خانه / بورس و سهام / “کرازی” و بهره برداری از طرح توسعه شرکت در اواخر سال 1393

“کرازی” و بهره برداری از طرح توسعه شرکت در اواخر سال 1393

ساتین : شرکت شیشه دارویی رازی پیش بینی سود هر سهم سال مالی منتهی به 92.12.29 را با تعدیل مثبت نسبت به پیش بینی قبلی مبلغ 374 ریال اعلام کرده است.

همچنین براساس گزارش 9 ماهه، شرکت “کرازی” موفق به پوشش 75 درصدی میزان تولید برآوردی سال مالی 92 خود گردیده است.

در همین راستا مدیر مالی شرکت شیشه دارویی رازی در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز با بیان این مطلب که علت این تعدیل مثبت، تداوم تولید در سه ماهه پایانی سال مالی 92 می باشد اظهار داشت: شرکت با تعمیرات کوره 50 تنی در سال 90 همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد و برنامه طرح توسعه شرکت جهت تعویض این کوره با کوره 90 تنی در حال پیگیری می باشد ولی به دلیل مشکلات موجود و شرایط تحریمی این عملیات با کندی پیش رفته است و امیدواریم تجهيزات مربوطه در سال93 به دست شرکت برسد و عملیات بهره برداری آن نیز در اواخر سال 93 به انجام برسد.

احمدی زاد در بررسی علل زمان بر بودن اجرای طرح توسعه ادامه داد: مراحل ساخت کوره 90 تنی به دلیل ساخت سفارشی به زمان نیاز دارد و همچنین مشکل حمل و نقل و ترخیص گمرکی این تجهیزات نیز از سایر عوامل می باشد.

در خصوص نحوه فروش محصولات شرکت نیز یادآور شد: با توجه به تعداد کم شرکت های تولیدکننده این نوع محصول در کشور بیشتر تولیدات ما نیاز داخلی را تأمین می کند و سهم ما از بازار مشخص است و مازاد تولیدات ما به کشورهای عراق و ترکیه صادر می گردد. از طرفی مشکلات بلوکه شدن منابع ارزی به علت عدم حمایت ها و شرایط دیگر هم مطرح است و از دولت و بانک مرکزی انتظار حمایت بیشتر را داریم.

عضو هيأت مديره شركت در خصوص تأمین مواد اولیه شرکت از منابع داخلی عنوان کرد: عمده مواد اوليه شركت از بازار آزاد داخلی صورت می پذیرد و تنها بخش كوچكي از آن از طریق بورس کالا تأمین می گردد.

احمدی زاد خاطر نشان کرد: افزایشی در قیمت فروش محصولات صورت نگرفته و بنابر قراردادهای منعقد شده قیمت ها تغییری نکرده است.

این مقام مسئول با در نظر گرفتن موارد فوق و توقف خطوط توليد جهت تعویض کوره جدید در سال 93 اظهار داشت: که شرکت تمهیدات لازم و ذخیره ای را به منظور حفظ بازار در نظر گرفته بنابراین مقداری از تولید سال جاری شرکت در بازار عرضه شده و بخشی از آن در موجودی انبار نگهداری می شود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*