خودرو‌ها دوگانه‌سوز می‌شوند؟

0

اخبار خودرو

مجله خودرو ساتین– شورای اقتصاد در سال ۹۸ مصوبه طرح ملی دوگانه‌سوز کردن خودرو‌های عمومی و شخصی را ابلاغ کرد. براساس این طرح مقرر شد تا یک میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه خودروی عمومی شامل وانت‌بار و تاکسی به صورت رایگان دوگانه‌سوز شود.
در آبان سال ۹۸ دولت با جدیت بیشتری پیگیر این طرح شد و قرارداد‌هایی نیز به منظور تبدیل خودرو‌های عمومی (تاکسی و وانت بار) به دوگانه‌سوز به صورت رایگان امضا کرد و فرایند طرح آغاز شد. اما روند پیش‌بینی شده به خوبی پیش نرفت و خللی در روند کار ایجاد شد. اما دوباره این بحث مطرح شده و گفته می‌شود این طرح در گیر و دار مجلس و دولت است.

این بار عملی می‌شود؟

چرا این طرح تاکنون اجرایی نشده است؟ این بار عملی می‌شود؟
کاظم محمدی نیک‌خواه، کارشناس صنعت خودرو گفت: علت تاخیر در اجرای طرح دوگانه‌سوز کردن خودروها، کمبود عرضه خودرو به بازار بوده است. همچنین، شرایط تحریمی و مشکلات موجود در صنعت قطعه‌سازی کشور، بر تاخیر اجرای طرح هوای پاک افزود.
او در ادامه گفت:، اما اکنون مشاهده می‌شود که هم خودروسازان و هم دولت از اجرایی شدن این طرح حمایت می‌کنند. به نظر می‌رسد به زودی دوگانه‌سوز کردن خودرو‌ها اجرایی شود.

زیرساخت وجود دارد؟

این کارشناس صنعت خودرو توضیح داد: زیرساخت‌های لازم در صنعت خودروسازی برای اجرای طرح دوگانه‌سوز کردن خودرو‌ها وجود دارد. هنگامی که شریط ارزی کشور بهبود یابد، زیرساخت لارم برای هر نوع فعالیتی در کشور فراهم می‌شود.

منبع: تجارت نیوز

خودرو‌ها دوگانه‌سوز می‌شوند؟

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ