز ارز پرارزش دنیا قرار دارد.

اتریوم در سال ۲۰۱۵ و در زمانی که ویتالیک بوترین تنها یک برنامه نویس ۲۱ ساله بود پایه گذاری و به بازار رمز ارزهای دنیا پیوست و از زمان آغاز همه گیری جهانی ویروس کرونا، در سال گذشته قیمت این رمز ارز دهها برابر رشد کرده است.

بوترین از دیشب تبدیل به جوان ترین میلیاردر بازار رمز ارز جهانی شده است.

ویتالیک بوترین کیست نرخ دلار آزاد نرخ ارزهای رسمی میلیاردر جوان مخترع اتریوم کیست قیمت دلار در ایران امروز چنده قیمت دلار امروز قیمت اتریوم چگونه میلیاردر شویم جدیدترین قیمت‌ دلار جدیدترین قیمت‌ ارز جدول نرخ ارز ثروت ویتالیک بوترین ثروت اتریوم اسامی میلیاردرهای جهان اخبار بازار ارز اتریوم چیست اتریوم آخرین قیمت دلار آخرین قیمت ارز Vitalik Buterin

او هفته گذشته ۲۰۰ سهم اتریوم خود به  ارزش ۶۰۰ هزار دلار را به یک صندوق خیریه کمک به مبارزه با ویروس کرونا در هند اهدا کرد.

مخترع ۲۷ ساله اتریوم در یک شب میلیاردر شد

اقتصاد نیوز

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ