نقشه بازیگر جوان ایرانی برای اخاذی از دختر پولدار + عکس

0

بازیگر سینما که اطلاعات و تصاویر شخصی دختر پولدار را از پست الکترونیکی‌اش سرقت کرده و با این ترفند قصد اخاذی ۵۰ میلیون تومانی از او را داشت، دستگیر شد.

 حوادث مشهد اخبار مشهد اخبار حوادث اخاذی بازیگر

هفته گذشته دختر جوانی با حضور در پلیس فتای خراسان رضوی از هکری که قصد اخاذی ۵۰ میلیون تومانی از او را داشت، شکایت کرد.

در تحقیق از شاکی معلوم شد وی چندی پیش با پایان دوره دانشگاهش در اروپا، به زادگاهش در مشهد بازگشته و اکنون چند هفته ای است که فردی به تلفن همراه وی و پست الکترونیکی او پیام هایی را ارسال می کند و با تهدید قصد اخاذی ۵۰ میلیون تومانی دارد.

او تهدید کرده بود، در صورت پرداخت نکردن، تصاویر خصوصی وی را از طریق شبکه های مجازی منتشر می کند و آبروی او را می برد.

با تشکیل پرونده قضایی، کارآگاهان پلیس فتا تحقیقات برای شناسایی و دستگیری مجرم اینترنتی را آغاز کردند تا این که به اطلاعات جدیدی دست یافتد که نشان می داد متهم فراری چند بار پست الکترونیکی شاکی را هک کرده و شاکی برای فرار از دست این مزاحم خط تلفنش را تغییر داده، اما متهم دوباره شماره وی را به دست آورده و پیامک های تهدیدآمیز ارسال کرده است حتی تعدادی از تصاویر وی را هم در فضای مجازی منتشر کرده و با این تهدید از او خواسته تا هرچه سریع تر ۵۰ میلیون تومان را بپردازد.

ماموران در ادامه تحقیقات دریافتند فرد اخاذ در یکی از محله های تهران زندگی می کند. آنها دوشنبه با هماهنگی قضایی به آنجا اعزام شده و متهم پیش از آن که فرصتی برای فرار پیدا کند، دستگیر شد.

متهم بازیگر سینما بود

متهم با انتقال به پلیس فتا بازجویی شد و اظهارات متناقضی را بیان کرد. این در حالی بود که ماموران متوجه شدند او بازیگر سینماست. با مشخص شدن این موضوع روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله جدیدی شد.

در این مرحله شاکی برای ادامه تحقیقات به پلیس فتا فراخوانده شد و زمانی که با متهم رو به رو شد او را شناخت و به پلیس گفت: زمانی که در اروپا درس می خواندم با این متهم که مدعی بود یک بازیگر حرفه ای است از طریق فضای مجازی دوست شدم. او زمانی که متوجه شد علاقه بسیاری به بازیگری دارم، ادعا کرد بزودی قصد دارد در فیلمی بازی و کارگردانی کند و تهیه کنندگی آن را یکی از دوستانش برعهده دارد.

وی ادامه داد: او از من خواست بخشی از دیالوگ های یک فیلم را در مقابل دوربین اجرا کنم و برایش ارسال تا آن را به تهیه کننده نشان دهد. قرار بود زمانی که به ایران بازگشتم در فیلم آنها بازی کنم. او حتی در این مدت ۱۰ میلیون تومان از من پول گرفت تا مقدمات بازی ام را فراهم کند. اما دیگر از او خبری نشد. هنوز هم باور ندارم این فرد اطلاعات و تصاویر خصوصی ام را از پست الکترونیکی ام را سرقت کرده و قصد اخاذی داشته است.

اعتراف به اخاذی اینترنتی

متهم با شنیدن اظهارات شاکی به ناچار سکوت خود را شکست و به پلیس گفت: زمانی که در فضای مجازی با شاکی آشنا شدم و پس از مدتی ارتباطمان شکل گرفت، متوجه شدم او از یک خانواده پولدار بوده و شیفته بازیگری است، تصمیم گرفتم فریبش داده و طی چند مرتبه از او اخاذی کنم. ابتدا از او ۱۰ میلیون تومان گرفتم و متوجه شدم او برای بازیگر شدن حاضر است پول خرج کند، وسوسه شدم تا با هک کردن پست الکترونیکی اش اطلاعات و تصایر شخصی او را به دست بیاورم.

وی ادامه داد: بنابراین برای منتشر نکردن آن در فضای مجازی برایش پیام های تهدیدآمیز می فرستادم حتی برای این که او به من شک نکند از طریق دوستانم شماره تلفن های او را به دست می آوردم و برایش پیامک های تهدیدآمیز ارسال می کردم. قصد داشتم بعد از اخاذی ۵۰ میلیون تومانی چند مرتبه دیگرهم ازاو اخاذی کنم که در اجرای نقشه هایم ناکام ماندم. گمان نمی کردم با شیوه ماهرانه ای که انتخاب کرده ام، لو رفته و دستگیر شوم.

رئیس پلیس فتای استان خراسان رضوی به جام جم گفت: با اعتراف این بازیگر برای وی قرار قانونی صادر شد. تحقیقات تکمیلی از او ادامه دارد.

سرهنگ سید محسن عرفانی با هشدار به مردم، بویژه دختران جوان، از آنها خواست براحتی در فضای مجازی به افراد اعتماد نکنند و اطلاعات شخصی، مالی و تصاویر خود را در اختیارشان قرار ندهند تا این چنین گرفتار افرادی شیاد نشوند. اگر در استفاده از فضاهای مجازی متوجه رفتارهای غیر معقول افراد شدند، موضوع را به پلیس فتا اطلاع دهند. متهمان اینترنتی هم آگاه باشند که پلیس و مراجع قضایی با جدیت با آنها برخورد می کنند و اجازه فعالیت های مجرمانه در فضای مجازی را به آنها نمی دهند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ