تخلیه شدن حساب‌ های شهروندی در پی هک شدن سامانه‌های شهرداری

0

ساتین نیوز: عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: برخی دوستان شواهدی را مبنی بر تخلیه حساب شهروندی خود اعلام کرده‌اند و به نظر می‌آید موضوع تخلیه حساب‌های شهروندان مقداری وجود داشته باشد.

به گزارش سایت خبری ساتین نیوز به نقل از خبرفوری، علی اصغر قائمی، در پاسخ به سوالی مبنی بر لزوم تقویت سیستم های شهرداری به منظور جلوگیری از حمله های سایبری اظهار کرد: شهرداری باید سیستم های خود را ارتقا دهد، اما نمی توانیم عنوان قدیمی بودن را برای آن ها بگذاریم؛ چراکه این سیستم های مقیاس بزرگ با رایانه های شخصی فرق خواهند داشت و این دسته از سیستم ها پروانه بهره وری دارند.

وی با بیان اینکه اگر پروانه بهره وری تجهیزات حرفه ای تمام شود، وظیفه بر این است که تمهیداتی نسبت به آن ها اندیشیده شود گفت: باید تمهیداتی داشت تا پروانه بهره وری آن سخت افزار یا نرم افزار تجدید شود و دلایلی مانند تحریم باعث شده تا نتوانیم با شرکت های سازنده این دستگاه ها ارتباط داشته باشیم، اما همیشه راه های برون رفت این موضوع وجود داشته و همان راه ها در حال حاظر نیز باقی مانده و باید دوستان شهرداری از این راه کارها استفاده کنند تا دوباره دچار همچین حادثه ای نشویم.

قائمی در پاسخ به سوالی مبنی بر متضرر شدن شهروندان و تخلیه حساب شهروندی آن ها در پی این حمله سایبری گفت: ما در حال حاضر در شرایطی هستیم که باید اجازه دهیم متولیان این حوزه با آرامش کامل شرایط را به حالت عادی برگردانند، اما تحقیق جدی باید صورت گیرد و برخی از دوستان شواهدی را مبنی بر تخلیه حساب شهروندی خود اعلام کرده اند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران بیان کرد: میزان خسارات و جزئیات آن را باید صبر کنیم تا به زودی به آن پرداخته شود، اما به نظر می آید موضوع تخلیه حساب های شهروندان مقداری وجود داشته باشد.

بازداشت ۱۲۰ گردشگر شیطان پرست در جنگل های نکا به جرم رابطه نامشروع

پایگاه خبری ساتین نیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ