دستور پخت کوکی شکلاتی

0

طرز تهیه کوکی کره ای شکلاتی ، طرز تهیه کوکی شکلاتی چیپسی ، کوکی شکلاتی فوری ، طرز تهیه کوکی شکلاتی بدون شکر قهوه ای ، طرز تهیه کوکی شکلاتی نرم ، طرز تهیه کوکی شکلاتی بدون کره

دستور پخت کوکی شکلاتی

کوکی‌ شکلاتی (Chocolate Fudge Yogurt Cookies) را امتحان کنید تا متوجه شوید که به چه اندازه لطیف و فوق‌العاده هستند. در ساختار این کوکی‌ها‌ ماست چکیده از نوع پر‌چرب جایگزین کره و روغن شده است، که به لطف طعم چیپس شکلات و کاکائویی که در خمیر آن‌ وجود دارد. به هیچ عنوان طعم ماست احساس نمی‌شود و بسیار خوش‌طعم هستند. شاید ما باید آن‌ها را کوکی دابل چاکلت بنامیم. علاوه بر آن استفاده از ماست به جای کره و روغن این شیرینی را بسیار سالم و مغذی می‌کند.

مواد لازم کوکی شکلاتی طرز تهیه کوکی شکلاتی

برای تهیه این کوکی از یک فنجان ماست در مرحله اول استفاده کنید، اما زمانی که آرد و پودر کاکائو اضافه کردید، ممکن است خمیر بیش از حد غلیظ شود و به هم زدن آن سخت باشد. بنابراین ۱/۴ فنجان دیگر ماست به آن اضافه کنید و به خوبی بهم بزنید. برای اضافه‌کردن ماست بیشتر نترسید، فقط مطمئن شوید که به خوبی با خمیر ترکیب شود.

این کوکی‌ها‌ی ماست نرم و مرطوب، تقریبا مانند کیک‌های شکلاتی در فرم کوکی هستند. چیزی که مسلم است این است که ماست دارای عطر و طعم است، اما عطر و طعم شکلات آن را به خوبی پوشش خواهد داد. هیچ‌کس نمی تواند بگوید که این کوکی‌ها با ماست درست شده است مگر اینکه از قبل به آنها اطلاع داده باشیم. اگر عاشق عطر و طعم شکلات در کوکی هستید، کاکائو و چیپس شکلات را با هم در خمیر استفاده کنید. اما اگر شما عطر شکلات را نمی‌پسندید فقط از پودر کاکائو استفاده کنید.

مواد لازم جهت تهیه کوکی شکلاتی

ماست پرچرب ۱ و ۱/۴ پیمانه
آرد سفید ۱ و ۱/۲ پیمانه
پودر کاکائو ۱ پیمانه
بکینگ پودر ۱ قاشق سوپ خوری
وانیل ۱/۴ پیمانه
چیپس شکلات ۱ پیمانه
تخم مرغ ۱ عدد
نمک ۱ پینچ
پودر قند ۱ و ۱/۲ پیمانه

طرز تهیه کوکی شکلاتی

  1. فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد (۳۵۶ فارنهایت) گرم کنید و کف سینی کاغذ روغنی بیاندازید.
  2. تخم مرغ و شکر را با همزن بزنید تا صاف و یک‌دست شوند.
  3. آرد، پودر‌کاکائو، بکینگ‌پودر، وانیل و نمک را در یک کاسه جداگانه الک کنید و به تدریج در سه مرحله به مخلوط تخم مرغ اضافه کنید و بوسیله لیسک به صورت دورانی به هم بزنید.
  4. ماست را به وسیله لیسک بیفزایید و هم بزنید. اگر خمیر بیش از حد غلیظ بود، کمی ماست به خمیر اضافه کنید و آن را به خوبی ترکیب کنید.
  5. چیپس شکلات را به مخلوط بیفزایید.
  6. با کمک دو قاشق چای‌خوری مقداری از مواد را برداشته و با فاصله سطح سینی را بپوشانید و به مدت ۱۰ دقیقه در فر از قبل گرم شده بپزید.
  7. پس از خارج کردن از فر، کوکی‌ها را از کاغذ جدا کنید و پس از خنک شدن می‌توانید به مدت ۵ تا ۷ روز در ظرف در بسته کوکی‌ها را نگه‌داری کنید.

به شما پیشنهاد میکنیم طرز تهیه کوکی شیشه ای را نیز مطالعه نمائید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ