نایاک یعنی چه (سازمان نایاک چیست)

0

نایاک یعنی چه ، سازمان نایاک چیست ، نایاک کیست ، نایاکی چیست ، نایاک مخفف چیست NIAC

نایاک یعنی چه (سازمان نایاک چیست)

شورای ملی ایرانیان آمریکا (نایاک) (به انگلیسی: National Iranian-American Council) یک سازمان غیرانتفاعی و عام‌المنفعه می‌باشد که به ادعای خود در جهت حمایت از حقوق سیاسی ایرانیان آمریکا در چارچوب قوانین در آمریکا تشکیل شده‌است. مدیریت این شورا را تریتا پارسی بر عهده داشته و مقر آن در شهر واشینگتن دی سی است.

نایاک NIAC

فعالیت‌ها


برخی از فعالیت‌های اخیر شورای ملی ایرانیان آمریکا عبارتند از:

برگزاری گردهمایی و نشست‌های متعدد با سیاست‌مداران در واشینگتن در مورد وضعیت و سیاستگذاری روابط ایران و آمریکا و همچنین دیدار و سخنرانی سناتور دایان فاینستاین از کالیفرنیا در آوریل ۲۰۰۸.

شکایت و مجبور کردن شرکت شغل یابی Monster.com به عقب‌نشینی. این شرکت در سال ۲۰۰۳ به بهانه «تروریست بودن ایرانیان»، اقدام به پاکسازی اعضای ایرانی جویای کار در پایگاه اطلاعاتی خود کرده بود.

حواشی


در سال ۲۰۱۷،  هوشنگ امیراحمدی، مدیر مرکز مطالعات خاورمیانه دانشگاه راتگرز آمریکا در مصاحبه‌ای با حسین دهباشی ادعا کرد که جواد ظریف در تاسیس نایاک نقش داشته است که این ادعا بعدا توسط جواد ظریف رد شد.

در ۲۶ می ۲۰۱۹ طوفانی توییتری توسط برخی فعالان شبکه‌های مجازی ایجاد شد. ایرانیان آمریکا با بیش از ۲۵۰ هزار توییت اعلام کردند که گروه نایاک در آمریکا برای نظام جمهوری اسلامی لابی می‌کند و نماینده آن‌ها نیست. این هشتگ توانست ترند اول بسیاری از کشور‌ها شود.

در ژوئیه ۲۰۱۹ گروهی از ایرانیان مقیم آمریکای شمالی علیه فعالیت‌های نایاک در برابر ساختمان آن در واشنگتن گردهمایی اعتراضی برگزار کردند. آن‌ها معتقد بودند نایاک صدای ایرانیان مقیم آمریکا نیست و نماینده جمهوری اسلامی است.

منبع : تابناک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ