خانه / آخرین اخبار / فیلم «اکسیدان» یا فیلمبرداری روی اندام زنانه؟ /فروش میلیاردی با تمسخر ادیان

فیلم «اکسیدان» یا فیلمبرداری روی اندام زنانه؟ /فروش میلیاردی با تمسخر ادیان

اکسیدان فیلمی به کارگردانی و نویسندگی حامد محمدی و تهیه‌کنندگی منوچهر محمدی محصول سال ۱۳۹۵ است.

خلاصه داستان

نگار، نامزد اصلان، بدون اجازه او و غیرقانونی به خارج سفر می کند. حالا اصلان به دنبال راهی برای گرفتن ویزای قانونی است تا بتواند نامزدش را برگرداند.

نقد فیلم ایرانی مجله نقد سینما داستان فیلم اکسیدان بیوگرافی حامد محمدی بازیگران فیلم اکسیدان

بازیگران فیلم اکسیدان

جواد عزتی
امیر جعفری
شبنم مقدمی
شقایق دهقان
رضا بهبودی
لیندا کیانی
علی استادی

 

سایر عوامل اکسیدان
فیلمنامه: حامد محمدی
مدیر فیلم‌برداری: فرشاد محمدی
صدابرداری: سعید بجنوردی
طراح گریم: ایمان امیدواری
طراح صحنه و لباس: کامیاب امین عشایری
دستیار اول کارگردان و برنامه ریز: علی صابری
تدوین: حسن ایوبی
مدیر تولید: مجید کریمی
جلوه های ویژه بصری: بهنام خاکسار

سراغ نقد محتوایی «اکسیدان» نمی‌روم چون حرف زدن درباره‌اش خسته‌کننده است؛ یک سری تیکه‌های رّک بی‌ادبانه است. جوری فیلمساز این کلمات را داد می‌زند که انگار بیخ گلویش چسبیده یا تازه از تختخواب بلند شده! چه ذوقی دارد و انگار که دنیای فیلمسازی را به او داده‌اند. خودش را زیادی جسور فرض می‌کند. نه به خدا اینجور ساختن‌ها را همه بلدند و اتفاقاً خنده هم ندارد.
نباید فیلم را نقد محتوایی کرد چون محتوای خاصی ندارد و پوچ از روایتگری‌ است، یعنی قصه پر تب و تابی نمی‌بینیم؛ نه که داستان ندارد، اتفاقاً دارد ولی انگار همه‌چیز سازنده آن، شده یک تعداد شوخی کردن‌ها؛ شوخی‌هایی که نمی‌شود جدی‌اش گرفت.فیلمساز هرجا کم آورده آویزانِ چه می‌دانم دوتا تیکه و تصویر به اصطلاح جنسی می‌شود که جاخالی‌ها را مثلاً پر کند. چه ابتکاری؛ دست‌مریزاد! «از فیلمبرداری غلیظ روی سینه بازیگر زن بگیر تا لَب و لُپ و…» تازه با کلام و نریشن، حتی توضیح اضافه روی تصاویر نیز می‌دهد. تو خود دیگر حدیث مفصل بخوان. این هم طنز ماست لابد. کاری به اینها نیز نداریم، اینها را باید مردم ببینند و قضاوت کنند که می‌کنند، نه منِ منتقد.

نقد فیلم ایرانی مجله نقد سینما داستان فیلم اکسیدان بیوگرافی حامد محمدی بازیگران فیلم اکسیدان
 فقط می‌نویسم توی سینمای ما اینجور آثار بدعت است. لااقل گروه سنی‌تان را مشخص می‌کردید که بچه‌ای از خودش سؤال نکند چرا دوتا بازیگر مرد اصلی‌ات توی فلان سکانس همجنس‌بازی این همه هم را… ولش کن چون نمی‌دانم واقعا چه کلمه‌ای به جای سه‌نقطه بگذارم.  فیلم اما از جایی که وارد کلیسا می‌شود و دربست همان‌جا اتراق می‌کند، رسماً آب می‌رود و ملیجک‌بازی می‌شود. یک مشت ادا و بازی با کلمات. چقدر این امیر جعفری حرف می‌زند. مجبوری به همان سراسر کلمات بی‌مزه او زل بزنی که دائم نیز فوران می‌کند و البته تکیه‌کلام و ژست‌های تکراری جواد عزتی. این همه تیکه‌پرانی و دوربین‌بازی با تن مرد و زن عجیب نیست؟ عجیب است واقعاً! «اکسیدان» با اسم الکی‌اش چیزی جز این صحنه‌ها نیست.به هرحال بخواهی نخواهی، زننده است. نان همین رک‌گویی و دست به تیغ بردن در خط قرمزها را می‌خورد.

یک نظر ثبت شده

  1. منتقدی که نقد کرده ود معلومه هیچی از سینما حالیشش نیست فقط چنتا کلمه فلمبه بلده

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*