خانه / آخرین اخبار / شغل هایی که به جیب دانشجو چشم دوخته‌اند

شغل هایی که به جیب دانشجو چشم دوخته‌اند

خیابان انقلاب و دانشگاه در طول سال‌ها دست‌به‌دست هم داده‌اند تا انقلاب به پاتوقی برای دانشجویان تبدیل شود؛ اما آیا می‌دانید میدان انقلاب و دانشجویان چه کسانی را صاحب شغل کرده‌اند؟

پایان‌نامه، مقاله، پژوهش، سمینار، رساله دکترا داخل پاساژ این کلمات بدون مکث و جا انداختن مدام پشت سر هم تکرار می‌کند و گه‌گداری که نگاه کنجکاوی می‌بیند، صدایش را آهسته تر می‌کند و می‌پرسد: «دانشجویی خانم؟ آقا پایان نامه می‌خواهی؟» حکایت خیابان انقلاب، حکایت پاتوق اصلی دانشجوهاست که وقتی دلشان برای بوی کتاب تنگ می‌شود در این خیابان قدم می‌زنند و در این گشت و گذار کتابی هم می‌خرند. البته انقلاب، این روزها بیشتر رنگ‌وبوی پایان‌نامه‌های فروشی و مقاله‌های پولی و تمام شغل‌هایی که به این قشر مربوط می‌شود، می‌دهد. شاغلان این راسته خیابان یا کسانی هستند که علم و دانششان را به حراج می‌گذارند و در ازای پول، مقاله و رساله و سمینار به مشتری‌هایشان تحویل می‌دهند یا عده‌ای که ابزار و لوازم دانشجویی مثل کاغذ و مداد می‎فروشند و دسته سومی که به دانشجویان برای بیشتر دانستن کمک می‌کنند و برای کتاب‌ها و کلاس‌هایشان تبلیغات می‌کنند. اینجا مهد شغل‌هایی است که فرصت شغلی را دانشجویان و کنکوری‌ها فراهم می‌کنند.

بن‌فروش‌ها؛ همه رقم بن خریداریم

روی یک سه‌پایه نشسته و گه‌گداری از جا بلند میشود و فریاد می‌زند: «همه رقم بن خریداریم.» اینجا می‌توانید بن‌های بی‌استفاده خود را کمتر از بهای واقعی خود بفروشید تا هم به جای کالا از پول آن بهره‌مند شوید؛ هم برای بن‌فروش‌ها فرصت شغلی ایجاد کنید. بحبوبه کار این آدم‌ها که معمولا راسته خیابان انقلاب می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید، در اردیبهشت‌ماه و اوج کار نمایشگاه کتاب است تا نقش واسطه بازی کنند و بن‌های اضافی را به مشتری‌های کتاب‌دوستشان برساند.

قیمت پایان نامه فروش پایان نامه شغلهای جدید و پردرآمد ‎ شغل جدید اخبار تهران

بهشت کیوسک‌های روزنامه!

اینجا پرتراکم‌ترین منطقه تهران است به لحاظ کیوسک روزنامه‌فروشی! هم تعدادشان در این خیابان بیشتر است؛ هم پروپیمان‌تر از بقیه کیوسک‌های شهر هستند و علاوه بر روزنامه و مجلات و مقداری تنقلات، می‌توانید در آن تقویم‌های دسته‌دوم، سوالات کنکور، کاغذهای یادداشت و خودکار و مداد، کلاسور دانشجویی و … پیدا کنید.

قیمت پایان نامه فروش پایان نامه شغلهای جدید و پردرآمد ‎ شغل جدید اخبار تهران

فروش پایان‌نامه در یک چشم برهم زدن

کافی است فقط یک بار در این خیابان قدم بزنید تا با انواع تبلیغات شفاهی و مکتوب فروش پایان‌نامه و پژوهش روبه‌رو شوید. شما بدون هیچ زحمتی می‌توانید از پژوهش کلاسی تا رساله دکترای خود را در یک چرخ زدن در این راسته بنویسید و صاحب یک مدرک دانشگاهی شوید!

قیمت پایان نامه فروش پایان نامه شغلهای جدید و پردرآمد ‎ شغل جدید اخبار تهران

کافه کتاب‌ها؛ ذات کافه‌گردی و مطالعه توامان 

یکی از پاتوق‌های دانشجویی کافه‌ها هستند که می‌توان پس از گشت و گذار میان کتاب‌ها حالا مدتی در این کافه‌ها گعده کنند. حالا اگر در این کافه، در کنار نوشیدن قهوه بتوانند کتاب هم ورق بزنند که چه بهتر! کافه‌کتاب‌ها یکی از پاتوق‌های دوست‌داشتنی دانشجویان هستند که می‌توانند مدت زمان بیشتری را در آن اتراق کنند، کتاب را با آسودگی ورق بزنند و احتمالا از بقیه محصولات رنگ‌ولعاب‌دار کافه هم دیدن کنند.

قیمت پایان نامه فروش پایان نامه شغلهای جدید و پردرآمد ‎ شغل جدید اخبار تهران

دست‌فروش‌های فرهیخته‌طور

دست‌فروش‌های انقلاب با بقیه دست‌فروش‌های شهر فرق دارند. در بساط بیشتر آن‌ها کالاهایی می‌بینید که بیشتر به درد دانشجویان می‌خورد. از فروختن کوله پشتی و تا کیف لپ تاپ تا لوازم التحریر و کاغذ و قلم. اینجا با انواع و اقسام دستفروش‌هایی مواجه خواهید شد که در بساطشان از شیر مرغ تا جان آدمیزاد پیدا می‌شود. 

قیمت پایان نامه فروش پایان نامه شغلهای جدید و پردرآمد ‎ شغل جدید اخبار تهران

همه جور کتاب داریم

شغل‌های کتابی به وفور در انقلاب یافت می‌شود. سال‌هاست که این منطقه محل رفت وآمد دانشجویان است و همین دلیل خوبی است که اکثر انتشارات بزرگ در همین محل متمرکز باشند یا لااقل در آن شعبه داشته باشند. علاوه بر این انتشارات رسمی، کم نیستند کسانی که کنار خیابان بساط می‌کنند و از کتاب دسته اول تا دست دوم و حتی عتیقه و نایاب را به فروش می‌گذارند و کتاب‌هایی که هیچ جا نمی‌توانید آن‌ها را پیدا کنید، اینجا با کمی گشت و گذار پیدایشان می‌کنید. اگر خیلی عشق کتاب هستند و پول زیادی برای خریدش ندارید هم می‌توانید در حراجی کتاب با دو هزار تومان صاحب کتاب شوید.

قیمت پایان نامه فروش پایان نامه شغلهای جدید و پردرآمد ‎ شغل جدید اخبار تهران

ترجمه و صحافی و….؛ تمام خدمات دانشجویی می‌پذیریم

بعضی مغازه‌ها را می‌توان با عنوان «خدمات دانشجویی» شناخت. مغازه هایی که از صحافی گرفته تا تایپ و صفحه‌آرایی برای دانشجویان انجام می‌دهند. جایی که احتمالا دانشجویان برای اصلاح پایان‌نامه یا چاپ یا حداقل تایپ به آن مراجعه می‌کنند. 

قیمت پایان نامه فروش پایان نامه شغلهای جدید و پردرآمد ‎ شغل جدید اخبار تهران

لباس پزشکی‌ها؛ مغازه روپوش‌های سفید

در میان تمام کتاب‌ها و دادزن‌هایی که برای فروش مقاله و کتاب دست دوم فریاد می‌زنند، مغازه‌ای لباس‌فروشی وجود دارد که اتفاقا بازار خوبی هم در میان این کتاب‌ها دارد و اغلب دانشجویان پزشکی به آن سر می‌زنند تا روپوش سفید بخرند و برای پزشک شدن تمرین کنند.

قیمت پایان نامه فروش پایان نامه شغلهای جدید و پردرآمد ‎ شغل جدید اخبار تهران

کلاس‌های تقویتی که معجزه می‌کنند

اینجا علم را کیلویی می‌فروشند. می‌توانید در کمترین زمان دیپلم بگیرید، انگلیسی را خوب تست بزنید، تندخوانی یاد بگیرید، در کارشناسی ارشد بهترین رشته قبول شوید و …. این دست تبلیغات اغواکننده جزو ناشدنی شغل‌های این خیابان است. 

در میان تمام شغل‌هایی که دانشجویان به طور مستقیم در ایجاد آن موثر هستند، پاتوق‌هایی در این منطقه تهران وجود دارد که بیشتر مشتری‌های آن دانشجویان هستند. از سینماهای ارزان و اغلب بی‌کیفیت پرتراکم تا کافه‌ها و فلافلی‌هایی که مورد پسند این قشر است. 

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*