خودرو‌های زر ماکارون کی به بازار می‌آید؟

0

اخبار خودرو

مجله خودرو ساتین– خبر تولید خودرو توسط گروه زر از مدت‌ها قبل مطرح بود. اما چندی پیش، مدیر اجرایی این گروه اعلام کرد زر خودرو مجوز‌های جدید را برای تاسیس کارخانه خودروسازی از وزارت صمت دریافت کرده است.

به گفته عضو هیات مدیره گروه صنعتی زر؛ جواز تولید زر خودرو برای گروه صنعتی زرماکارون از سوی وزارت صمت صادر شده است.

بر اساس این وعده، قرار است قطب سوم خودروسازی در کشور متولد و به رقیب جدیدی برای ایران‌خودرو و سایپا تبدیل شود. خودروسازی که وعده داد سالی یک میلیون خودرو تولید کند.

پیش از این مرتضی سلطانی، یکی از مدیران گروه صنعتی زر درباره تولید خودروی جدید توضیحاتی داد و گفت: قرار است انقلابی در صنعت خودروسازی ایران ایجاد و خودرو‌های کاملا متفاوتی وارد بازار شود. خودرو‌هایی متفاوت با آنچه در ۴۰ سال گذشته تولید شده است. یکی دیگر از وعده‌هایی که این گروه داده اند تولید خودرو‌های باکیفیت و البته اقتصادی است.

مرتضی سلطانی از مدیران این گروه قبلا اعلام کرده بود همانطور که این مجموعه در صنایع غذایی دارای برند‌های بسیار معتبری است و توانسته بزرگترین طرح حوزه شیرینی و شکلات را از منظر کمیت، کیفیت و زنجیره ارزش در دنیا طراحی و به مرحله تولید برساند در حوزه تولید خودرو هم می‌تواند انقلاب بزرگی را رقم بزند.

زمان عرضه و قیمت احتمالی محصولات زر

چه زمانی این خودرو‌ها به بازار عرضه می‌شود؟ زر اعلام کرد خودرو‌های اقتصادی تولید می‌کند. قیمت احتمالی این محصولات چقدر است؟

چندی پیش، فربد زاوه، کارشناس صنعت خودرو گفت: اگر این گروه صنعتی فعالیت خود را آغاز کند، حدود دو تا سه سال دیگر موفق به عرضه خودرو به بازار می‌شود. اما به نظر نمی‌رسد که تیراژ این شرکت بیشتر از پنج تا ده هزار دستگاه باشد. البته این تعداد تیراژ نیز برای شرکت‌های تخصصی تولید خودرو است. اما این شرکت به صورت تخصصی در حوزه صنعت خودرو فعالیت نمی‌کند.

این کارشناس صنعت خودرو در رابطه با قیمت محصولات زر افزود: این شرکت ادعا کرد که خودرو‌های اقتصادی تولید می‌کند. درحالی که با قدرت خرید فعلی مردم خودرو‌های اقتصادی باید چیزی بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان قیمت داشته باشند. اما اگر شرکت‌هایی به غیر از خودروسازان مطرح شروع به فعالیت کنند، با توجه به بالا بودن هزینه‌های تولید آنها، نمی‌توان انتظار تولید خودرویی با قیمت پایین داشت. این شرکت حتی اگر محصولی به نام رنو کویید نیز در کشور تولید کند، هزینه نهایی بالایی دارد. در نتیجه با قیمت بالایی به بازار عرضه می‌شود.

البته، عضو هیئت مدیره گروه صنعتی زر اعلام کرد: نمی‌توان زمان دقیق تولید خودرو در گروه صنعتی زر را اعلام کرد. موفقیت در این زمینه بستگی به مذاکرات تولیدی و تجاری ما دارد، اما مردم امیدوار باشند که در آینده نزدیک گروه صنعتی زرماکارون یک محصول باکیفیت تولید و باقیمت مناسب عرضه کند. 

اما پیش از این، وزارت صمت تولید و عرضه خودرو‌های گروه زر را در طی پنج سال آینده تخمین زد.

منبع: تجارت نیوز

خودرو‌های زر ماکارون کی به بازار می‌آید؟

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ