در ازدواج مجدد جوان ۲۳ ساله: خانمم زیبا نیست؛ به دلم نمی‌نشیند

13

جوانی ۲۳ ساله‌ام که یک ازدواج ناموفق داشته‌ام. بعد از گذشت یک ماه از طلاق، تصمیم به ازدواج گرفتم و با دختری خوش اخلاق و مهربان ازدواج کردم. یک هفته از ازدواجمان گذشته، اما حالا مشکلم این است که این خانم زیبا نیست و به دلم نمی‌نشیند. زمانی که خواستگاری رفتم هم دودل بودم، فقط به خاطر زیبایی. لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ مشاور: طلاق فرآیندی است که برای هر یک از زوجین تبعات خاص خودش را دارد و بسیاری از افراد برای رهایی از مشکلات بعد از طلاق نظیر احساس تنهایی، نیاز مالی، سرپرستی از فرزندان و فرار از نگاه‌ها و طعنه‌های سرزنش آمیز اطرافیان، ممکن است دست به اقداماتی چون ازدواج مجدد بعد از مدت بسیار کوتاهی بزنند که بی‌شک این تصمیم عجولانه نتایج مطلوبی در پی نخواهد داشت؛ بنابراین یکی از دلایلی که شما در حال حاضر دچار مشکلاتی در زندگی مشترک جدیدتان شده‌اید این است که در کمتر از یک ماه بعد از شکست در زندگی قبلیتان دوباره ازدواج کرده‌اید و طبق شواهد، بدون بررسی کامل جوانب ازدواج مجدد هم دست به این کار زده‌اید.

مشاوره طلاق مشاوره ازدواج مراکز مشاوره خانواده ازدواج ناموفق ازدواج مجدد
تازه طلاق گرفته‌ها بخوانند

با توجه به اهمیت تصمیم به ازدواج بعد از طلاق، لازم است به این نکته اشاره شود که بهتر است افراد بعد از جدایی به خود فرصت دهند تا با مرور زندگی گذشته، حذف نکات منفی و تقویت ویژگی‌های مثبت در خود، آماده پذیرش فردی دیگر و قبول مسئولیت زندگی مشترک جدیدی شوند.
ازدواج، مهم‌ترین قدمی است که یک فرد در زندگی بر می‌دارد و این امر باید با رضایت و خواسته طرفین بر مبنای آزادی کامل ۲ طرف انجام گیرد چراکه اگر فقط بر اساس احساسات سطحی و زودگذر انجام شود آثار سوئی برای زوجین و فرزندان در پی خواهد داشت و به مشکلات گوناگون روانی و سرشکستگی اجتماعی منجر خواهد شد.

زیبایی، نسبی است

توجه داشته باشید که یکی از ملاک‌های مهم در امر ازدواج، تناسب و همسانی دو طرف از نظر زیبایی، قد و اندام است. البته زیبایی امری نسبی است و بیشتر به افکار، خاطرات، تجربیات و آنچه در ذهن افراد است بستگی دارد تا آنچه که در واقعیت و ظاهر افراد وجود دارد؛ اینکه مدام در ذهنتان مرور کنید که «خانمم به دلم نمی‌نشیند»، نتیجه‌ای جز سرد شدن شما از همسرتان نخواهد داشت. همچنین فراموش نکنید که زیبایی با صفات دیگری چون مهربانی و طینت زیبا به کمال می‌رسد که بنا به گفته خودتان، همسرتان خوش اخلاق و مهربان است؛ بنابراین اگر به ویژگی‌های مثبت همسرتان فکر کنید به مرور زمان احساستان درباره چهره همسرتان تغییر خواهد کرد.

مسئولیت انتخابتان را بپذیرید

همان طور که گفتم شما خیلی سریع برای تشکیل زندگی جدید بعد از طلاق اقدام کرده‌اید اما در هر صورت شما با انتخاب خود در شرایطی قرار دارید که بازگشت از آن، ضربه‌های جدیدی به شما و طرف مقابلتان وارد خواهد کرد.
لازمه زندگی مشترکی که برای زوجین آرامشبخش باشد ویژگی‌های زیادی از جمله با ایمان بودن، محبت، مهربانی، امین بودن و داشتن صداقت است و زیبایی تنها یکی از عوامل این انتخاب است. بهتر است عجولانه تصمیم نگیرید و مسئولیت انتخاب خود را بپذیرید.

به خودتان و همسرتان فرصت دهید

اجازه دهید مدتی از زندگی مشترکتان سپری شود تا با خصوصیات بیشتری از همسرتان آشنا شوید. همچنین دقت کنید که زخم‌های کهنه حاصل از زندگی گذشته را به زندگی جدیدتان وارد نکنید و احساسات آسیب دیده خود را متوجه همسر جدیدتان نکنید. در افکار خود همسر فعلیتان را با شریک قبلی مقایسه نکنید و اجازه ندهید در دام مورد مقایسه قرار گرفتن توسط دیگران بیفتید. از بند احساسات منفی و مثبت درباره زندگی قبلی خود‌‌ رها شوید و در واقعیت کنونی ویژگی‌های مثبت و منفی همسرتان را محک بزنید و به خود فرصت دهید تا به او نزدیک‌تر شوید.
با او در دنیای واقعی به دور از افکار آزاردهنده قبلی زندگی کنید و از دلجویی‌ها و غمخواری‌هایش بهره‌مند شوید و اگر باز هم در کنارش احساس آرامش و امنیت نکردید، آن‌گاه با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید. (منیژه مسگری، کار‌شناس ارشد مشاوره خانواده)

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 13 )
 1. محمد علی می گوید

  پسره مشکل روحی داره که نمیتونه با خودش کنار بیاد.تنوع طلبی هم حدی داره بیخود نیست مهریه واسه خانم ها تعیین کردن تا اینجور مردا نقره داغ بشن .

 2. سينا می گوید

  زن باید خوشگل باشه تا به دل شوهرش بشینه و گرنه در آینده شوهر از زنش کم کم فاصله میگیره…….. این یک واقعیته

  1. یکی می گوید

   جذابیت باید دوطرفه باشه این واقعی تره

  2. محمد علی می گوید

   مرد هم اگه در گذر زمان از کار افتاده و فقیر شه امکانش هست. زنش دلسرد شه. و نخوادش
   انسانیت و شرافت و اخلاق این ها رو داشتن به زندگی حلاوت میده.

 3. سعيد می گوید

  خیلی هیجان انگیزه آدم چندتا زن داشته باشه و کلا تنوع چیز خیلی خوبیه.
  پیرمرد ۸۰ ساله هم وقتی سه چهار تا زن جوون خوشگل ۱۸ ساله دور و برش داشته باشه ، خب احساس جوونی میکنه دیگه.
  اگه دروغ میگم بگو؟

  1. لنا می گوید

   نظر شماراجع به اینکه خانما چنتا شوهر داشته باشن چیه؟؟بهرحال تنوع اگر خوبه واسه ی همه ی آدما خوبه.

 4. اميد می گوید

  منم از زنم خسته شدم و دیگه برایم جذابیت قبل رو نداره. تکراری شده واسم از هر لحاظ. اصلا هم به خواسته هام توجه نمیکنه

 5. لنا می گوید

  شما بهتره همراه همسرتون تشریف ببرید مشاوره.اگر مشکلی هست حتما دوطرفه ست

 6. yas می گوید

  آفرین آقای محمدعلی، طرز فکر و منطقتون تحسین برانگیزه. اگه همه آقایونی که ادعای تنوع طلبی دارند، یه نیم نگاهی هم به سرو وضع خودشون بندازند و به خواسته همسرشون توجه کنند، قطعا آمار طلاق کاهش چشمگیری خواهد داشت.

 7. ثقث می گوید

  یه هشدار…من واقعازیبابودم…اما شوهرم علاقشو نشونم نمیداد…چشم چرونی هم میکرد…حالاازش متنفرم…خیلی دوسم داره…اما دیگه برام جذابیت نداره…آقایون مواظب باشید زناتونو از دست ندین

 8. ثقث می گوید

  درضمن آقایون بلندپرواز …یه نگاهی به خودنون تو آینه بندازین…کی زن شما میشه…همون یکی هم از خداتون باشه

 9. ثقث می گوید

  انقدر مردای خوشتیپ و مهربون هستن…شماهم برو اخلاقتو درس کن تا زنت ولت نکنه

 10. مرتضی می گوید

  سلام ،ازنظربنده زیبایی ظاهراهمیت چندانی نداره !چون زیبایی ظاهریه چیزنسبی ،موقتی وناپایداره که ممکنه دراثرمرورزمان یابیماری یاحادثه ای و …ازبین بره ؛بنابراین نمیشه روش خیلی حساب بازکرد !بنده خودم باهرزن یادختری که حجابش کامل باشه ،ایمانش ازبنده بیشترباشه واخلاقشم خوب باشه حاضرم ازدواج حتی اگرظاهرزیبایی نداشته باشه ویاحتی نقص عضوی داشته باشه … !یاعلی .