خانه / بورس و سهام / جزییات واگذاری سهام 3 شرکت دولتی در نخستین ماه 93

جزییات واگذاری سهام 3 شرکت دولتی در نخستین ماه 93

سازمان خصوصی سازی اعلام کرد : سهام سه شرکت دولتی از طریق مذاکره، مزایده و فرابورس در فروردین امسال واگذار می‌شود.

49 درصد سهام شرکت خدمات کیفیت آریا اس جی اس شامل 73 هزار و 500 سهم به عنوان اولین عرضه سازمان خصوصی سازی در سال 93 از طریق مذاکره انجام می شود. این میزان سهام به ارزش کل پایه 57 میلیارد و 469 میلیون و 135 هزار و 500 ریال واگذار خواهد شد.

همچنین 20 درصد از سهام شرکت صنایع پتروشیمی ابن‌سینای همدان به عنوان اولین عرضه بلوکی فرابورس ایران توسط سازمان خصوصی‌سازی در سال 93 در روز 17 فروردین انجام می‌شود.

این بلوک 2 میلیون سهمی به وکالت از شرکت مادر تخصصی ملی صنایع پتروشیمی به قیمت پایه هر سهم 43 هزار و 479 ریال با شرایط 20 درصد نقد و بقیه اقساط 6 ساله با نرخ 15 درصد روانه میز فروش خواهد شد و مهلت پرداخت حصه نقدی و ارایه فرم خارج از پایاپای آن نیز 20 روز کاری پس از انجام معامله تعیین شده است.

بر اساس این گزارش؛ تعداد ۳۳۶ میلیون و ۷۵۷ هزار سهم شرکت ذغال سنگ البرز شرقی معادل ۱۰۰ درصد سهام این شرکت نیز در روز چهارشنبه 20 فروردین در فرابورس عرضه می شود.

این میزان سهام به قیمت هر سهم 1830 ریال، ارزش کل پایه ۶۱۶ میلیارد و ۲۶۵ میلیون ریال و به وکالت از سازمان توسعه و نوسازی صنایع ایران به صورت نقد و اقساط واگذار خواهد شد.

سنا

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*