خانه / بازار / یک ایرانی خودروی بی ام و خود را به نشانه اعتراض آتش زد +عکس

یک ایرانی خودروی بی ام و خود را به نشانه اعتراض آتش زد +عکس

یک شهروند ایرانی – ایتالیایی به نشانه اعتراض به مشکلات نقص فنی و خدمات پس از فروش شرکت بی‌ام‌و، خودروی خود را به آتش کشید.

هادی پورمحسنی که تاجر و در آلمان ساکن است، سابقه زیادی در آسیب رساندن و نابود کردن خودروهای بی‌ام‌و خود به نشانه اعتراض به خودروهای ساخت این شرکت آلمانی دارد.

وی که در میانه سال ۲۰۱۳ و برپایی نمایشگاه فرانکفورت اقدام به نابود کردن خودروی ام۶ گرن‌کوپه خود با استفاده از چکش بزرگ و تبری تیز کرد، اخیرا و در اقدامی جنجالی دست به سوزاندن یک دستگاه لیموزین ۷۵۰ ب.ام.و زده که قیمتی حداقل ۵۰ تا ۸۰ هزار دلار دارد. این فرد ثروتمند و نیمه‌دیوانه که باید این حرکات بارها نیز جریمه شده، با ایستادن جلوی موزه جهانی ب.ام.و در مرکز مونیخ، اقدام به آتش زدن سدان سری ۷ ب.ام.و کرد و بلافاصله به خبر نخست بسیاری از رسانه‌های خودرویی و اقتصادی تبدیل شد.

 مشخصات بی ام و سری 7 مشخصات بی ام و شرکت بی ام و بیوگرافی هادی پورمحسنی بهترین بی ام و جهان ایرانیان در اروپا ایرانیان در آلمان اعتراض جالب

این تاجر ایرانی مقیم ایتالیا که به نظر ماموریت یافته به شکلی پیوسته خدشه بر وجهه عمومی برند ب.ام.و را برعهده دارد، قبلا و در سال ۲۰۰۸ سابقه نابود کردن یکی از محصولات دیگر این خودروساز آلمانی یعنی مدل کوپه زد۳ را داشته، دلیل آتش زدن مدل سری۷ خود در جلوی موزه ب.ام.و در مونیخ را تقلب این شرکت آلمانی در شیوه برخورد با مشتری اعلام کرده و بنا به روایت وب‌سایت خودرویی تاپ‌اسپید، در مصاحبه با شبکه بی‌بی‌سی مدام واژه‌های تقلب و گول زدن مشتری‌ها را فریاد می‌کشید.
 مشخصات بی ام و سری 7 مشخصات بی ام و شرکت بی ام و بیوگرافی هادی پورمحسنی بهترین بی ام و جهان ایرانیان در اروپا ایرانیان در آلمان اعتراض جالب

او که قبلا نیز در ماجرای خرد کردن مدل ام۶ ب.ام.و با تبر و چکش، ب.ام.و را محکوم به تقلب در زمینه تحویل یک خودروی معیوب ۱۲۰ هزاردلاری به خود کرده بود، پس از شکایت ب.ام.و برای اقامه دعوا به دادگاه رفت و در نهایت نیز محکوم به پرداخت اقساطی شد که از قبل خرید لیزینگی ام۶ قبلا تعهد داده بود. البته برخی رسانه‌های آلمانی مشکل او با برند ب.ام.و را به اوایل سال ۲۰۰۰ ربط می‌دهند که شرکت به تقاضای محسنی برای تعویض جعبه‌دنده خودرویی که در اختیار قاتل ب.ام.و بودند تن نداده و هادی نیز از آن موقع تا هم اکنون به صورت مداوم در پی مقابله با خودروساز باواریایی است.

مشخصات بی ام و سری 7 مشخصات بی ام و شرکت بی ام و بیوگرافی هادی پورمحسنی بهترین بی ام و جهان ایرانیان در اروپا ایرانیان در آلمان اعتراض جالب

جالب اینجاست که بی‌ام‌و هیچ واکنشی به این گونه اعتراض ها در سالهای اخیر نشان نداده است و شاید دلیل ان این است که از دیدگاه آنها، این گونه اقدامات بسیار دور از منطق بنظر می رسد و واکنش به آن ممکن است چنین اعتراض هایی را گسترش دهد.

یک نظر ثبت شده

  1. نار (آتش) 145 بار در قرآن

    قُلْنَا یَا نَارُ‌ کُونِی بَرْ‌دًا وَسَلَامًا عَلَىٰ إِبْرَ‌اهِیمَ ﴿۶٩﴾ «انبیاء» گفتیم: «اى آتش، براى ابراهیم سرد و بى‌آسیب باش.» (۶۹)
    فَمَا کَانَ جَوَابَ قَوْمِهِ إِلَّا أَن قَالُوا اقْتُلُوهُ أَوْ حَرِّ‌قُوهُ فَأَنجَاهُ اللَّـهُ مِنَ النَّارِ‌ ۚ إِنَّ فِی ذَٰلِکَ لَآیَاتٍ لِّقَوْمٍ یُؤْمِنُونَ ﴿٢۴﴾ «عنکبوت» و پاسخ قومش جز این نبود که گفتند: «بکشیدش یا بسوزانیدش.» ولى خدا او را از آتش نجات بخشید. آرى، در این [نجات بخشى خدا] براى مردمى که ایمان دارند قطعاً دلایلى است.(۲۴)

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*