خانه / سیاسی / رفتار قابل تقدیر «سپنتا نیکنام»

رفتار قابل تقدیر «سپنتا نیکنام»

ماجرای آقای سپنتا نیکنام نماینده شورای شهر یزد، با همه فراز و فرودها و حاشیه هایی که بر آن رفت، یک نکته بسیار مهم و درس عبرت به بسیاری از خواص دارد.

سپنتا نیکنام نماینده زرتشتی شورای شهر یزد است که دوره پیش به عنوان نماینده مشغول به کار بوده و در این دوره نیز با رأی مردم یزد بار دیگر به عنوان نماینده این شهر برگزیده شده است.

به مباحثی که از سوی شورای محترم نگهبان درباره غیرقانونی بودن عضویت آقای سپنتا در شورای شهر یزد و هر آنچه که تاکنون دیگران درباره این موضوع گفته اند کاری نداریم، موضوعی در این باره وجود دارد که مهمتر از اصل ماجرا است.

یادآوری اتفاقی که در سال ۱۳۸۸ به خاطر برخی سرکشی ها و تمکین نکردن به قانون باعث بروز آن شد، در این نوشتار لازم است.

سال ۱۳۸۸ به خاطر ادعای دو تن از نامزدهای شکست خورده انتخابات ریاست جمهوری مبنی بر تقلب در انتخابات و تحریک دیگر هم فکران آنها، به فتنه کشیده شد، در حالی که همه مجاری قانونی آماده رسیدگی و پاسخگویی به ادعای کذب آنها بود. اما ماجرای آقای سپنتا نیکنام که سوژه ای برای برخی رسانه های داخلی شده تا به تاخت شورای نگهبان بپردازند و رسانه های دشمن هم شدیدتر از آنها وارد عمل شده اند، چه ارتباطی با فتنه ۸۸ دارد؟ برایتان خواهم گفت.

با شرح کوتاهی از ماجرای فتنه ۸۸ به رفتار آقای سپنتا نیکنام می رسیم، او که برای بار دوم در انتخابات شورای شهر یزد برگزیده شده است، با نظر شورای نگهبان نمی تواند در این دوره عضو شورای شهر باشد.

اما او به عنوان یک ایرانی زرتشتی و نماینده شورای شهر چه رفتاری از خود بروز داد؟

آیا او تلاش کرد تا فضا را به خاطر نظر شورای نگهبان مغشوش کند؟ آیا سپنتا نیکنام با رسانه های داخلی و خارجی مصاحبه کرد تا با فرافکنی و اعتراضات خود سعی کند فضای سیاسی کشور را مسموم کند؟

آیا او قانون را زیر پا گذاشت و به آن تمکین نکرد؟

سپنتا نیکنام، هموطن زرتشتی ما که از حقوق شهروندی یکسانی با دیگر هموطنان خود برخوردار است، آرام نشست و منتظر ماند تا مراجع قانونی درباره نمایندگی او در شورای شهر یزد تصمیم بگیرند، بدون این که اعتراضی کند یا مصاحبه ای جنجالی انجام دهد.

در این مدت رسانه های فراوانی سعی کردند با او مصاحبه کنند و سخنی از زبان او بیرون بکشند که هزینه ساز گردد. شبکه های ماهواره ای تلویزیونی همچون بی بی سی، وی او ای و دیگر شبکه های خبری بیگانه سعی کردند با او تماس بگیرند اما سپنتا نیکنام، آنها را ناکام گذاشت. بی پاسخ گذاشتن این شبکه ها، فتنه گری آنها را عقیم کرد.

چنین فردی از آگاهی سیاسی برخوردار است و می داند که با انجام مصاحبه های جنجالی ، رسانه های خارجی و برخی رسانه های داخلی از آن سوء استفاده کرده و از آب گل آلود ماهی خود را خواهند گرفت، اما سکوت کرد و تنها گفت که مطیع قانون و تصمیمی است که مراجع ذیربط درباره او می گیرند.

و این رفتار، درسی است به آنهایی که از خواص هستند، اما به خاطر امیال سیاسی جناحی خود، برای کشور و مردم هزینه می تراشند.

منبع : جام جم انلاین / محمد صفری

یک نظر ثبت شده

  1. دیگه ایران داره به اخرش میرسه حق خوری مال مردم خوری بی قانونی و ……

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*