جنجال رقص مبتذل بدنسازان ایرانی! + عکس و فیلم

4

در یکی دو هفته گذشته ویدئویی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که از سوی کاربران ایرانی بارها به اشتراک گذاشته شد و همه از تماشای آن شگفت زده می شدند؛

ویدئویی که در آن نشان می داد تیم پرورش اندام ایران بعد از قهرمانی در مسابقات آسیایی روی صحنه می رقصند. این ویدئوی ۲ دقیقه و ۳۹ ثانیه ای بازتاب زیادی در رسانه های ایران داشت. از گفتگوی رییس فدراسیون پرورش اندام گرفته تا جوسازی هایی که علیه آن اتفاق افتاد اما اصل ماجرا چه بود؟

فیلم پرورش اندام عکس پرورش اندام رقص ورزشکاران رقص بازیگران بیوگرافی ناصر گرجی
ناصر گرجی مربی تیم ایران در مسابقات ماکائو از ابتکارش دفاع می کند:
ما باید شادی مان را نشان می دادیم!
حاشیه های ویدئوی خبرساز به این ختم نمی شود. در این فیلم ورزشکاران ایرانی با هیکل های عضلانی، روی صحنه دقایقی با موسیقی ایرانی می رقصند و می بینید که بعضی از ورزشکاران مدال به گردن دارند، بعضی با لباس گرمکن و چند نفر هم با لباس شخصی روی سن هستند.
این حرکت به قدری غایرقابل پیش بینی بود که حاضران در مراسم هم شوکه می شوند، ورزشکاران ایرانی را تشویق می کنند و البته بعضی از آنها از اتفاقات روی صحنه فیلم می گیرند. فدراسیون جهانی WBPF هم با دوربینی متفاوت، فیلم دیگری را منتشر کرد و نوشت: «جشن پرشکوهی داشتیم. نگاه کنید به رقاصی بهترین تیم مسابقات؛ ایران.»
ناصر گرجی مدیر تیم اعزامی ایران به مسابقات ماکائو با خوشرویی به تمام سوالات ما در ارتباط با انتشار این ویدئو جواب داد. این گفتگو را از دست ندهید.
آقای گرجی، شما به عنوان مربی همراه تیم به ماکائو رفته بودید؟
– بله، من مربی تیم بودم.
شما هم روی صحنه بودید؟
– بله.
ایده رقصیدن ورزشکاران ایرانی روی صحنه پیشنهاد چه کسی بود؟
– بگذارید من قصه را کامل توضیح بدهم. این فیلمی که در سایت های خبری منتشر شده، برای میهمانی بعد از مسابقات است که در شب آخر اقامت تیم ها در ماکائوست. با اینکه تیم ما در مسابقات قهرمان شده بود اما بعضی از بچه ها به خاطر حذف در دور مقدماتی اصلا روحیه خوبی نداشتند و حتی نمی خواستند در مراسم اختتامیه شرکت کنند اما یکی دو ساعت مانده به آغاز مراسم من در اتاق تک تک بچه ها را زدم و همه را به خط کردم تا به جشن بیایند.
چه اصراری داشتید که حتما همه بچه ها به میهمانی اختتامیه بیایند؟
– ببینید ما قهرمان شده بودیم. من به عنوان مربی بچه ها همیشه اصرار داشتم وقتی به موفقیتی می رسید، حتما شادی کنید. ما در ایران چندان با شادی و جشن آشنا نیستیم و بارها شده که شاگردانم بعد از قهرمانی به اتاق شان رفته اند تا تنها باشند اما من اصرار داشتم که آن شب بچه ها همه به جشن بیایند. در سال های گذشته که در این مسابقات شرکت می کردیم، همیشه در میهمانی شب آخر مسابقات اعضای تیم ساکت در یکی از میزهای ته سالن می نشستند و بقیه تیم ها جشن می گرفتند اما این بار من یک ایده خاص داشتم.
ایده خاص شما، حرکات موزون روی صحنه بود؟
– ایده من نبود که برویم و برقصیم. به بچه ها گفتم حالا که قهرمان شدیم باید شادی کنیم. بگذارید کمی بیشتر از فضای مراسم میهمانی اختتامیه مسابقات برای شما بگویم تا بیشتر در جریان اتفاقات قرار بگیرید. در میهمانی اختتامیه تمام تیم ها تک تک روی صحنه دعوت می شدند و آهنگ محلی کشور هر یک از تیم های شرکت کننده در سالن پخش می شد. پیش از اینکه ما روی صحنه برویم تک تک تیم ها روی صحنه رفتند و با آهنگ محلی کشورشان رقصیدند. پیش از ما هند و سریلانکا کلا فضای سالن را عوض کردند. در سالن نشسته بودیم که بچه ها با هم قرار گذاشتند وقتی روی صحنه رفتند آنها هم خودی نشان دهند.
نمی ترسیدید که این کار شما بازتاب بدی در ایران داشته باشد؟
– نه؛ آن میهمانی کاملا یک میهمانی مردانه بود.بچه ها هم رفتار زشتی نداشتند. فقط شادی کردند.
آنطور که در ویدئو دیده می شود، همه حاضران در سالن هم از رقص ایرانی ورزشکاران هیجان زده شده بودند و با دوربین تلفن همراه شان از صحنه فیلم می گرفتند.
– بله، همه شوکه شده بودند. در سال های گذشته همه خبرنگاران حاضر در مراسم تعجب می کردند که چرا ما به خاطر موفقیت تیم جشن نمی گیریم اما این بار همه از رفتار ما تعجب کردند. اولین کسی که این فیلم را در فیس بوک منتشر کرد یک خبرنگار اهل کره جنوبی بود که در توضیح ویدئو نوشته بود: بله، ایرانی ها هم می توانند شادی کنند.تا پیش از این همه حاضران در مراسم، ایران را با یک تصویر غمگین می شناختند اما حالا آن تصویر عوض شده است.

اگر سال بعد باز هم قهرمان شوید، اینطور می رقصید؟
– نه؛ اینقدر حاشیه درست کردند که پشیمان شدیم.
ولی این ویدئو بازخورد زیادی بین مردم در شبکه های اجتماعی داشت.
– نمی دانم، شاید برای سال بعد یک کار جدید کردیم.

 

تیم ملی بود یا نبود؟
در توضیح کوتاهی که همراه این ویدئو در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شد، نوشته شده بود: «واکنش اعضای تیم ملی بدنسازی ایران به قهرمانی در مسابقات آسیا». توضیحات جوری بود که انگار این افراد اعضای تیم ملی پرورش اندام ایران بوده اند. چند روز پس از انتشار ویدئو، اولین واکنش از طرف ناصر پورعلیفرد رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ایران بود.
خبرنگار فارس چهارشنبه ۱۲ شهریور در گفتگویی تلفنی با او از این اتفاق پرسیده بود که رییس فدراسیون جواب داد: «فیلمی که منتشر شده هیچ ربطی به فدراسیون و تیم ملی ندارد و برای تورنمنتی است که هفته گذشته در ماکائو برگزار شده. من در مسابقات قهرمانی آسیا که تیر ماه سال جاری در کشور سریلانکا برگزار شد همراه تیم بودم و چنین موضوعی صحت ندارد. این موضوع را پیگیری کردم. البته فیلم را هنوز ندیده ام اما اطمینان دارم که مربوط به تیم ملی نیست.»
البته ادعای رییس فدراسیون درست بود. تاریخ نوشته شده روی تابلوی مسابقات در فیلم منتشر شده نشان می دهد که حق با پورعلی فرد است و این جشن با مسابقات قهرمانی آسیا در تیرماه ارتباطی ندارد. ناصر گرجی مربی تیمی که به نمایندگی از ایران دراین مسابقات شرکت کرده می گوید: «مسابقات ابتدای شهریور ماه در ماکائو برگزار شد و هیچ ارتباطی با مسابقات قهرمانی آسیا در سریلانکا ندارد.»
ظاهرا این مسابقات فدراسیون جهانی بدنسازی و پرورش اندام ارتباطی با مسابقات قهرمانی آسیا در سریلانکا ندارد و تیم ایرانی هم که در مسابقات حضور داشته، تیم ملی ایران نبوده و به عنوان تیمی از ایران در تورنمنت شرکت کرده. البته این تیم در روز آخر توانسته به مقام قهرمانی تورنمنت برسد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 4 )
 1. وحید می گوید

  ما در ایران چندان با شادی و جشن آشنا نیستیم!!!

  در کدام دهکوره یا قبیله‌ی ناشناخته‌ای از ایران سراغ دارید که شادی و جشن نداشته یا ندیده باشند؟؟؟
  در عروسی و جهازبرون و عقدکنون و بله برون و حنابندون و … روضه میخوانند؟؟

  1. علی اصغر می گوید

   به جای تشکرشون از خداست واقعا متاسفم براشون . چقدر هم سوسول میرقصند به بدنه ورزشکاریشون نمیاد اصلا . اخه مرد هم اینقدر سوسول و زنما

 2. sajjad می گوید

  بایدخوشحال باشن حقشونه

 3. ب می گوید

  انشاالله که همیشه ایرانی ها شاد باشن