خانه / راز ثروتمندان / بیوگرافی حسنعلی باغبانیان مالک فروشگاه اینترنتی ۵۰۴۰ +عکس

بیوگرافی حسنعلی باغبانیان مالک فروشگاه اینترنتی ۵۰۴۰ +عکس

حسنعلی باغبانیان متولد ۱۳۶۳ در اصفهان است و دارای مدک تحصیلی دیپلم و صاحب شرکت تدبیر ایده پردازان ۵۰۴۰

متولد ۱۳۶۳ در شهر اصفهان هستم. ۳ سالم بود که از اصفهان به کاشان مهاجرت کردیم. پدرم دانشجوی رشته پزشکی بود و حقوقش کفاف زندگی ۶ نفره مان را نمی داد این بود که از کودکی با کار کردن و کسب درآمد آشنا شدم همین امر موجب شد زودتر از جوانان هم سن و سال خودم راهم را پیدا کنم و فردی خودساخته و کوشا باشم.

محصولات فروشگاه ۵۰۴۰ شکایت از فروشگاه اینترنتی 5040 درآمد فروشگاه اینترنتی بیوگرافی حسنعلی باغبان برترین و موفق ترین استارت آپ ها ایده های استارت آپ استارت آپ ایرانی

فارغ التحصیل رشته نرم افزار هستم و از همان نوجوانی علاقه شدیدی به اینترنت و فضای آن داشتم تجربیات خوبی هم در زمینه طراحی سایت و IT کسب کردم. در ۱۵ سالگی به همراه خانواده به تهران مهاجرت کردم و شروع فعالیتم در زمینه فروشگاه اینترنتی حدود ۱۶ سالگی بود و امروز نیز همان فعالیت را به طور گسترده تر و علمی تر ادامه می دهم.

از طریق اینترنت با سایت آمازون که یک فروشگاه اینترنتی خارجی است آشنا شدم و تصمیم گرفتم چنین فروشگاهی در ایران راه اندازی کنم. آن روزها کسی از فروشگاه اینترنتی چیزی نمی دانست اما من با دیدی دوراندیشانه و امید به اینکه بالاخره پای شیوه های تجارت الکترونیک به ایران نیز باز خواهد شد کسب وکار خودم را در اتاقی اجاره ای به مساحت ۲×۲ بنیان نهادم.

اکنون پس از ۱۳ سال پر از فراز و نشیب و تحمل مشقت ها و سختی های فراوان صاحب بزرگترین فروشگاه اینترنتی ایران هستم فروشگاهی که با ایجاد بیش از ۳۰۰ فرصت شغلی توانسته سهمی در اشتغال نیروهای بی کار جامعه داشته باشد.

۵۰۴۰ چگونه ناگهان مشهور شد؟

ما تبلیغات سنگینی را سال گذشته  روی برند خود  ۵۰۴۰ انجام دادیم. وقتی برند به اندازه کافی معروف شد، محصولات را بولد کردیم و بیشتر به نمایش گذاشتیم. تبلیغات شبه ماهواره ای که عنوان علمی اش Teleshopping است، بیشتر روی خصوصیات اصلی و منحصر به فرد محصول مانور می دهد.

۵۰۴۰ اولین کارتان بود یا کارهای دیگری هم در این زمینه کرده بودید؟

در زمینه برندینگ اولین کارمان بود. قبلا در تجارت های خیلی کوچکتر و محلی کار می کردم. استارت ۵۰۴۰ برمی گردد به خیلی سال پیش، حدودا سال ۷۹. همان سال با طراحی وبلاگ تبلیغات می کردم و محصول را ارسال می کردم، و بخش ارسال و تامین مالی را خودم انجام می دادم. کم کم سال اول یک نفر، سال دوم چهارده نفر و  امروز حدود پانصد و چهل پرسنل بدون نمایندگی با ظرفیت بالا کار می کنند. حجم محصولاتی که امروز روی آنها کار می کنیم را افزایش دادیم.

مردم باید از کجا مطمئن شوند که محصولی که تبلیغ می کنید واقعا آن خواص را دارد؟ فرضا شما روغن شتر مرغ دارید ولی هنوز سازمان نظام پزشکی مجوزی برای تبلیغات آن صادر نکرده است.

ببینید سازمان نظام پزشکی خیلی اختلاف نظر با سازمان غذا و دارو و بهداشت دارد. این که چطور می شود به این مسئله اعتماد کرد، عین کلماتی که سازمان غذا و دارو در مجوز ها آورده به آنها استنباط می کنیم. از طرفی ما استناد کردیم به مجوز و پروانه ای که از روز اول گرفتیم.

مجوز اولیه و تولید بسیار فرق دارد با مجوز نهایی و تبلیغات. مجوز وزارت بهداشت بر حسب در خواست اولیه است اما مجوز نظام پزشکی برای مرحله آخر است که بررسی می کند ادعاهای گفته شده در تبلیغات با  فرمول آن مواد بهداشتی مطابقت دارد یا نه.

نظام پزشکی مجوز اجباری برای تولید محصول نیست و می تواند آبشنی جداگانه باشد مثل ایزوهای مختلف.

با شما مخالفم. این آپشن اضافه نیست، جزو مراحل کامل اخذ مجوزهای محصولات آرایشی است. مسئولین زیادی از جمله وزارت بهداشت هستند و نظارت می کنند محصولات تولید شده  طبق فرمولاسیون دقیق باشد و نمونه شاهد می گیرند.

تا اینجا درست اما بعد می رسیم به مرحله تبلیغات. مثلا محصولی در تبلیغ خود ادعا می کند باعث جلوگیری از ریزش مو می شود. این صحت ادعا را باید نظام پزشکی تایید کند.

این باید را چه کسی گفته است؟

قانون است و حتی سازمان غذا و دارو نیز آن را تایید می کند. من به شما قول می دهم که اگر این قانون باشد که من خیلی بعید می دانم، تمام تولید کننده ها غیرقانونی کار می کنند.

نکته دقیقا همین جاست که تبلیغات بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی غیرقانونی است. حتی ما شنیدیم که در مورد ۵۰۴۰ هم نامه داده شده است که دیگر تبلیغاتی صورت نگیرد.

خیر تبلیغات ما هنوز روی آنتن هست و اعلام کردند که تبلیغاتی که متفاوت است با مجوزی که در وزارت اصلی بهداشت است، جلویش را بگیرند. مثلا اگر ادعا می کنند که این محصول از ریزش مو جلوگیری می کند باید عین این کلمه در مجوز آمده باشد، نمی توانیم در غیر این صورت این ادعا را کنیم. ما باید با استناد به کتاب های قانونی و طب سنتی این را به صداوسیما ثابت بکنیم چون هیچ وقت صداوسیما اعتبارش را زیر سوال نمی برد.

اتفاقا در حال حاضر اختلافی که بین صداوسیما و وزارت بهداشت وجود دارد همین است که صداوسیما به دلیل وضعیت مالی در برخی موارد قانون تبلیغات را رعایت نمی کند. حتی شخص وزیر بهداشت هم نامه داد و مصاحبه کرد.

آقای وزیر علاوه بر نامه، مصاحبه ای انجام داد که شما باید جلوی این شامپوی ریزش مو را بگیرید و سپس گفت با اینکه این محصولات از دانشگاه های ما مجوزها را گرفته بودند اما ممنونیم که به حرف ما عمل کردید. سپس شیوه تبلیغات تغییر کرد و اعلام شد دقیقا همان کلماتی که در مجوز است باید همان ها ادعا شود.

اما در مورد محصولات شما گفته شده که باید جلوی تبلیغات آن گرفته شود.

همیشه باید بازرسی هایی باشد که جلوی شرکت هایی که غیرقانونی کار می کنند گرفته شود. این نظارت همیشه کم و زیاد وجود داشته. همین موضوع باعث می شود بعضی اوقات وقفه ای در میان فعالیت شرکت هایی رخ دهد که قانونی کار می کنند و متاسفانه تر و خشک باهم می سوزد.

الان شرکت شما، چه نوع مجوزی دارد؟ یعنی چه نوع مجوز ثبتی دارید؟

ما مجوز شرکت پخش هستیم، یعنی می توانیم محصولات مختلف را پخش کنیم. تبلیغات بازاریابی، صادرات و واردات هم بخشی از مجوز ما است.

پس به همین دلیل است که اسم برندهایتان را نمی آورید؟

خیر. در یک تیزر تبلیغاتی شما می توانید فقط نام یک محصول را بیاورید. بعضی از تبلیغات ما با برند ۵۰۴۰ است و بعضی با برند های دیگر. گرفتن این مجوز نیز بر عهده کارخانه است. ممکن است برای تبلیغ و گرفتن مجوز های آن کمک کنیم اما در اصل عامل گرفتن مجوز خود تولید کننده است.

این کار شما شبیه دور زدن قانون نیست؟ به خاطر اینکه شما وقتی محصولی را تبلیغ می کنید مردم خود آن برند را می بینند ولی شما در واقع گویی مغازه ای دارید که این محصولات را می فروشید که دیگر آن سلسله مراتب گرفتن مجوزها را نداشته باشد؟

اصل کار ما هم همین است، ما فروشگاه غیرحضوری و اینترنتی هستیم. صرفا روی شرکت خودمان که کار نمی کنیم، اینطور نیست. ما کمک می کنیم به کارخانه ها که محصولات خودشان را بفروشند از طرفی فروش خودمان را داریم. این موضوع هیچ ربطی به دور زدن قانون ندارد، خود مجوزی که ما گرفتیم با نام خرید و فروش محصولات مختلف با برندهای مختلف بود.

درمورد تبلیغات محصولات ریزش مو سازمان پزشکی می گوید هنوز محصولات این چنینی نیامده و این تبلیغات گمراه کننده است.

همیشه در ایران وقتی یک محصول فروش خوبی پیدا کند و مورد استقبال قرار بگیرد شرکت های رقیب با شیطنت هایی باعث می شوند که چنین نظریاتی پررنگ شود.

این نظریه نیست. خود آقای دیناروند رئیس سازمان غذا و دارو می گوید هنوز محصولی برای  جلوگیری ریزش مو ساخته نشده است.

پس چرا مجوزش را صادر کردند؟

 ممکن است مجوز اولیه ای که گرفتید با تبلیغ فعلی شما تفاوت داشته باشد.

دقیقا کلمه ضد ریزش مو و کمک به رشد موها در مجوز آمده است. اینکه بگویند چنین محصولی وجود ندارد واقعا خنده دار است، در تمام کشورهای دنیا این محصول به فروش می رسد. فکر می کنم که خراب کردن خیلی راحت تر از ساختن است.

برخی شکایت ها نیز به سازمان نظام پزشکی ارسال شده است.

حتی یک مورد شکایت نیز نداریم. به نظر من بیشتر این صحبت ها از سوی رقیبان ایجاد می شود.

حالا شاید واقعی باشد. شما چرا همه را به دید دشمن نگاه می کنید؟

خود شما هم می گویید شاید. من مطمئن هستم آن چیزی که قرار است در روزنامه چاپ شود با آن چیزی که صحبت کردیم متفاوت باشد. حس می کنیم رقیبان ما ذهن شما را شست و شو داده اند!

رئیس سازمان غذا و دارو و سایر مسئولان نیز می گویند که یک سری از تبلیغات شما گمراه کننده است، شما فکر می کنید که من هم از طرف دشمنان آمده ام، پس آن افراد هم از سوی رقیبان شما هستند؟

نظر یک مسئول خاص نمی تواند وحی منزل باشد. ممکن است در مورد محصولی برخی ها موافق باشند و برخی ها مخالف.این موضوع که آقای دیناروند گفته اند که ممکن است تبلیغات ما مشکل داشته باشد، دلیلی بر بدی محصول ما نیست. ایشان اگر قطعی به این نتیجه برسند، لغو مجوز برایشان کاری ندارد. در هر صورت اصل تبلیغات در همه جای دنیا بر مقداری اغراق و بولد کردن است.

پس قبول دارید که در تبلیغات شما اغراق شده بود؟

ببینید در تبلیغات اصل بر این است که مقداری طنز، غلووبزرگنمایی داشته باشد. اما این نشانه دروغ بودن و اشتباه بودن مسئله نیست.

۲۳ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

 1. خیلی جالب بود
  ممنون موفق باشید

 2. من محصول رفع سفیدی موی ۵۰۴۰ راخریدم وهیچ تاثیری نداشت.اینا ….بردارن

 3. من کرم ضدچروک را برای مادرم خرید هیچ اثری نداشت تازه موقع مرجوع کردن به زور یک کرم دیگر که به ادعای خودشان قویتر بود بهمون دادن اون هم کاملا بی اثر بود . خدارو شکر که تونستیم پولمون رو پس بگیریم.
  … محصولاتش بی خاصیت و حتی در مواردی شنیدم مضر بوده.بعضیا هم فکر کنم در اثر تلقین ازش خاصیتی دیدن

 4. یه … تمام معناس … شامپو خریدم هیچ اثری نداشت علی کریمی اعتبارت برام صفرشد تبلیغ کردی

 5. منم گول تبلیغات رو خوردم آخه مطرح ترین بازیگرای تلویزیون و سینما دیگه جای هیچ شکی برام نذاشت و سفارش کرم ضد چروک ۵۰۴۰رو دادم، صورتم خیلی بدتر شد و تازه دیگه کسی هم پاسخگو ی شکایت و مرجوعی بودنش نیست
  باید چکار کنم

 6. من کرم ضد چروک فوری را با اعتماد به افراد تبلیغ کننده خریدم هیچ اثری نداره الان به هفته هست مدام تماس میگیرم و پیامک میدم هیچ ترتیب اثری نمیدن واقعا که اعتماد مردم را نسبت به هر فروش اینترنتی از بین بردند مبلغین نباید در این کار زشت شریک شوند و اعتبارشون را بخاطر پول از دست بدهند

 7. من زدریزش مو گرفتم استفاده کردم ریزش موهام چند برابر شد خواهش میکنم نخرین هرچی پیگیری میکنم محصولو پس بدم کسی جواب گو نیست اینا … بردارن نرین سراغ۵۰۴۰

 8. ما یک شامپوی زد سفیدی مو خرید کردیم و اولین چیزی که دادن ۳ ماه جواب نگرفتیم.
  برای پس دادن تماس گرفتیم گفتن یچز دیگه هست اینو استفاده کنید حتما جواب میگیرید که بازم جواب نگرفتیم.
  کلا داستانشون اینه ….

  البته اینم بگم این مدیر ۵۰۴۰ همینجوری هم خوشبخت نیست و نیستن . چون همینطور که مردم راضی نیستن همونطور هم تو زندگیشون شانس نمیارن ….

 9. فروشگاه ۵۰۴۰ یک بنگاه … برداریه . این فروشگاه با استفاده ابزاری از چند بازیکر … اقدام به تبلیغات وسیع کرد و البته محصولات بیخود و بی کیفیتش را به خیل عظیمی مردم فروخت .

  ….

 10. ما یک شامپوی زد سفیدی مو خرید کردیم و اولین چیزی که دادن ۳ ماه جواب نگرفتیم.
  برای پس دادن تماس گرفتیم گفتن یچز دیگه هست اینو استفاده کنید حتما جواب میگیرید که بازم جواب نگرفتیم.
  کلا داستانشون اینه جنس های درجه ۳ یا ۴ را خرید میکنن با اسم خودشون بسته بندی میکنن و به مردم … میفروشن . البته میشه بجای … نوشت به افراد بیسواد که یکشم خود ما بودیم. میفروشن و حالا این پولی که میگیرن برای خودشون میوفته نهایتا ۴۰ تا ۵۰ و از همه مهمتر پولی که شما میدین تو حسابشوتن ۵ الی ۶ ماه میمونه. …
  متاسفانه نهادی نداریم برای رسیدگی به شکایت . …

  البته اینم بگم این مدیر ۵۰۴۰ همینجوری هم خوشبخت نیست و نیستن . چون همینطور که مردم راضی نیستن همونطور هم تو زندگیشون شانس نمیارن….

  تجربه من میگه که خرید نکنید . چون تهرانی ها به زور پول پس میگیرن و شهرستانی ها شاید خیلی خیلی تعداد محدود بونن پول پس بگیرن.

  اگر کسی میخونه لطفا انتشار بده.

  تا برسه به مدیر … ۵۰۴۰

 11. چه دلیلی داره که پخش نمیکنید .
  یعنی شماهم با این ها همدست هستید میخواید آبروتون نره ؟

 12. افتخار میرزارحیمی

  بنده ۲عدد روغن رفع سفیدی مو را به مبلغ ۳۶۰ هزار تومان خریداری نمودم بعد از سه ماه استفاده هیچ تغییری در رنگ مو ی بنده حاصل نشد

 13. افتخار میرزارحیمی

  اگر از این فروشگاه جوابی دریافت نکنم مجبورم به سازمان تعزیرات تهران به جرم فروش محصولات تقلبی شکایت کنم

 14. سلام.باید بگم یکی از دوستای نزدیک من که همکارهم بودیم از ۵۰۴۰بسته ضدریزش مورا سفارش داد وتا چهار ما هم استفاده کرد ولی متاسفانه علی رغم تبلیغات ۵۰۴۰ هیچ اثری نداشت من خودم هرروز همکارم رامیدیدم که ناراحت وعصبی شده بود اینو گفتم که اینا همش … گول تبلیغات رو نخورید.

 15. من چای سبز ۵۰۴۰ رو خریدم،جز ورم معده هیچی برام نداشت،هر چی زنگ زدم کسی جواب نداد و اگر هم جواب دادن از سرشون باز کردم
  مردم اگاه باشید و گول تبلیغات بوتو نخورید

 16. باسلام و احترام . من قسم میخورم اون ماشین هم که زیر پاش لست از پول مردم است . از قیافه اش محلومه که توی کارش استاده . بنده هم رفع سفیدی مو متاسفانه چون در برنامه خانواده باشجاعی مهر مصاحبه میکرد اعتماد کردم خریدم هیچ اثری که نداشت حتی ریزش نو پید کردم وبعد باهماهنگی خودشان مرجوع و پست کردم که اسفند ۹۶بدستشان رسید چندیار تماس گرفتم که ادعا کردند که پرداخت نرجوع را شروع کردند یک و نیم شده پولم به حسابم ترفت خوب معلومه تعداد مرجوعی خیلی زیاده . چرا قانونی وحود نداره اونها را یک سیلی بزنه که بقیه کارشونو بکنند . برعکس تشویق و جای رشد هم به چنین ادمهای هم داده میشه من که پولم را صدقه توی زندگیش کردم . و از همه معمتر این همه نارضایتی است به حساب گارانتی میرند خریداری میکنند اخه گارانتی طلایی ارزشش اندازه یک تکه کاغدسیاهست

 17. همش دروغه یه شرکت … برداریه یه … ای نشسته اونجا فقط مردمو سر … کنه گول تبلیقات این شرکت … رو نخورید همش … مخصوصا کرم ضد چروک

 18. اونایی گفتین بهش عمل نمیکنین یه کالا ب من اشتباه اومده الان احدی نیس ک کارمنو درس کنه

 19. من یک کرم ضد چروک خریداری کردم بعد یه هفته مرجوع کردم
  یکماه گذشته مبلغ واریز نشده ب حسابم
  گول تبلیغاتو خوردم
  از برگردونن پول خبررررررررری نیس

 20. اگر از این فروشگاه جوابی دریافت نکنم
  و مبلغ برام واریز نشه مجبورم به سازمان تعزیرات تهران شکایت کنم

 21. همش … برداری خواهشن برا رسیدن به پول یه راه حلی بزارید تا به پول برسیم من تمام وقتم را صرف محصولات … این شرکت گذاشتم و فایده نداشت تازه بدترم شد هیچ کسم جواب گو نیست حالا

 22. … برداری بالاتر از این شرکت وجود نداره.الان یک ماهه مدام زنگ میزنم کالا را برگشت بدم تا حالا هیچ جوابی دریافت نکردم.
  در ضمن موهای من علاوه بر اینکه جلو ریزش را نگرفته ریزش آن دوچندان شد

 23. خدا لعنتشون کنه مشکلات مردم کم بود اینا هم اینجوری جیب مردم خالی میکنن. تو این مملکت کسی نیس بگه آخه چرا مفت پول مردم میخورین. هی سه ماه بمال و بشور هیچ فایده ای نداش.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*