خانه / بازار / چه خودرویی بخریم، که راحت تر بفروشیم؟

چه خودرویی بخریم، که راحت تر بفروشیم؟

تا به حال بدین موضوع فکر کرده‌اید که در هنگام خرید خودرو، باید روزی به فکر فروش آن نیز باشید؟ زندگی سرشار از اتفاقات خوشایند است و قطعا روزی شما خواهید توانست که یک خودروی بهتر را خریداری نمایید یا خودروی خود را فروخته و در یک مورد بهتر سرمایه‌گذاری کنید نظیر خرید خانه. از سویی دیگر، گهگاه زندگی روی تلخ خود را به ما نشان می‌دهد و در ناملایمات زندگی شاید خودروی شما بتواند، برگ برنده شما بوده و به عنوان یک سرمایه به یاری شما بیاید.

کارشناسی فنی خودرو کارشناسی خودرو در تهران قیمت پژو پارس قیمت پژو 405 خرید خودرو دست دوم آموزش و راهنمای خرید خودرو

 تمامی این توضیحات یعنی اینکه، خودرویی باید خرید که به هنگام فروش نیز، حتی‌الامکان با سهولت و سرعت بیشتری این کار را انجام داد. فعالان حوزه خودرو، این نوع خودروها را به عنوان وجه نقد می‌دانند، چراکه به قول خودشان “این خودروها رو هوا میرن”. حال این وجوه نقد، کدامین خودروها را شامل می‌شود؟

بر اساس آمار فروش خودروهای سواری دست دوم در تهران، برند پژو با ۳۰% سهم بازار، در مکان نخست قرار دارد. ذیلا لیست این برندها آمده است:

۱- پژو: ۳۰%

۲- هیوندایی: ۱۳%

۳- سایپا: ۹%

۴- کیا: ۶%

۵- رنو: ۶%

۶- سایر: ۳۶% (سایر برندها، درصدی کمتر از ۶ را به خود اختصاص می‌دهند)

بر اساس آنچه گفته شد، چنانچه، خودرویی از برند پژو خریداری نمایید، با سرعت بیشتری می‌تواند به فروش برسد ولیکن نکته حایز اهمیت آن است که هر پژویی را نمی‌توان به این سادگی نیز فروخت. در درجه اول باید خودروی شما سالم باشد یعنی اینکه اگر قصد خرید خودرویی را دارید باید اولا یک خودروی سالم را خریداری نمایید و ثانیا در نگهداری آن نیز دقت نمایید. برای خرید خودروی سالم، کارشناسی سلامت خودرو امری حیاتی است. این کارشناسی سلامت شامل دو قسمت باید باشد: کارشناسی بدنه و کارشناسی فنی. کارشناس بدنه شامل وضعیت سلامت بدنه، رنگ‌شدگی،‌ صافکاری، تعویض و … بوده و کارشناس فنی نیز وصعیت سلامت موتور، ترمز، تست رانندگی و … را در برمی‌گیرد.

به شدت توصیه می‌شود که قبل از خرید خودرو، اولا به این آمار توجه نمایید و ثانیا از یک کارشناس خبره سلامت خودرو مشاوره و کمک بگیرید.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*