خانه / آخرین اخبار / مزایای کارپینو نسبت به اسنب و ثپسی /رقابت تاکسی های آنلاین برای جذب مشتری

مزایای کارپینو نسبت به اسنب و ثپسی /رقابت تاکسی های آنلاین برای جذب مشتری

این روزها شهروندان با استفاده از یک اپلیکیشن دیگر نیازی به تماس‌های پیاپی و پشت خط ماندن یا انتظار طولانی مدت برای استفاده از تاکسی نداشته و تنها با استفاده از یک اپلیکیشن موبایلی می‌توانند در اسرع وقت به مقصد مورد نظر خود برسند.

به تازگی اپلیکیشن جدید حوزه خدمت‌رسانی سفرهای درون شهری با نام کارپینو همانند اسنپ و تپسی فعالیت خود را آغاز کرده است. این اپلیکیشن درخواست تاکسی، با اخذ مجوزهای قانونی از شهرداری تهران و سازمان تاکسیرانی فعالیت می کند.

پیش از این تاکسیرانی، رانندگان تاکسی، آژانس‌ها و رانندگان آنها مخالفت زیادی با نرم‌افزارهای اسنپ و تپسی که خدمات حمل‌ونقل شهری با قیمت بسیار پایین‌تر به نسبت تاکسی و آژانس‌ها ارائه می‌دهند، کردند و حتی با چندین بار تجمع جلوی مجلس شورای اسلامی خواهان بسته شدن اسنپ و تپسی شدند.

مزایای کارپینو به روایت معاون شهردار و رئیس سازمان تاکسیرانی
چند روز قبل مازیار حسینی، معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از آغاز به کار اپلیکیشن درخواست تاکسی در تهران خبر داد و گفته تا به حال ١١هزار شهروند در این اپلیکیشن ثبت‌نام کرده‌اند: مردم از این سیستم استقبال گسترده‌ای داشتند و در مدت کمتر از سه هفته و در ایام تعطیلات نوروز، ١١هزار و ۵٠٠  نفر از شهروندان در این سامانه ثبت‌نام کرده و بیش از ٢۶٠٠ سفر موفق انجام شده است که این موضوع نشان‌دهنده استقبال خوب شهروندان است. همچنین تاکنون حدود ٢۵٠٠ راننده توسط اساتید دانشکده تاکسیرانی آموزش دیده‌اند و حدود ١٢هزار و ۵٠٠ راننده در صف انتظار برای آموزش هستند.

مازیار حسینی، در مورد فعالیت رسمی اپلیکیشن سازمان تاکسیرانی با بیان اینکه کارپینو به عنوان اولین و تنها اپلیکیشن درخواست تاکسی دارای مجوز است گفت: کارپینو اولین سامانه اینترنتی برای درخواست تاکسی‌های رسمی در شهر تهران است. از این طریق می‌توان درخواست سفر مسافران را به رانندگان، جهت تخصیص تاکسی ارسال کرد.
وی افزود: در این سامانه امکان انتخاب تاکسی برای شهروندان به تفکیک از جمله تاکسی‌های لوکس، تاکسی ویژه بانوان، ون و سایر خودروهای موجود در سیستم وجود دارد که از این طریق می‌توان نیازهای گسترده‌تری از مسافران را در جهت ارتقای سطح رضایت آنان تامین کرد.

به گفته معاون شهردار تهران، علاوه بر پوشش‌های بیمه‌ای برای تاکسی‌رانان، حتی مسافران نیز تحت پوشش بیمه سرنشین هستند و سقف پوشش بیمه‌ای برای سرنشینان تاکسی‌های مورد تایید معاونت حمل و نقل و ترافیک بسیار بالاتر از سطح معمول است.

حسینی افزود این تاکسی‌ها ممنوعیتی برای ورود به محدوده طرح ترافیک ندارند.

همچنین طبق اظهارات میثم مظفر، رئیس سازمان تاکسیرانی شهر تهران سامانه اختصاصی سازمان تاکسیرانی در مقایسه با اپلیکیشن های موجود و فعال در کشور مزایایی را ارائه می دهد که از میان آنها می توان به ایستگاه ها و توقفگاه های اختصاصی در مراکز پر رفت و آمد، تأییدیه سلامت جسم و روان تمامی رانندگان از مراکز مربوطه، ارائه خدمات بیمه ای مسافران برای نخستین بار، امکان سفارش خودروی هیبریدی، مدرن، وَن یا خودرو با راننده زن و  … اشاره کرد.

مدیرعامل کارپینو: فیلترهای ورودی سختی را در نظر گرفته ایم
گفتنی است احسان جهانی،  مدیرعامل اپلیکیشن کارپینو که از سوی سازمان تاکسیرانی پروانه فعالیت گرفته گفت: فیلترهای ورودی سختی برای عضویت رانندگان در این سیستم در نظر گرفته ایم و بسیاری از رانندگان مسن تاکسی به دلیل اینکه نمیتوانند از گوشی هوشمند استفاده کنند از لیست ما خط می‌خورند.

مدیرعامل کارپینو درباره رقابت با اسنپ و تپسی نیز گفته است: ما قرار نیست وارد جنگ قیمتی بشویم و مزیت رقابتی قیمتی داشته باشیم. ما به لحاظ قیمتی مشکلی نداریم و نمی‌خواهیم در این بخش رقابت کنیم. در مناطق طرح ترافیک قیمت کارپینو کمتر از دو رقیب و در خارج از منطقه‌ی طرح نزدیک به دو رقیب دیگر خواهد بود.

اما از سوی دیگر این اپلیکیشن که تازه شروع به کار کرده، از لحاظ ظاهری عینا مانند اپلیکیشن موبایلی اسنپ است؛ هرچند تفاوت‌هایی دارد که این دو اپلیکیشن را از یکدیگر متمایز می‌کند. این سیستم فقط برای سیستم‌عامل اندروید معرفی شده و این مسئله، شرایط را برای کاربرانی که از دیگر سیستم‌عامل‌های موبایل استفاده می‌کنند، دشوار می‌کند، درحالی‌که در اسنپ امکان استفاده سیستم‌عامل‌های مختلف وجود دارد.

علاوه‌براین در این اپلیکیشن، امکان انتخاب مسیرهای کوتاه وجود ندارد و انتخاب این مسیرها با هشدار نامعتبر بودن مواجه می‌شود، درحالی‌که این محدودیت در اسنپ وجود ندارد. بااین‌حال، به دلیل اینکه سازمان تاکسیرانی، پشتیبان طرح ترافیک برای رانندگان بوده، هزینه و سهولت دسترسی به این مناطق برای تاکسیرانی راحت‌تر است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*